Pojezd pro T211 H0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod RadekH0 » sob 11 lis, 2017 7:25 pm

Zdravím všechny kolegy modeláře,
jeden kamarád mě přesvědčil, abych pro něj postavil jedno Prasátko v H0lce z leptu. Výzvu jsem přijal s tím, že si teda taky jedno postavím. S lepty už mám nějaký ty zkušenosti, takže v tomto ohledu problém se stavbou nebude. Lept jsem vybral od firmy Hekttor kvůli výběru z dvou variant předního krytu představku. Kámen úrazu ale přichází ve výběru pojezdu. Po prolezení fóra jsem našel tyto varianty:

1) Pojezd od PG: dost lidí si ho vychvaluje, ovšem cena 1800,- s tím, že to musím kvůli jízdním vlastnost perfektně sestavit mě moc nebere.
2) Pojezd od Pletichy: pojezd je to sice nesmrtelný, ale v dnešní době je podle mě již zastaralý a hlučný. Měl jsem ho sice na zkoušku v jednom modelu, ale nakonec jsem ho stejně dal pryč.
3) Pojezd z Kof III: pojezd od Roca, na který jsem tady narazil vypadá slibně, ale nevím, kde za slušný peníz tenhle pojezd sehnat a jak rozsáhlá bude potřebná úprava. Cena za celý model je cca 3000,-

4) Pojezd z podvozku lokomotivy s potřebným rozvorem: tato varianta mě napadla nedávno. Jako vhodný mi přijde podvozek z BR 218 od Roca (viz. foto), co má rozvor 2800mm stejně jako Prasátko. Stačilo by dodělat upevnění motoru a z kusu plechu vypáleného na laseru (mám tu možnost) udělat rám. Další výhodou by bylo to, že pro stavbu dvou prasátek bych potřeboval podvozky dva, takže by padl za vlast jeden celý pojezd, který by šel možná koupit i bez kastle za slušný peníz. O jízdních vlastnostech a kvalitách Roca myslím nemá ani cenu psát.

Moje otázka teda zní:
Jakou variantu by jste osobně preferovali (vím že většina napíše PG :D ), případně nenapadá vás i jiná možnost?

Díky všem za postřehy a přeji hezký zbytek dne.
Radek
Přílohy
s-l1600.jpg
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod GuliverSpk » ned 12 lis, 2017 6:19 am

No tak pojezd od PG si lze objednat i sestavený za 2900kč.....pokud chceš tolik investovat. Mě se jeví jako dobrý nápad využít podvozky z BR 218 akorát nevím jestli nebude velký průměr kol mám dojem , že jsou o 1mm větší než je potřeba , ale ty se dají případně vyměnit...Otázkou ale zůstává za kolik tu BR 218 seženeš.....to je pak dilema jestli k vůli pár korunám koupit hotový pojezd nebo něco předělávat. Na druhou stranu je věcí každého co si nakonec sám vybere....
GuliverSpk
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13 kvě, 2016 3:56 pm

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod Zx1974 » ned 12 lis, 2017 7:20 am

Dělal jsem pojezd z Kof III, protože jsem si ji pořídil ještě době kdy byly k dispozici pojezdy jen od Pletichy. Nevýhodou jsou nutné velké úpravy rámu, aby se vešel do T211. Kof III je kromě kabiny celá odlitá ze zinku, tudíž její váha je něco přes 200g (už si to přesně nepamatuji) a to spolu s výkyvnou nápravou zajišťuje výborný jizdní vlastnosti. Proto jsem se snažil dosáhnou stejnou váhu u své T211 a byl to v celku problém to tam nacpat.
Obávám se, že s plastovou převodovkou z BR218 takové váhy nedosáhneš a výkyvná náprava taky bude chybět.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod TiTi » ned 12 lis, 2017 9:02 am

Jednoznačne odporúčam od Roca Kõf lll.Je to trochu pracnejšie,ale výsledok je najlepší.Nulevé problemy a minimálna udržba.Tato T 211 je môj prvý HO model.Má už 10 rokov ,tak to už mam 100% overené.
Přílohy
2017-11-12 09.50.26.jpg
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod TiTi » ned 12 lis, 2017 9:05 am

Je to robené ešte z odliatku Pavla Číža.
Přílohy
2017-11-12 09.50.56.jpg
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod RadekH0 » ned 12 lis, 2017 8:47 pm

Co se týče váhy při použití podvozku z mašiny tak je to trochu pravda. Něco málo by přibral na váze plechu rámu a váze leptu. I tak by se tam ale muselo dát nějaké olůvko. Kokal jsem na průměr kol a s Br 218 je to stejný, tedy 1000 mm.

Co se týče pojezdu z Kof III, tak předpokládám že úprava je ve stylu opilování konstrukce rámu na potřebný rozměr aby se vešel do leptu. Mám možnost obrábění na frézce i soustruhu, takže v tom bych problém neviděl. Problém mám ale se sehnáním toho pojezdu.
Pokud by někdo tento pojezd měl k dispozici a chtěl se ho zbavit, tak mi napište a třeba se dohodnem na odkoupení

Díky všem za postřehy,
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Pojezd pro T211 H0

Příspěvekod RadekH0 » ned 12 lis, 2017 8:50 pm

TiTi píše:Je to robené ešte z odliatku Pavla Číža.

Na odlitek to vypadá moc pěkně. Klobouk dolů.
Až seženu nebo vymyslím nějaký ty pojezdy, tak sem taky hodím nějaký fotky.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků