Pojezd pro Ragulina v H0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod Kocmik » úte 02 led, 2007 6:53 pm

Mám tu jednoho Ragulina a chtěl bych ho zpojezdnit. Chybí v něm pouze motor a převody. Má cenu shánět po burzách starší motor a převody (zatím jsem nebyl úspěšný) nebo si nechat udělat komplet nový podvozek?

Díky za věcné rady.
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 02 led, 2007 9:50 pm

Kocmik píše:Mám tu jednoho Ragulina a chtěl bych ho zpojezdnit. Chybí v něm pouze motor a převody. Má cenu shánět po burzách starší motor a převody (zatím jsem nebyl úspěšný) nebo si nechat udělat komplet nový podvozek?

Díky za věcné rady.


No jestli je to ještě ten od PIKO tak asi má cenu shánět motory a převody. Mimochodem jsou shodné s ES499.0 či E499.2 od téhož výrobce. Jiší se jen v kolech (U ragulina mají větší rozvor, jsou menší bez loukotí a vkládá se mezi tyto dvě hnané nápravy jedna nehnaná.
Často byly tyto modely přestavovány na dvoumotorové ovšem pak se vyměňovaly kola za nebandážovaná.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod Kocmik » stř 03 led, 2007 4:28 pm

Zdenek Valter píše:
No jestli je to ještě ten od PIKO tak asi má cenu shánět motory a převody. Mimochodem jsou shodné s ES499.0 či E499.2 od téhož výrobce. Jiší se jen v kolech (U ragulina mají větší rozvor, jsou menší bez loukotí a vkládá se mezi tyto dvě hnané nápravy jedna nehnaná.
Často byly tyto modely přestavovány na dvoumotorové ovšem pak se vyměňovaly kola za nebandážovaná.


Obávám se, že přesně to udělal předchozí majitel :( - ze dvou jednomotorových lokomotiv jednu dvoumotorovou. Sice ES499 od PIKA mám, ale viděl bych to na komplet nový pojezd, pokud se tedy někomu tady z fóra neválí pojezd z ragulina doma, kterého by se chtěl za rozumnou cenu zbavit :D
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod MaHa » stř 03 led, 2007 5:24 pm

Kocmik píše:Mám tu jednoho Ragulina a chtěl bych ho zpojezdnit. Chybí v něm pouze motor a převody. Má cenu shánět po burzách starší motor a převody (zatím jsem nebyl úspěšný) nebo si nechat udělat komplet nový podvozek?

Díky za věcné rady.


Kup si radši v bazaru nějakou ojetinu od ROCA :wink: anebo pokud bazaristům nevěříš, tak šetři na nového.
PS: Jak vidno Z. Valter hýří přímo čertovkým :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: humorem :!:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod Kocmik » stř 03 led, 2007 5:45 pm

MaHa píše:Kup si radši v bazaru nějakou ojetinu od ROCA :wink: anebo pokud bazaristům nevěříš, tak šetři na nového.
PS: Jak vidno Z. Valter hýří přímo čertovkým :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: humorem :!:


jak to myslíš s tím humorem?
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod MaHa » stř 03 led, 2007 6:11 pm

Kocmik píše:
MaHa píše:Kup si radši v bazaru nějakou ojetinu od ROCA :wink: anebo pokud bazaristům nevěříš, tak šetři na nového.
PS: Jak vidno Z. Valter hýří přímo čertovkým :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: humorem :!:


jak to myslíš s tím humorem?


No protože jednomotorovou ojetinu od PIKA koupíš cca za 1200,--Kč. Na to
aby alespoň "slušně" jezdila ji potřebuješ "dovážit" zinkovým nebo olověným odlitkem (tj práce + materiál cca 700,-- Kč) tj. dohromady 1900,-- a to nevíš v jakém stavu je motor (statisticky se 1 z 4-5 po 10 motohodinách roztavil nebo se jinak poškodil plášť motorku) - tedy sázka do loterie. Pokud chceš dvoumotorového (PIKO), pak zaplatíš cca 2400,-- Kč .
Ojetina od ROCA se na "AUKRU" nabízela právě za oněch 2400,--Kč (běžná cena 132-ojetiny je cca 100,--Euro - 2800,--Kč) a přitom pokud nějaký model od ROCA vlastníš tak ten rozdíl rychle poznáš sám. Pokud ve v těchto výrobcích moc neorientuješ, tak rozdíl v kvalitě je asi jako mezi Škodou byť Superbem a Rolls-Roycem byť veteránem.
Pokud bys trval na novém modelu se zárukou, tak je za 3500,-- Kč, tedy o necelou tisícovku výše což také není k zahození :wink: , ale to už mluvíme o novém modelu :!: - nebudeme je tedy srovnávat s PIKO-ojetinou :!:
PS: Shrnutí: Opravovat a upravovat RAGULINA od PIKA se dnes moc nevyplatí(Pokud to není skříň ČSD "napasovaná" na ROCO pojezd) :lol: - prostě si zde Zdenek dělá :twisted: legraci.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Kocmik » stř 03 led, 2007 6:42 pm

2 MaHa

Díky za vysvětlení :idea:
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: Pojezd pro Ragulina v H0

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 03 led, 2007 7:04 pm

MaHa píše:
Kocmik píše:Mám tu jednoho Ragulina a chtěl bych ho zpojezdnit. Chybí v něm pouze motor a převody. Má cenu shánět po burzách starší motor a převody (zatím jsem nebyl úspěšný) nebo si nechat udělat komplet nový podvozek?

Díky za věcné rady.


Kup si radši v bazaru nějakou ojetinu od ROCA :wink: anebo pokud bazaristům nevěříš, tak šetři na nového.
PS: Jak vidno Z. Valter hýří přímo čertovkým :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: humorem :!:


Nevím proč to považuješ za humor !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Pojezd pro Ragulina v H0 - odpověď pro MaHa

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 03 led, 2007 7:40 pm

MaHa píše:
Kocmik píše:
MaHa píše:Kup si radši v bazaru nějakou ojetinu od ROCA :wink: anebo pokud bazaristům nevěříš, tak šetři na nového.
PS: Jak vidno Z. Valter hýří přímo čertovkým :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: humorem :!:


jak to myslíš s tím humorem?


No protože jednomotorovou ojetinu od PIKA koupíš cca za 1200,--Kč.


Proč by si ji měl kupovat celou ???
Ja jsem viděl podvozky za (samotné) za cca 600 až 850 za celý pojezd pojezd.
Nevnucuj proboha co netřeba !!!

MaHa píše: Na to aby alespoň "slušně" jezdila ji potřebuješ "dovážit" zinkovým nebo olověným odlitkem (tj práce + materiál cca 700,-- Kč) tj. dohromady 1900,-- a to nevíš v jakém stavu je motor (statisticky se 1 z 4-5 po 10 motohodinách roztavil nebo se jinak poškodil plášť motorku) - tedy sázka do loterie. Pokud chceš dvoumotorového (PIKO), pak zaplatíš cca 2400,-- Kč ..


Propboha co to plácáš ?? Viděls někdy toho ragulina od PIKO rozdělaného ?
Jestli ho chce dovážit víc tak tam místo ocelových plíšků závaží nacpe olověne a nemusí NIC bastlit. V modelu je dost místa a vytvarovat další olověné závaží není problém. Nepleteš si to náhodou s tou krysou či banánem ?

MaHa píše:Ojetina od ROCA se na "AUKRU" nabízela právě za oněch 2400,--Kč (běžná cena 132-ojetiny je cca 100,--Euro - 2800,--Kč) a přitom pokud nějaký model od ROCA vlastníš tak ten rozdíl rychle poznáš sám. Pokud ve v těchto výrobcích moc neorientuješ, tak rozdíl v kvalitě je asi jako mezi Škodou byť Superbem a Rolls-Roycem byť veteránem.
Pokud bys trval na novém modelu se zárukou, tak je za 3500,-- Kč, tedy o necelou tisícovku výše což také není k zahození :wink: , ale to už mluvíme o novém modelu :!: - nebudeme je tedy srovnávat s PIKO-ojetinou :!:
PS: Shrnutí: Opravovat a upravovat RAGULINA od PIKA se dnes moc nevyplatí(Pokud to není skříň ČSD "napasovaná" na ROCO pojezd) :lol: - prostě si zde Zdenek dělá :twisted: legraci.


Legraci si nedělám, protože je především na Kocmíkovi jak se rozhodne kolik investuje, zda půjde do ojetiny ROCO 2400,- nebo dá dohromady to PIKO za 1200 až 16 stovek.
Mám ho sám (dvoumotorového) a můžu říci, že jezdí velmi slušně. Od Ivoše Kučery vím, že tahle konstrukce od PIKO je zdařilá a mnohé elektriky jim jezdí dodnes tedy. Převodu mají také šikmé ozubení a u motrů lze snadno vyměnit uhlíky.Pro digitalizaci je ovšem povozek nutné rozebrat a vyndat tlumivky od přívodů sběračů.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Kocmik » stř 03 led, 2007 7:49 pm

2 Zdenek Valter

Můžeš mi prosím napsat, kde by se daly sehnat ty podvozky? Bloudím po pražské burze už dost dlouho, ale potkal jsem je tam pouze jednou a to mi je před nosem vyfoukl asi podobný zoufalec jako jsem já :D
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 03 led, 2007 8:36 pm

Kocmik píše:2 Zdenek Valter

Můžeš mi prosím napsat, kde by se daly sehnat ty podvozky? Bloudím po pražské burze už dost dlouho, ale potkal jsem je tam pouze jednou a to mi je před nosem vyfoukl asi podobný zoufalec jako jsem já :D


Já na burzu moc nejezdím, ale co jsem tam byl - naposled v zari - tak jsem je tam videl za tuhle cenu nekde uprostred. Videl jsem tam taky toho ragulina za 1200. a pojezd na krysu bez kastle za 850.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Kocmik » stř 03 led, 2007 9:15 pm

Zdenek Valter píše:Já na burzu moc nejezdím, ale co jsem tam byl - naposled v zari - tak jsem je tam videl za tuhle cenu nekde uprostred. Videl jsem tam taky toho ragulina za 1200. a pojezd na krysu bez kastle za 850.


ok. díky.
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Re: pro Z.Valtra

Příspěvekod MaHa » stř 03 led, 2007 9:45 pm

Kocmik píše:Mám tu jednoho Ragulina a chtěl bych ho zpojezdnit. Chybí v něm pouze motor a převody. Má cenu shánět po burzách starší motor a převody (zatím jsem nebyl úspěšný) nebo si nechat udělat komplet nový podvozek?

Díky za věcné rady.


Zdeku Valtře: Ivoš Kučera mi povídal že jsi "exot" ale ty jsi jeho slova posledními příspěvky přímo překonal :!: :!: :!:
Kdybys totiž pořádně četl Kocmikův příspěvek (ale ty totiž pořádně nečteš nic- jinak bys nedělal pravopisné chyby :!: :!: ). - píše zde že děkuje za věcné rady-takže jsem mu jednu dal(letité zkušenosti ze stavby a konstrukce modelů, které právě možná Tobě chybí).
Promiň, ale byl bych do budocna rád aby ses do diskuze kterou povedu s někým jiným nemíchal protože jsi přinemenším velmi nezdvořilý :!: :!: :!: :!:
Pokud této žádosti nevyhovíš budu muset požádat pana Daleckého o Tvé
vyškrtnutí se seznamu uživatelů právě proto že jsi přinejmenším nezdvořilý :!: :!: :!: :!:
PS: Až budeš mít za sebou 100 nebo lépe 150 lok. konstrukcí(úspěšně jezdících) pak se teprve k tomuto tématu vyjadřuj :!: :!: :!: :!: :!:
Do té doby než k tomu dojde ale prosím Tě laskavě zmlkni :!: :!: :!: :!:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

To Maha

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 03 led, 2007 10:35 pm

MaHa píše:Zdeku Valtře: Ivoš Kučera mi povídal že jsi "exot" ale ty jsi jeho slova posledními příspěvky přímo překonal :!: :!: :!:
Kdybys totiž pořádně četl Kocmikův příspěvek (ale ty totiž pořádně nečteš nic- jinak bys nedělal pravopisné chyby :!: :!: ). - píše zde že děkuje za věcné rady-takže jsem mu jednu dal(letité zkušenosti ze stavby a konstrukce modelů, které právě možná Tobě chybí).
Promiň, ale byl bych do budocna rád aby ses do diskuze kterou povedu s někým jiným nemíchal protože jsi přinemenším velmi nezdvořilý :!: :!: :!: :!:
Pokud této žádosti nevyhovíš budu muset požádat pana Daleckého o Tvé
vyškrtnutí se seznamu uživatelů právě proto že jsi přinejmenším nezdvořilý :!: :!: :!: :!:
PS: Až budeš mít za sebou 100 nebo lépe 150 lok. konstrukcí(úspěšně jezdících) pak se teprve k tomuto tématu vyjadřuj :!: :!: :!: :!: :!:
Do té doby než k tomu dojde ale prosím Tě laskavě zmlkni :!: :!: :!: :!:


Pokud se dovoláváš zdvořilosti z mé strany pak Ti musím připomenout, že vnucování mého postoje někomu dalšímu aniž bys můj postoj skutečně znal rozhodně za zdvořilé nepokládám, ani to zjištovat si o svém odpůrci co je zač. Nemám také potřebu se dovolávat toho jaký jsem skvělý konstruktér lokomotiv a pokud jsi Ty Maha horší abys mlčel a především se ve volné diskusi dovolávat toho aby se Tě někdo ze četnářů nemohl zeptat co tu napíšeš a případně s Tebou nesouhlasit.
Pochopitelně výhrůžky Typu on Tě moderátor vyškrtne když mu řeknu nehodlám akceptovat.

Proto žádám MODERÁTORa aby zasáhl.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 04 led, 2007 12:16 pm

Panove krotte sve vasne a nechte si hadky na skoukromou korespondenci. Resime zde vecne prispevky a hadky sem nepatri. Kazdy z vas je odbornik a vazim si vasich prispevku do fora. Vase nevhodne prispevky zde pro vystrahu nechavam a v pripade, ze se to bude opakovat, tak zakrocim durazneji.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků