Prestavba BR 120 na T 679

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Prestavba BR 120 na T 679

Příspěvekod sco_27 » ned 03 srp, 2008 12:16 pm

Nazdar,
Zaujímali by ma rozdieli medzi BR 120 a Sergejom T 679. Mám na ruke jeden pekný kúsok BR 120 Roco ale nezapadá do môjho vozového parku. preto sa chcem spýtať v čom spočíva prestavba tejto loko na ČSD.
Za info vopred Vďaka
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Jarda H. » ned 03 srp, 2008 1:56 pm

Před časem jsem si kupoval "sergeje" ve verzi ČSD (i když tedy ve vel. TT) a tak jsem předtím zbrouzdal plno stránek na netu kolem informací na tyhle mašiny !

Michal Dalecký dělal recenzi na BR 120 na svých stránkách (kromě toho i na "sergeje" v barvách ČSD, vše ROCO, vel. H0 ! A jak tam píše " je to ideální model na přestavbu ČSD... "
I když nejsem 100% znalec, tak se domnívám, že kromě značení (a asi i barevného provedení) je to stejná mašina jako naše "sergeje" T679.1, BR120 tedy byla mašina dodaná ze SSSR do Německa. Zkrátka "sergej" označený pro německé dráhy, stejně tak to zřejmě platilo i pro PKP a MÁV ?!
"Sergejové" mají i své zvláštní www stránky, takže by neměl být problém s fotkami jako podklad pro přestavbu. Tak schválně porovnej model BR120 s fotografiemi skutečných T679.1 !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod George V. » pon 04 srp, 2008 9:00 am

Co jsem koukal, tak BR 120 dělá ROCO ve dvou provedeních. Jeden staršího inventárního čísla s tlumičem Made in GDR (velká stříbrná bedna na střeše) a pak jednoho normálního s tlumičem Made in SSSR, který by mohl odpovídat našim (ovšem jen série do inv. č. 545 s trojdílnými žaluziemi), takže stačí jenom přebarvit. Akorát jak koukám na obrázek , tak mu chybí chromovaná lišta pod oknama, a chromovaná mřížka na čele, viz.:

http://www.roco.cc/index.php?id=104&Anf ... ahn%20(DDR)&epoche=Epoche%20IV&stromsystem=&spur=H0&merkmale=0&detail_artikelnummer=62785

Tak jedině zkusit objednat u Roca jako náhradní díl na českého sergeje. A ta chromovaná lišta je fakt parádní, kam se hrabe Gutzold.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 04 srp, 2008 9:57 am

No podle té knížky na sergeje co mám (a vřele doporučuju, nic tak hezkýho už jsem dlouho neviděl!!), tak mám za to, že ta "stříbrná" bedna byla i u našich mašin!

Přestavbu bych viděl podle té knížky takto - sundat/přetřít DR čísla, dobarvit žluté pruhy, nabarvit pluhy a doplnit české tabulky. Pro fajnšmekra - přelakovat kastli, doplnit české popisky a tabulky, dodělat hadice na písek, dobarvit interier a vyměnit případně nárazníky dle vzoru co stavím, dtto i tlumič na střeše (lze objednat jako ND díl střechy oba typy - jak krabici tlumiče, tak i komínek s dílem střechy odpovídající původní SSSR produkci) No a samozřejmě bacha na tu chrom. mřížku a lištu na čelech!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod George V. » pon 04 srp, 2008 10:07 am

Podle výše zmíněné knížky, bedna na střeše je jen Made in GDR. Tlumiče naší výroby se vešly pod střechu a mašina se pozná podle toho, že má ten obrácenej talířek pod květináč posunutej na opačnou stranu nad generátor, na rozdíl od pozdějších strojů s tlumičem z výroby, které ho mají u žaluzií. Mašina bez tlumiče ho má uprostřed nad motorem, viz. původní vyobrazení v katalogu ROCO. U nás tu bednu na střeše vozil jenom pomeranč T679.011, jestli se nemýlím.

to sco_27:

Pro přestavbu se jedná o náhradní díly 116024 Chromleiste, 116025 Lüftergitter chrom, a pak ještě nárazníky 200055 Puffer eckig links, 200056 Puffer eckig rechts, kat. č. českého sergeje je 62783 . Vše je třeba objednat dvojmo.

A nebo rovnou objednej: 121314 Gehäuse kpl. Betr.nr. T679 1225
Naposledy upravil George V. dne stř 06 srp, 2008 12:46 pm, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod sco_27 » pon 04 srp, 2008 12:38 pm

Všetkým Vám ďakujem za info. Recenzie si pozriem. Napísal som predajcovy o foto strechy, nech viem na čom som.

Keby som robil prestavbu, robím kompletne prelakovanie, doplnenie detailov, tabuliek a popisov, prelakovanie interiéru + patinácia. Model je zo zvukom aj DCC a za veľmi dobrú cenu, preto sa pýtam.

Za kat.č. díky, určite sa to zíde.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod sco_27 » úte 05 srp, 2008 11:48 am

Takže Sergej je fuč :( Moc dlho som váhal.
Ale keď sme pri sergejoch : Nechcem zakladať novú tému a tak sa spýtam , aké máte skúsenosti so sergejom od Guedzold v novom prevedení ? Má pripojenie na DCC , osvetlenie ktoré prepína v smere jazdy, koľko hnaných kol a koľko bandážovaných ?
Dík :wink:
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod cíba » úte 05 srp, 2008 12:22 pm

Sergej Gutzold má přepínatelné osvětlení (bílá, červená), přípravu na DCC, hnané vždy krajní dvojkolí podvozku, takže celkem 4, navíc jedno dvojkolí každého podvozku je bandážované. Prostřední je pak uloženo volně a smýká se. Měl jsem sergeje Gutzold a Roco, už mám jen Roco. Je to jen subjektivní názor, ale pojezdově je to dost podobné, možná o něco malinko tišší se mi jevil gutzold, ale je to možná tím, že Roco mám půl roku a nevlastním kolejiště, takže ještě není zajetý. Gutzold je také těžší. Naproti tomu Gutzold se mi malinko kolíbal, což se o Rocu říci nedá, Roco je také detailově propracovanější, Gutzold má žluté diody vpředu narozdíl od žárovek Roco, Roco je tedy "skutečnejší" a hlavní a velikou předností Roca je možná odnímatelnost prakticky všech detailů (možné bezproblémové rozebrání celé skříně). Toto se dá využít při dodělávání různých detailů (např. madla pro posunovače, hadice na pískování, bezproblémové vyjmutí oken při patině-nejsou lepena, atd., atd.).
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod George V. » stř 06 srp, 2008 12:50 pm

Roco má v první řadě hnaných všech šest náprav, což je z hlediska trakčních vlastností výhodnější. Jedinou nevýhodu má v tom, že kola svým průměrem neodpovídají originálu, v modelu mají asi o 0,5mm větší průměr...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod sco_27 » stř 06 srp, 2008 3:01 pm

H,, ďakujem za info. Keďže mám rád nákladné súpravy s veľkým počtom vagónov a moja plánovaná trať je dosť kopcovitá tak asi zvolím radšej Roco. Predsa len 6 hnaných náprav a detailnejšie prevedenie je pre mňa lepšie... Radšej si priplatím o 500 Sk viacej a prižmúrim oči o tých 0,5 mm ale budem mať na dĺho pokoj a aj pri patinovaní + drobných úpravách sa to ocení.
Takže hoši dík
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod George V. » stř 06 srp, 2008 6:45 pm

...a kup rovnou ČSD. Ještě je u výrobce skladem.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod sco_27 » stř 06 srp, 2008 7:14 pm

No mám jedného na ruke Roco ČSD Depo Letohrad a síce na inzerát ale za cca 3500 KČ... Bohužiaľ nezarábam a na nového nemám. Šporím na koľajisko + DCC :)
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod George V. » pát 08 srp, 2008 6:58 am

No jo, no. Bez peněz do hospody nelez.... A kolik chtěli za toho sergeje DR? Na toho bys měl? Bohužel, železniční modelařina je dneska hlavně o penězích, pokud to chceš dělat pořádně...

P.S. Na DCC zatím nemám finance ani já...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod sco_27 » pát 08 srp, 2008 11:03 am

George V. píše:No jo, no. Bez peněz do hospody nelez.... A kolik chtěli za toho sergeje DR? Na toho bys měl? Bohužel, železniční modelařina je dneska hlavně o penězích, pokud to chceš dělat pořádně...

P.S. Na DCC zatím nemám finance ani já...


Jasne... No za toho DR chcel 3350 KČ ale bol tam aj zvuk aj dekóder. ČSD stojí 3500 KČ a není ani dekóder ani zvuk... :(
Ja mám DCC Roco ale prechádzam na Intellibox od Uhlenbrocku.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 08 srp, 2008 3:56 pm

sco_27 píše:
George V. píše:No jo, no. Bez peněz do hospody nelez.... A kolik chtěli za toho sergeje DR? Na toho bys měl? Bohužel, železniční modelařina je dneska hlavně o penězích, pokud to chceš dělat pořádně...

P.S. Na DCC zatím nemám finance ani já...


Jasne... No za toho DR chcel 3350 KČ ale bol tam aj zvuk aj dekóder. ČSD stojí 3500 KČ a není ani dekóder ani zvuk... :(
Ja mám DCC Roco ale prechádzam na Intellibox od Uhlenbrocku.


Za toho se zvukem je to dobrá cena.

Budeš mít IBX Basic či IR ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků