T478.3001 H0 přestavba z Roco

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

T478.3001 H0 přestavba z Roco

Příspěvekod asamsa » stř 13 črc, 2022 3:13 pm

Ahoj! :) Z toho důvodu, že v H0 nemáme žádného pořádného továrního zástupce prototypových Brejlovců (MTB nepočítám) jsem se rozhodl, že si jednoho postavím sám. Já jakožto velký příznivce Roco Brejlovců a Brejlovců obecně jsem prototyp mít prostě musel. U MTB je velká hromada chyb, což je nám asi tak všem jasné. Kdybych měl zabrušovat do problematiky MTB, tak se akorát zbytečně rozčílím. :D

Válel se mi doma jeden volný Brejlák s velkým otazníkem, co s ním provedu.. Nakonec jsem se odhodlal a rozhodl se pro Prototyp. Má na tom také trochu zásluhu Tibor Tišťan, který Praotce dělal taky. Jeho fotky Prototypu mě k tomu ještě více dokopaly.

Nakonec jsem se rozhodl využít z většiny původní kastli, bez leptaných bočnic a něčeho podobného. Celé bočnice se musely zbrousit, průduchy na boku jsem vyřízl a trochu posunul dovnitř, dodal nějaké další lepty a "samodomo" dílky. Upravovat se musela i nádrž, použil jsem nádrž z Berty na které jsem pouze upravil průduchy (Z 3 na 6 na jedné bateriové skříni). Pak mě ještě napadlo osadit leptané ventilátory a schůdky, které jakémukoliv modelu dodají hrozně moc. Na nějakou dobu jsem projekt odložil, a nedávno se k němu vrátil a dokončil.

Já jsem osobně s výsledkem nad míru spokojený. MTB by tomuto s Praotcem konkurovat nemohlo, tam je prostě vše špatně.. Tak snad se bude líbit i vám. :)

Přidávám odkaz na album na Rajčeti - https://asamsa.rajce.idnes.cz/Praotec_T478.3001_H0, tak koukněte na výsledek. :wink:

Pokud by byl zájem, mohu do alba přidat ještě nějaké fotky ze stavby. Nedával jsem je tam, protože jsou takové hoodně dokumentační fotky na zabordeleném stole.. :lol:
Uživatelský avatar
asamsa
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29 říj, 2021 2:57 pm

Re: T478.3001 H0 přestavba z Roco

Příspěvekod JaroHo » čtv 14 črc, 2022 7:40 am

prosím dát víc a větší fotky.
Vypadá to pěkně, jen se mi ty světla zdají o chlup větší. Prosím fotku ze spodní perspektivy jako je fotka skutečné mašiny na konci. Díky.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: T478.3001 H0 přestavba z Roco

Příspěvekod asamsa » čtv 14 črc, 2022 7:49 am

JaroHo píše:prosím dát víc a větší fotky.
Vypadá to pěkně, jen se mi ty světla zdají o chlup větší. Prosím fotku ze spodní perspektivy jako je fotka skutečné mašiny na konci. Díky.


Díky. Dohledám nějaké další fotky, přidám to do stejného alba na rajče. Zkusím najít i nějaké fotky ze stavby, ať je to komplet. Ohledně světel - ze začátku mi to přišlo taky obří, za mě teď asi ok. Sedne tam přesně světlovod od Roco, průměrem to sedělo přesně i na původní pozičky od Roco.
Uživatelský avatar
asamsa
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29 říj, 2021 2:57 pm

Re: T478.3001 H0 přestavba z Roco

Příspěvekod asamsa » čtv 14 črc, 2022 8:20 am

JaroHo píše:prosím dát víc a větší fotky.
Vypadá to pěkně, jen se mi ty světla zdají o chlup větší. Prosím fotku ze spodní perspektivy jako je fotka skutečné mašiny na konci. Díky.

Na Rajče - https://asamsa.rajce.idnes.cz/Praotec_T478.3001_H0/ jsem přidal nějaké fotky ze stavby. + Jsem ještě doplnil pohled "zespod" z čela.
Uživatelský avatar
asamsa
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29 říj, 2021 2:57 pm


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků