476.0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

476.0

Příspěvekod "Beňa" » úte 08 črc, 2008 4:59 pm

Ahoj, mám problém.
Chci stavět rudého ďábla v H0, ale hrozně špatně se na něj shání podklady. Nemáte někdo něco kromě toho, co je na netu a v encyklopedii železnice? A taky něco k tendru řady 932.3, který k této lokomotivě patří?
Budu vděčný za každou fotku nebo výkres. Jinak předejdu dotazům, chci to stavět na pojezdu BR41 roco.
Taky budu rád za upřesňující poznatky k nátěru - hlavně světla, madla na čele, rozvod-přijde mi že spojnice, ojnice a pár dalších částí jsou červené, zadní strana boudy by podle mě měla být bílá. Jde mi o stav hned po vyrobení.
Díky moc, Beňa
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vladimír_B » úte 08 črc, 2008 5:15 pm

Ahoj,
-výkresy loko+tendru jsou v knížce Trojčité lokomotivy ČSD III. díl, M. Kratochvíl
-tady http://vlaky.net/zeleznice/spravy/00140 ... talika.asp je ďábel v měřítku 1:20 (:D), z velkého modelu se dá lescos odkoukat
-tady v tapetách http://www.prototypy.cz/ jsou tovární fotky vč. kuchyně
-a pokud máš cestu do Plzně tak ve škodováckém muzeu mají/měli velký obraz ďábla na zdi :D
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jarda H. » úte 08 črc, 2008 7:39 pm

Pro tendr 932.3 najdeš dva obrázky (bokorys a jeden nárys ze strany dvířek, k lokomotivě) s několika rozměry tady :

http://www.mo-na-ko.net/plans/plany_z.htm#ParniLoko

Je to v sekci Parní lokomotivy / Tendry / to si otevři a v prvním odkazu uprostřed je tendr 932.3 Jinak se tendry 932.3xx používaly u lokomotiv jiných řad, nějaké fotky na netu jsou !


A co se týká barev (dotaz - bílá zadní část boudy ??) = bílá by měla být jen střecha ?!

Vzhledu těchto lokomotiv věnovaly ČSD výjimečnou péči. Akademický malíř Vilém Kreibich jim navrhl červenohnědý nátěr (některé zdroje též uvádějí barvu karmínově rudou) a vpředu na dýmnici i po stranách usměrňovacích kouřových plechů okrasné emblémy „ČSD“. Nátěr lokomotiv se provedl zvláště zajímavě. Lokomotivní kotel, bočnice budky, usměrňovací plechy a boční plechy parních válců byly červenohnědé. Rám, blok parních válců a přední prsa s nárazníky šedivý. Bílou barvou byla natřena hrana ochozu lokomotivy, střecha budky a vodorovný pruh na tendru. (viz odkaz http://fira.hyperlink.cz/476.htm)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod "Beňa" » úte 08 črc, 2008 9:40 pm

špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem pochopitelně střechu boudy zezadu. Protože právě Stano Antalík to má špatně, má na střeše rudý pruh a její zadek má také rudý, ale takto provedený byl pouze Drug. Jinak tendry byly i se šlechtičnami, to také vím. A Stano má na vlacích pouze 4 fotky, ale to je dost málo, a kontakt jsem na něj nesehnal:( Ale díky za všechno. Ale díky ta tip na prototypy, tam mě nenapadlo hledat...
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Ondřej » stř 09 črc, 2008 11:38 am

Tendr 932.3 od Slovenske 475.196 mam docela detailne nafoceny. Barvy budou samozrejme mimo :wink: ale konstrukcne je identicky s tim "Dabelskym"
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Pája » ned 24 srp, 2008 10:47 pm

Trošku oživým toto téma,nemá někdo v elektronické,papírové podobě, nějaké podklady k 476.1 "Rudý Ďábel),z čeho použít podvozek atd a nebo rovnou hotový model,časem bych o ní uvažoval.

V TT !!!
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků