Demontaz a montaz naprav naprav loko

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Demontaz a montaz naprav naprav loko

Příspěvekod Jirka » pát 29 srp, 2008 9:44 am

Potrebuji poradit s postupem slisovani naprav parni loko, aby mi to nesmajdalo. Rozebrani ja jasny, pouzil jsem presny stahovak. Ale jak to spravne slozit, kdyz je navic v prostredku osy pastorek. Zacal jsem vyrabet ram na kolovy lis abych mel presny zakladni pripravek. Diky
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod Yarda » pát 29 srp, 2008 10:23 am

Ahoj Jirko,
to řešíš kola na svoji ušatou, nebo už stavíš další páru? Pokud mají kola kovový náboj s průběžnou dírou, tak bych na slisování nevymýšlel žádný extra přípravek, to uděláš při troše opatrnosti ve svěráku. Je třeba tlačit pouze na náboj těsně u středu kola, nikdy ne na obruč po obvodu kola - tímhle postupem se kolo při slisování samo vystředí na ose a nemělo by šmajdat. Jen je třeba si ohlídat, abys měl čepy spojnic proti sobě správně pootočený o 90°.
Ale možná jsou ta kola jiná, chtělo by to vidět. Zkus sem dát fotku...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Demontaz a montaz naprav naprav loko

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 29 srp, 2008 11:16 am

Jirka píše:Potrebuji poradit s postupem slisovani naprav parni loko, aby mi to nesmajdalo. Rozebrani ja jasny, pouzil jsem presny stahovak. Ale jak to spravne slozit, kdyz je navic v prostredku osy pastorek. Zacal jsem vyrabet ram na kolovy lis abych mel presny zakladni pripravek. Diky


Pokud mi kola dodáš mohu je slisovat v přípravcích Fohrmann na soustruhu.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Jirka » pát 29 srp, 2008 3:36 pm

Konkretne se jedna o kola na starou BR55 PIKO takze zkusim strojni sverak. 464 zatim stoji, nemam vhodna kola. http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC01178 z BR55 bude 434.1 DK . Na Fohmann nemam penize a pro me je to zbytecny. Na plastovy ulozeni si vytocim lisovaci misky ktery chytim do soustruhu a kola nalisuju podle posuvnyho meritka.
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 29 srp, 2008 4:25 pm

Jirka píše:Konkretne se jedna o kola na starou BR55 PIKO takze zkusim strojni sverak. 464 zatim stoji, nemam vhodna kola. http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC01178 z BR55 bude 434.1 DK . Na Fohmann nemam penize a pro me je to zbytecny. Na plastovy ulozeni si vytocim lisovaci misky ktery chytim do soustruhu a kola nalisuju podle posuvnyho meritka.


Ach, jo !
Já Ti přeci nepsal aby sis toho Fohrmana kupoval, ale že Ti to nalisuji. :wink: :wink:
Pokud máš soustruh, mohu Ti lisovací přípravky půjčit :!:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MaHa » pát 29 srp, 2008 7:27 pm

Zdenek Valter píše:
Jirka píše:Konkretne se jedna o kola na starou BR55 PIKO takze zkusim strojni sverak. 464 zatim stoji, nemam vhodna kola. http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC01178 z BR55 bude 434.1 DK . Na Fohmann nemam penize a pro me je to zbytecny. Na plastovy ulozeni si vytocim lisovaci misky ktery chytim do soustruhu a kola nalisuju podle posuvnyho meritka.


Ach, jo !
Já Ti přeci nepsal aby sis toho Fohrmana kupoval, ale že Ti to nalisuji. :wink: :wink:
Pokud máš soustruh, mohu Ti lisovací přípravky půjčit :!:

Ano všichni máme doma soustruh! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zdenku, pokud chceš prosazovat lisování kol pomocí "Fohrmana" tak si musíš na to otevřít firmu (Pavel Číž, Vlad. Vilinger apod.) a udělat reklamu. :lol: Ne všichni na to totiž mají(myslím finančně)! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Radek Mende » sob 30 srp, 2008 5:30 am

MaHa píše:
Zdenek Valter píše:
Jirka píše:Konkretne se jedna o kola na starou BR55 PIKO takze zkusim strojni sverak. 464 zatim stoji, nemam vhodna kola. http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC01178 z BR55 bude 434.1 DK . Na Fohmann nemam penize a pro me je to zbytecny. Na plastovy ulozeni si vytocim lisovaci misky ktery chytim do soustruhu a kola nalisuju podle posuvnyho meritka.


Ach, jo !
Já Ti přeci nepsal aby sis toho Fohrmana kupoval, ale že Ti to nalisuji. :wink: :wink:
Pokud máš soustruh, mohu Ti lisovací přípravky půjčit :!:

Ano všichni máme doma soustruh! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zdenku, pokud chceš prosazovat lisování kol pomocí "Fohrmana" tak si musíš na to otevřít firmu (Pavel Číž, Vlad. Vilinger apod.) a udělat reklamu. :lol: Ne všichni na to totiž mají(myslím finančně)! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Možná budu vypadat jako Zdenkův vlezprdelka,ale otátka zněla jasně:
Potrebuji poradit s postupem slisovani naprav parni loko, aby mi to nesmajdalo.Zdenek nabídl slisování,popřípadě zapůjčení přípravku od Fohrmana,
možná i proto,že je drahý a každý si ho nebude kvůli několika soukolím kupovat.
Zdenek přeci Jirku nenutí aby si přípravek kupoval,zkuste číst pořádně.
Ale pokud Jirka potřebuje poratit jen s postupem a přípravek ze zásady odmítá použít pro jeho vysokou cenu(byť by zapůjčení bylo zdarma),
tak to se omlouvám.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Jirka » sob 30 srp, 2008 6:01 am

Ja samozdremne dekuji za nabidku ale jde mi jen o zakladni princip, ostatni zvladnu sam.
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 30 srp, 2008 6:31 am

Jirka píše:Ja samozdremne dekuji za nabidku ale jde mi jen o zakladni princip, ostatni zvladnu sam.


Základní princip je jasný. Zmiňoval to už i Yarda.
Lisovací přípravky jsou vlastně hrníčky dírou se závitem ve jeho dně.
Jsou různého průměru (pro různě veliká kola). Tyto přípravky se našroubovávají na trn, který tlačí na střed kola (v okolí náboje).

Pokud si půjčíš přípravky tak Ti to bude jasné, a se soustruhem není problém si vytvořit podobné. :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MaHa » čtv 09 říj, 2008 8:18 pm

Radek Mende píše:
MaHa píše:
Zdenek Valter píše:
Jirka píše:Konkretne se jedna o kola na starou BR55 PIKO takze zkusim strojni sverak. 464 zatim stoji, nemam vhodna kola. http://zeleznice.myphotoalbum.com/view_ ... d=DSC01178 z BR55 bude 434.1 DK . Na Fohmann nemam penize a pro me je to zbytecny. Na plastovy ulozeni si vytocim lisovaci misky ktery chytim do soustruhu a kola nalisuju podle posuvnyho meritka.


Ach, jo !
Já Ti přeci nepsal aby sis toho Fohrmana kupoval, ale že Ti to nalisuji. :wink: :wink:
Pokud máš soustruh, mohu Ti lisovací přípravky půjčit :!:

Ano všichni máme doma soustruh! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zdenku, pokud chceš prosazovat lisování kol pomocí "Fohrmana" tak si musíš na to otevřít firmu (Pavel Číž, Vlad. Vilinger apod.) a udělat reklamu. :lol: Ne všichni na to totiž mají(myslím finančně)! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Možná budu vypadat jako Zdenkův vlezprdelka,ale otátka zněla jasně:
Potrebuji poradit s postupem slisovani naprav parni loko, aby mi to nesmajdalo.Zdenek nabídl slisování,popřípadě zapůjčení přípravku od Fohrmana,
možná i proto,že je drahý a každý si ho nebude kvůli několika soukolím kupovat.
Zdenek přeci Jirku nenutí aby si přípravek kupoval,zkuste číst pořádně.
Ale pokud Jirka potřebuje poratit jen s postupem a přípravek ze zásady odmítá použít pro jeho vysokou cenu(byť by zapůjčení bylo zdarma),
tak to se omlouvám.

No to teda vypadá jako "vlezprdelka" protože sesazování dvojkolí se tu už řešilo (na jiném vláknu - tématu .....a bylo to opravdu velmi dlouhé :lol: ) - je potřeba pořádně číst celé fórum zde máte naprostou pravdu. :lol: :lol: Mimochodem dík založení dalšího vlákna dost možná "spadlo" celé fórum že?! :wink: ........a p.Dalecký měl být kvůli tomu pádu kamenován....... :roll: ......já snad kvůli tomu kamenování nebudu spát....... :? :roll:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Zippich » čtv 16 říj, 2008 8:38 am

Možná bychom místo evidentně přežilých alfanumerických znaků mohli používat už jen smajlíky. Fórum by pak bylo ještě přehlednější...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod "Beňa" » čtv 16 říj, 2008 10:58 am

Zippich píše:Možná bychom místo evidentně přežilých alfanumerických znaků mohli používat už jen smajlíky. Fórum by pak bylo ještě přehlednější...

Podobně inteligentně vypadají zprávy co mi posílá dvanáctiletá sestra, tady to však vypadá na návrat do dětských let a trapný pokus o cosi?
To MaHa: Co kdyby jste se pane MaHa místo keců kolem raději sám pokusil přijít s lepším nápadem než uvedl Zdenek?

A ano, toto je pochopitelně zpráva OT a pokud bude někoho dráždit, klidně ji smažu.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod MaHa » úte 28 říj, 2008 8:20 pm

Zippich píše:Možná bychom místo evidentně přežilých alfanumerických znaků mohli používat už jen smajlíky. Fórum by pak bylo ještě přehlednější...

Má pravdu předsedo....... :lol:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod MaHa » úte 28 říj, 2008 8:32 pm

"Beňa" píše:
Zippich píše:Možná bychom místo evidentně přežilých alfanumerických znaků mohli používat už jen smajlíky. Fórum by pak bylo ještě přehlednější...

Podobně inteligentně vypadají zprávy co mi posílá dvanáctiletá sestra, tady to však vypadá na návrat do dětských let a trapný pokus o cosi?
To MaHa: Co kdyby jste se pane MaHa místo keců kolem raději sám pokusil přijít s lepším nápadem než uvedl Zdenek?

Máš (máte) naprostou pravdu! Za prvé je to u mě na stránkách (už asi 1-2 roky a je potřeba si to najít) a odkaz je uveden na jiném vlákně (kdyby tazatel pořádně četl (..a nejen on :lol: ) a nezakládal další vlákno, které je tu asi už potřetí).
Takže ještě potřetí a doufám naposledy: Dvojkolí modelové železnice
"Beňa" píše:A ano, toto je pochopitelně zpráva OT a pokud bude někoho dráždit, klidně ji smažu.

Takže Beňo už nerozčiluj a jen si klikni. :wink:
Jinak přístup je tam z mých www-stránek - je potřeba si to najít. :lol: :lol:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků