Ukončení výroby motorů Mashima

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod Pavel 152 » ned 12 pro, 2021 7:40 pm

Jo ty antiparalelní používám, chtěl jsem i do M152 MTB vel. TT, ale vzdal jsem to, zásah do plošného spoje by byl velký. Tak jej trápím dekodérem.
Tak jsme se shodli. U těch malých mosazných pohonů se někam dají umístit 4 dvojice smd diod.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod Popopo » pon 13 pro, 2021 12:23 pm

Trend vidím v bezjádrových motorech - třeba www.micromotor.eu
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod radeksindy » pon 13 pro, 2021 1:07 pm

Popopo: Jednoznačně. Nechtěl jsem to nějak rozebírat, ale pokud někdo utápí svůj čas a um ve stavbě vozidla, tak nemá cenu šetřit pár desítek nebo nižších stovek korun na motoru. Chápu, že Maxon nebo Faulhaber může být pro někoho palba, protože dát 50 Eur za motor není problém, ale existují levnější varianty. Velkosériově ani Maxon nebo Faulhaber není zase tak drahý, BRAWA má Maxon třeba v G 7.1 (ČSD 413.0) a je to na jízdních vlastnostech vidět. Stejně tak nová 01 má pořádný motor a je to lahůdka.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod Popopo » pon 13 pro, 2021 1:36 pm

Maxon a Faulhaber jsem vůbec nemyslel, to jsou sice stálice, pro mě ale velmi okrajová záležitost. Myslel jsem bezjádrové motory z Číny. Používá je "už" i SB-modellbau. Já je nasadil na T334.0 a T211.0, MUV69. Postupně se objeví v všech pojezdech.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod Luis0 » pon 13 pro, 2021 2:20 pm

Pochopitelně že plně souhlasím s názorem ohledně Maxonu a Fulhaberu, to je bez debat, ovšem ne každý je ochotný investovat cenu těchto motorů. Ovšem čínskej coreles motor určený do hraček bych si už asi celkem rozmýšlel. Tím netvrdím, že to nemusí fungovat, ale bude to patrně dost různé dle konkrétního výrobce.
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Ukončení výroby motorů Mashima

Příspěvekod Popopo » pon 13 pro, 2021 6:07 pm

Jak bude vypadat svět po Mashima jsem právě rozmýšlel dlouho. V okamžiku, kdy se tyto motory objevily u SB-modellbau a dokonce u TRIXe, mi už trochu ujížděl vlak.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků