Jake odstiny na unifik CD Cargo?

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Jake odstiny na unifik CD Cargo?

Příspěvekod JBr » ned 23 lis, 2008 6:58 pm

Vzhledem k tomu, ze delam V. epochu a (narozdil od mnoha jinych lidi :)) se mi na nekterych radach velmi zamlouvaji natery CD Cargo, chtel bych par rozdelanych masin prevlect prave do tohoto kabatu. Narazil jsem ale na problem co se tyce barev. Realne masiny maji na sobe vzdycky kombinaci RAL 5015 (nebeska modra) a RAL 5003 (safirova modra). Co jsem zatim hledal, tak se mi ani k jednomu odstinu nepodarilo najit patricny ekvivalent mezi modelarskymi barvami.

Nevedel byste nekdo o nejakem ekvivalentu nebo aspon velmi podobnem odstinu, idealne v akrylu? Zkousel jsem koukat na par vzorkovniku na netu, ale kdyz jsem porovnaval barvy na monitoru s par barvami, ktere mam u sebe, tak mi dost nesedely a nejspis bych se s odhadem netrefil.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 23 lis, 2008 7:04 pm

Pokud vydrzis nejaky ten den a pripomenes se mi mailem, tak od pristiho tydne mam na krame kompletni stojan barev Vallejo, tak budu schopen dat tip.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod JBr » ned 23 lis, 2008 7:06 pm

Vydrzim a pripomenu se klidne i az osobne na digitalnim dnu :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod mnitka » ned 23 lis, 2008 7:21 pm

zdravím, poněvadž nemám stříkací pistoli povrchovou úpravu řeším pomocí sprejů......, jako nejlepší bych asi prohlásil řadu DUPLI COLOR aerosol art.
mají spousty odstínů dle RAL hlavně barvy mají naprosto skvělé vlastnosti a cena je taky příznivá asi 100 Kč za kus. opravdu doporučuji, stolí to za vyzkoušení, ještě to chce jinou trysku než která je standardně dodávaná ke sprejům.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Jake odstiny na unifik CD Cargo?

Příspěvekod sli064 » pon 24 lis, 2008 6:33 pm

JBr píše:Vzhledem k tomu, ze delam V. epochu a (narozdil od mnoha jinych lidi :)) se mi na nekterych radach velmi zamlouvaji natery CD Cargo, chtel bych par rozdelanych masin prevlect prave do tohoto kabatu. Narazil jsem ale na problem co se tyce barev. Realne masiny maji na sobe vzdycky kombinaci RAL 5015 (nebeska modra) a RAL 5003 (safirova modra). Co jsem zatim hledal, tak se mi ani k jednomu odstinu nepodarilo najit patricny ekvivalent mezi modelarskymi barvami.

Nevedel byste nekdo o nejakem ekvivalentu nebo aspon velmi podobnem odstinu, idealne v akrylu? Zkousel jsem koukat na par vzorkovniku na netu, ale kdyz jsem porovnaval barvy na monitoru s par barvami, ktere mam u sebe, tak mi dost nesedely a nejspis bych se s odhadem netrefil.


Tak já chci jen vyjádřit nadšení, že taky někdo dělá ep V :P (a bohužel, že je nás málo). S barvou Ti neporadím, ale pokud nemáš dobře nakalibrovaný monitor (CRT, na LCD vůbec), tak to nemá cenu porovnávat s barvama na screenu.
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod JBr » stř 26 lis, 2008 7:23 pm

Tak jsem naprostou nahodou nasel zatoulanou lahvicku s tmave modrou Agama (09M) a ta perfektne sedne na tmave modrou cast. Ted uz jen doladit tu svetlou a najit kde by se daly vytisknout bile obtisky za rozumnou cenu...

Testovaci kastle 731 na zkouseni barev (stetcovano, takze neni nater uplne dokonaly). Svetle modra je zatim jeste hodne smouloidni.
Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků