POJEZD + PODVOZEK K ALBATROSU 498.1

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

POJEZD + PODVOZEK K ALBATROSU 498.1

Příspěvekod velda » pon 30 čer, 2008 3:22 pm

Zdravím všechny kolegy modeláře, sice nevím jestli mě vezmete mezi sebe - jsem totiž papírový modelář, ale jsme všichni ze stejného těsta tak proč ne :) ... Takže o co mi jde. Už velice dlouhou dobu si chci z papíru sestavit model lokomotivy Albatros ř.498.1 No bohužel se mi nedaří sehnat plány nebo nákresy podvozku, tj. rámu, přepážek, setrvačníků atd., zkrátka všeho co tam patří. Totéž potřebuji k tendru 935.0 Celkové nákresy lokomotivy a nějaké fotografie mám, ale ne fota podvozku. Tohle mi chybí a protože chci model udělat co nejpřesněji, dovoluji si Vás touto cestou požádat o pomoc. Pokud něco takového máte prosím podělte se, můžete zaslat na e-mail zprávu nebo SZ. Rovněž za jakékoliv technické plány na lokomotivu Rosnička ř.464 budu velice vděčen - nic méně Albatros má přednost. Je mi jasné že super kvalitu jako u modelu z plastu nebo plechů, papírem nedosáhnu, ale pokud se mrknete např. na www.GPM.pl , naleznete tu poměrně slušnou nabídku papírových modelů lokomotiv, jenže žádnou českou :( , proto ji o to víc chci realizovat. Mé stránky zde www.papermania.wgz.cz Předem děkuji za pomoc.
Velda
velda
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 čer, 2008 2:58 pm

Příspěvekod Jarda H. » pon 30 čer, 2008 5:22 pm

Jenom doplním, že ty plánky, které jsou na "mo-na-ko" tazatel zná :lol: !


Přitom jsem narazil možná na zajímavý odkaz, kde by se mohla vyskytnout výrobní dokumentace - i když mi to 2x nesedí u toho pohádkového balíčku = kniha + CD :
http://www.dtpstudio.cz/shw/pohadky/pohadky.htm

Přepis části textu :
Kromě tištěné (!) knihy Pavla Naumana, sada obsahuje i kouzelný CD disk. V běžném audio CD přehrávači reprodukuje vyprávění Karla Greifa pohádky "O dlouhé lokomotivě". V počítači vám kouzelný disk umožní zahrát si některou z her inspirovaných příběhy z knížky, můžete plnit řadu zajímavých úkolů, prohlížet si a tisknout galerii skutečných lokomotiv a dokonce budete mít doma výrobní dokumentaci opravdové parní lokomotivy 498.1 Albatros.

Třeba má někdo tohle už doma a poradí, co tam skutečně je :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod velda » pon 30 čer, 2008 7:53 pm

Zdravím Jardo H. ..takže CD Pohádky o mašinkách znám velice dobře asi před 3mi lety se mi dostalo do ruky. Takže je tam celkový nákres Lokomotivy 498.1 i s tendrem, jsou to ale jen klasické nákresy ve třech pohledech, ale detaily a zvláště rámu , podvozku atd. bohužel ne. Tyto nákresy mám zkopírované, ale CD už nemám, koupil jsem si ho jen kvůli tomuhle a když jsem zjistil, že neobsahuje co potřebuji prodal jsem ho dál. S tou výrobní dokumentací je to také povšechné, většinou 95% nákresy dílů, které jsou schovaný uvnitř a z modelářského hlediska neupotřebitelné a není jich mnoho. Trošku jiná situace je s textovým popisem lokomotivy ten je poměrně obsáhlý :D , ale už to, že jsem CD prodal hovoří o tom že nějak zvlášť mě nezaujalo. Takže zatím se mějte..
Velda
velda
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 čer, 2008 2:58 pm

Příspěvekod Vladimír_B » pon 30 čer, 2008 8:32 pm

Ahoj, knížku "Trojčité lokomotivy ČSD III" znáš? Jsou v něm tyhle plánky http://vladimirb.rajce.idnes.cz/498.1/#album .
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Ondřej » stř 02 črc, 2008 2:54 pm

V Zeleznicnim muzeu v Luzne u Rakovnika maji na nastence fotografie z rekonstrukce Albatrosu 498.022. Mam ty fotky prefocene (ale neni to jako original). Jestli mas zajem, mohu postnout.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod mat.mt » stř 02 črc, 2008 3:54 pm

Když už jsme u Lužné tak se tam můžeš podívat na tuším, že 498 112. Pozn.: oranžovo-zrzavý lak a polovina nepotřebných i potřebných dílů chybí - no aspoň uvidíš líp na ten rám :lol:
mat.mt
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29 kvě, 2008 6:37 pm
Bydliště: Třebová Moravská

Příspěvekod Vladimír_B » čtv 03 črc, 2008 1:29 pm

mat.mt: a já myslel, že 498 112 byla loni schována mimo Lužnou. Takže je z5 v Lužné?
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Ondřej » čtv 03 črc, 2008 2:11 pm

mat.mt píše:Když už jsme u Lužné tak se tam můžeš podívat na tuším, že 498 112. Pozn.: oranžovo-zrzavý lak a polovina nepotřebných i potřebných dílů chybí - no aspoň uvidíš líp na ten rám :lol:


Letos jsem v Luzne byl, ale tenhle stroj jsem tam nikde nenasel :(
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Jarda H. » čtv 03 črc, 2008 2:32 pm

V Lužné jsem byl před hodně dlouhým časem, tak nevím, zda tam ta mašina ještě stojí (nebo byla přesunuta ?!), ale na internetu jsou fotky 498.112 z Lužné tady (13 ks) :

http://techmag.valka.cz/obr_8/z_010_002/ipage00006.htm


PS : podle poslední fotky č.13 z r.2006 tam stojí za křovím, je dost zarostlá a snadno k přehlédnutí :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod mat.mt » sob 15 lis, 2008 7:41 pm

Vladimír_B píše:mat.mt: a já myslel, že 498 112 byla loni schována mimo Lužnou. Takže je z5 v Lužné?
To nevím, já ji tam vidělpřed třemi lety a přiznám se, bylo mi z jejího stavu do breku :(
mat.mt
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 29 kvě, 2008 6:37 pm
Bydliště: Třebová Moravská

Příspěvekod Pája » sob 15 lis, 2008 7:47 pm

Dostala se ke mě neověřená zpráva,že Železniční muzeum Lužná u Rakovníka SE RUŠÍ !!!,zastavili se práce na renovaci všech strojů a prý už je i zcela vystěhovaný archiv,nemáte někdo ověřený info. ?
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků