Rada na opravu osvětlení Loko HO V-181/G20

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Rada na opravu osvětlení Loko HO V-181/G20

Příspěvekod Eťa » úte 05 pro, 2017 9:31 am

Děkuji všem kteří radili. Hlavně Myšpulín. Loko svítí na jeden směr sice slabě ale svítí. Ještě jednou díky, díky. :D
Eťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29 srp, 2016 4:29 pm

Re: Rada na opravu osvětlení Loko HO V-181/G20

Příspěvekod Polabský » úte 05 pro, 2017 12:40 pm

Eťa píše:Děkuji všem kteří radili. Hlavně Myšpulín. Loko svítí na jeden směr sice slabě ale svítí. Ještě jednou díky, díky. :D


Hezký den, tento typ paticových žároviček se vyráběl na 12-16 a tuším 24 voltů.
To může být příčinou rozdílného jasu.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Rada na opravu osvětlení Loko HO V-181/G20

Příspěvekod Myšpulín » úte 05 pro, 2017 4:24 pm

Polabský píše:Hezký den, tento typ paticových žároviček se vyráběl na 12-16 a tuším 24 voltů.
To může být příčinou rozdílného jasu.

O žárovičkách na 24 V jsem neslyšel, vyloučit to ale nemohu. Jedině sehnat ještě nějaké a zkusit vyměnit. A nebo loko postavit na stůl jedním podvozkem k sobě tak, aby kolečka byla ve vzduchu a drátky od zdroje (např. FZ1) při nastaveném rozumném napětí zkontrolovat jas. Jeden drátek na pravý boční plech a druhý na ten plíšek, co drží tu žárovičku, vzdálenějšího čela (nebo levý bok a bližší čelo). Pak o 180°otočit a to stejné znovu na opačném čele. Pokud se při tom začne točit motorek, tak drátky prohodit. Pokud bude svit takto přibližně stejný, pak je horší jedna z diod a bylo by vhodné je vyměnit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Rada na opravu osvětlení Loko HO V-181/G20

Příspěvekod Eťa » stř 06 pro, 2017 6:17 pm

Mockrát díky za další rady. Opakuji elektrika je moje slabost jsem strojař ale vláčky se mi líbí. Jsem spokojen,že vůbec svítí. žárovičky musím někde sehnat a zkusit vyměnit obě dvě za nové. Do výměny diody se ani náhodou nedám. :shock:
Eťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29 srp, 2016 4:29 pm

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků