T478-751

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

T478-751

Příspěvekod kubulak » čtv 05 čer, 2008 3:21 pm

Omlouvam se predem ze opet polozim prihlouply dotaz (ale opravdu ac jsem to tu nekolik dni zdatne procital, nepomohl jsem si)

Resim jak nejlevneji poridit analogovou T478-751

Nasel jsem lepty Kuber, kde u HO motorovych lokomotiv tvrdi ze stavebnice stoji 1000 a maketa 1500 - maketou je tedy myslena sestavena stavebnice?

Dokaze to nekdo srovnat proti makete od CS trainu?

A pak by stacilo koupit patricny pojezd od p. Pletichy ci Villingera (btw ty vyjdou prosim priblizne na kolik?) a muze se jezdit?

Nebo je v tom nejaka zrada kterou jsem neprokoukl?

Diky moc za odpovedi..
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 05 čer, 2008 4:39 pm

Nejlevneji pořídíš odlitek za 150 Kč, ale budeš si ho muset opracovat, nebo případně se dají na burze v Praze sehnat i obroušené a nastříkané odlitky, stačí zasklít, cena tak 600 Kč? Nevím kolik to přesně stojí.

Lepty Kuber tu někteří haní za špatnou kvalitu (nemám osobní zkušenost), ale maketa = postavený lept i nastříkaný (bez pojezdu), alespoň tak to chápu. Každopádně každý lept asi lepší než odlitek, ale cena x-násobná.

Pak podle toho co seženeš za kastli si seženeš pojezd, ten stojí cca 1000 Kč - 1500 Kč (neznám přesně ceny na H0), u výrobce přímo řekneš že to chceš na lept nebo na odlitek a oni už mají rozměry.

Pak to jen nasadíš (případně vyřešíš uchycení kastle na rám aby to bylo rovně) a jezdíš.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » čtv 05 čer, 2008 4:50 pm

Dodatek k leptům Kuber - k maketě (což je sestavená nabarvená kastle) dává Kuber i masky podvozku - minimálně to tak bylo u T471 (osobně ověřeno) !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 05 čer, 2008 6:33 pm

A já vážně nevím, proč na tenhle dotaz bylo založeno nové vlákno, když zde už existuje o pár řádku níž následující vlákno "T478 Zamračená, Bartotka". Lidi, vždyť vy si to fórum znepřehledňujete svou pohodlností sami :P
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Jarda H. » čtv 05 čer, 2008 8:09 pm

Ano, Dane - MÁŠ PRAVDU !!!! Jenže když tomu novému diskutujícímu, co založil "nové" vlákno napíšeš odkaz, že už to bylo řešeno jinde, stejně tam to vlákno zůstane - a chtít po Michalovi D. aby to mazal, to je zase (nevím jak to nazvat) zbytečné, nelogické, nadbytečná práce, ....

Většina nových účastníků diskuze by měla povinně (!!) číst základní informace, často se tu tento problém zbytečných vláken vyskytuje (a pokaždé se najde někdo, kdo přispěje do nového vlákna - teď jsem se nachytal i já :cry: :!:)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod kubulak » čtv 05 čer, 2008 9:08 pm

Vidite, a ja mam zase nazor, ze prehlednejsi forum = vice vlaken, idealne jasne pojmenovanych (uznavam ze to neni muj pripad), kde je jasna otazka a jasna strucna odpoved, nez na prvni pohled mensi pocet vlaken, ale o to delsich, x-strankovych, kde jsou vsechny informace ztraceny mezi zaplavou OT...

Tu zminovanou Zamracenou Bardotku jsem pred vytvorenim noveho vlakna poctive precetl, spolu se spoustou jinych vlaken, a popravde se mi nechtelo polozit mou otazku do 4-strankoveho vlakna, kde se na 2 stranky resi patina, na stranku obtisky a na stranku jsou s prominutim offtopicy... ten muj dotaz mi prijde rel. smysluplny, chapu ze nekomu mohl pripadat zoufale trivialni az pitomy. Jen mi neslo do hlavy proc masina od Roco / Gutzold apod. stoji 8.000, kdyz se to same (teda az na to ze to neni digital a nesviti to) postavit za 1.500 + pojezd, na jehoz pribliznou cenu se timto znovu dovoluji optat.

Mozna by (jako na jinych portalech) pomohlo vytvorit nejaky zakladni clanek o tom co a jak, nejake FAQ, kterym by se postrilela stovka nejcastejcich zakladnich dotazu.

Pokud toto vlakno prislo nekomu zbytecne, tak se omlouvam, a pokud ho admin nebude chtit promazavat od OT / presouvat a proste ho cele smaze (coz jsou dve kliknuti mysi), nemam s tim sebemensi problem.
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 06 čer, 2008 12:28 pm

kubulak píše:Vidite, a ja mam zase nazor, ze prehlednejsi forum = vice vlaken, idealne jasne pojmenovanych (uznavam ze to neni muj pripad)

No to máš pravdu, nazvat vlákno T478-751 je opravdu k ničemu! Nevíme vlastně co chceš za měřítko, co pod tím názvem je schované atd. Navíc jsem ti poradil odlitek, který je x-krát levnější, a pokud ti jde hlavně o cenu, je zbytečný kupovat lept. Záleží jakou chceš kvalitu (což taky nevíme, to se pak těžko radí).
kubulak píše:Jen mi neslo do hlavy proc masina od Roco / Gutzold apod. stoji 8.000, kdyz se to same (teda az na to ze to neni digital a nesviti to) postavit za 1.500 + pojezd, na jehoz pribliznou cenu se timto znovu dovoluji optat.

Na to jsem ti odpověděl pokud to nechceš na halíře!
kubulak píše:Mozna by (jako na jinych portalech) pomohlo vytvorit nejaky zakladni clanek o tom co a jak, nejake FAQ, kterym by se postrilela stovka nejcastejcich zakladnich dotazu.

No nevim, jednak se tu do toho nikdo nehrne (tohle fórum se tak trochu administrátoruje samo) a jednak to není práce na pět minut, sehnat všechny informace, co by každej nově přichozí chtěl, by zabralo samo o sobě tak měsíc práce. Asi lepší, když se jednou za měsíc někdo zeptá :)
kubulak píše:Pokud toto vlakno prislo nekomu zbytecne, tak se omlouvam, a pokud ho admin nebude chtit promazavat od OT / presouvat a proste ho cele smaze (coz jsou dve kliknuti mysi), nemam s tim sebemensi problem.

Zeptal ses dobře, téma je zajímavý na diskuzi, ale možná to chtělo pojmout trochu jinak. Neber to nějak osobně že na tebe vyjíždím, jen si tu léčím mindráky :lol:
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků