hektor BTTB

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

hektor BTTB

Příspěvekod Matasss » stř 04 čer, 2008 11:06 am

Dají se někde koupit předky na hektora ( lepty ) ? U BTTB jsou otočné s nápravou a já bych je chtěl na pevno.
H0 - digitál - V - segmenty - lokálka - inspirace trať 255 , 256
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 04 čer, 2008 11:51 am

hekttor.biz (je to v aršíku s doplňky, je jedno jestli 1. nebo 2. série)
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Matasss » stř 04 čer, 2008 6:49 pm

a všiml jsem si , že bývali 2 typy náprav (boky) to je taky V těch doplňkách
H0 - digitál - V - segmenty - lokálka - inspirace trať 255 , 256
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210

Příspěvekod TT-maniac » stř 04 čer, 2008 7:13 pm

asi myslíš masky že ? Kývačkové podvozky ( http://www.hekttor.biz/images/galerie///Berta_003.jpg ) mívali zelení hektoři ,modří a červení mají pensylvánské ( http://www.hekttor.biz/images/galerie///T435_2.jpg ) pro představu - modrý .červený,
zelený.
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod michal_d » stř 04 čer, 2008 7:35 pm

TT-maniac píše:asi myslíš masky že ? Kývačkové podvozky ( http://www.hekttor.biz/images/galerie///Berta_003.jpg ) mívali zelení hektoři ,modří a červení mají pensylvánské ( http://www.hekttor.biz/images/galerie///T435_2.jpg ) pro představu - modrý .červený,
zelený


Typ podvozků se rozhodně neřídí dle barvy, ale dle výrobní série, jestli se dle série řídí i nátěr nevím. Pěkně popsáno je to třeba tady.Zjednodušeně se dá říct, že 1. až 3. série měla podvozky pensylvánské, a 4. série kývačkové, vyjímkou je stroj T435.087 třetí série, který měl zkušebně podvozky kývačkové. Jinak ještě k nátěru, červený je až unifikovaný nátěr zavedený někdy v 70. letech.
michal_d
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TT-maniac » stř 04 čer, 2008 7:52 pm

No já vím jen to co jsem napsal když je to jinak opravte mě ... ,ale jsou i vyjímky najdou se i modří hektoři s kývačkovými podvozky není to vždy tak jak jsem napsal ,ale většinou to tak je.Asi se to podle barvy neřídí ,ale většinou to je jak říkám samozřejmě jsou vyjímky.Nejlepší je si podle čísla z tabulky na modelu najít skutečné foto a podle toho soudit.
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod xxvojtikxx » stř 04 čer, 2008 7:57 pm

Typ podvozků se rozhodně neřídí dle barvy, ale dle výrobní série, jestli se dle série řídí i nátěr nevím. Pěkně popsáno je to třeba tady.Zjednodušeně se dá říct, že 1. až 3. série měla podvozky pensylvánské, a 4. série kývačkové, vyjímkou je stroj T435.087 třetí série, který měl zkušebně podvozky kývačkové. Jinak ještě k nátěru, červený je až unifikovaný nátěr zavedený někdy v 70. letech.


Poprvé byly kývačkové podvozky namontovány pod poslední lokomotivu ze 2. výrobní série - T435.087.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Matasss » stř 18 čer, 2008 11:04 am

Pánové děkuji Vám :!:
H0 - digitál - V - segmenty - lokálka - inspirace trať 255 , 256
Matasss
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 22 pro, 2007 9:07 pm
Bydliště: Holubice exit 210

Příspěvekod VoVo » pát 18 črc, 2008 8:56 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:28 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jirka1 » pát 18 črc, 2008 9:15 am

VoVo píše:Pánové, nemá někdo zkušenost s motorizací odlitků na Zeuke Hektora, které se občas na netu vyskytují?

Mám na mysli odlitky kastle, rámu pro jednu hnanou nápravu (nikoliv BTTB se šnekem přes celý pojezd) a pensylvánské podvozky.

Povedlo se mi sehnat ty odlitky, tak mě napadlo, zda se do toho dá dát třeba pojezd od p. Vilingera nebo Pletichy. Nebo jiný nápad? Např. díly z V100? Mám jednoho BTTB hektora doma (dával jsem tam jiný motor), ale ta jízda je bídná... tak bych do toho dosadil něco lepšího, vyšperkoval to lepty od Hekttora a byla by to konečně parádní mašina :lol:


A neměl bys lepší postavit si rovnou Hektora od HekTTora z leptu?
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod VoVo » pát 18 črc, 2008 9:22 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:28 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Hekttor » sob 19 črc, 2008 11:45 am

První,co byste měl udělat, by bylo změřit, jak a jaký motor se do té odlévané skříně vůbec vleze. Do leptu (tloušťka stěny 0,3 mm) se totiž Mashima 1220 z Tilligovy V 100 vleze tak tak...
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod romino » pon 21 črc, 2008 4:58 am

Ja som ho použil do kapoty od BTTB a vliezol. Je postavený na bok a zotrvačník zaberá časť kabíny http://rominov-svet.eu/index.php?vyber= ... y&cislo=16
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Příspěvekod TT-maniac » pon 21 črc, 2008 11:15 am

romino píše:Ja som ho použil do kapoty od BTTB a vliezol. Je postavený na bok a zotrvačník zaberá časť kabíny http://rominov-svet.eu/index.php?vyber= ... y&cislo=16
já dám setrvačník tak kde je to závaží bttb na osku co vede z motorku ,protože chci mít volný průhled kabinoou ,ale tvoje řešení je super.Pak to dám na web až to budu mít ,ale nejprve si musím nechat vysoustružit ten setrvačník
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » úte 12 srp, 2008 3:39 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:19 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Další

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků