RE 460 SBB

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

RE 460 SBB

Příspěvekod richard0404 » stř 06 úno, 2008 10:40 pm

Prosím můžete mi poradit zda je možné sehnat odlitky s potiskem elektrické lokomotivy řady Re 460 SBB. Slyšel jsem že jsou prý obtisky na tuto řadu a že se údajně prodávají už hotové kastle. Jsem v tomto směru úplný začátečník a sem fanda do švýcarské železnice tak bych si rád nějaký model postavil. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Re: RE 460 SBB

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 07 úno, 2008 9:37 am

richard0404 píše:Prosím můžete mi poradit zda je možné sehnat odlitky s potiskem elektrické lokomotivy řady Re 460 SBB. Slyšel jsem že jsou prý obtisky na tuto řadu a že se údajně prodávají už hotové kastle. Jsem v tomto směru úplný začátečník a sem fanda do švýcarské železnice tak bych si rád nějaký model postavil. Děkuji za pomoc.


O jaké se ti jedná měřitko? Ja třeba uvažuji o tom, že si nechám udělat nějaké obtisky, pro přeznačení tovarních modelů. Spíše jen čisla a jména - na lokomotivy co mám 2x.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod richard0404 » čtv 07 úno, 2008 11:42 am

V H0 viděl jsem několik lokomotiv s potiskem reklamních agentur a nevypadaly fakt špatně.Slyšel jsem že je dokonce katalog modelů RE 460 s potisky reklamních agentur.
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Jarda H. » čtv 07 úno, 2008 4:27 pm

richard0404 píše:V H0 viděl jsem několik lokomotiv s potiskem reklamních agentur a nevypadaly fakt špatně.Slyšel jsem že je dokonce katalog modelů RE 460 s potisky reklamních agentur.




Tenhle odkaz tedy zrovna katalog není :( , ale pár hezkých nátěrů na RE 460 k vidění tam je :D :lol: :D :!:

http://www.werbeloks.de/sbb/WerbeloksSBB.htm

Tak hezké pokoukání :shock: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod train » čtv 07 úno, 2008 6:26 pm

Modely lokomotiv Re460 vyrábí v HO tři výrobci Roco, Maerklin, a HAG.

Nejvíc variant modelu nabízí Hag, každý rok několik variant s reklamním potiskem. Tady je odkaz do jejich katalogu http://www.hag.ch/hag/shop/store/product_view.asp?KatalogeID=12&PageKatalogeID=&IDProdukte=&IDPage=&VerweisetypenID=&Sort=&AnzZeilen=&Search=&IDGaragen=&c=&whichpage=13&pagesize=8
Modely jsou celokovové a ceny tomu odpovídají. Taky původní švýcarské zastoupení Roca vyrobilo několika reklamních verzí jen pro místní trh.

Koukni se třeba do některého švýcarských e-shopu, např.
http://www.roundhouse.ch/Spur_HO/Roco_HO_CH_Sondermodelle.htm

Tady je list s odkazy na další obchody http://homepage.swissonline.ch/unholz/shops.html
train
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 27 lis, 2007 10:31 pm
Bydliště: Praha 5

Re 460 SBB, Re 465 BLS

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 07 úno, 2008 10:18 pm

train píše:Modely lokomotiv Re460 vyrábí v HO tři výrobci Roco, Maerklin, a HAG.

Nejvíc variant modelu nabízí Hag, každý rok několik variant s reklamním potiskem. Modely jsou celokovové a ceny tomu odpovídají. Taky původní švýcarské zastoupení Roca vyrobilo několika reklamních verzí jen pro místní trh.


Z toho se může zdát, že různé varianty Re 460/465 má hlavně HAG, ale Roco v podstatě v minulosti postupně vyprodukovalo také prakticky slušný sortiment.
na webu takový neoficiální "katalog" zde:
http://www.bahn.hfkern.de/Roco/SBB_E460.html
nebo zde:
http://www.garadnai.com/navigator/Re_46 ... y_Roco.pdf

V běžném katalogu byl ale naposled výběr cca 10-ti modelů krom běžné červené a modré BLS někdy cca v r. 1997 běžná 5-ti místná katalogová čísla, pak se občas něco objevilo v International Col. Ale ty nejatraktivnější modely produkovalo Roco právě jen pro pár privilegovaných švýcarských obchodníků t.j. kat. čísla XXXXX.XX a hlavně některé zajímavé potisky realizovaly malosériový úpravci např. Wabu kat.č. XXXXX + zkratka např. WA, WU, GP atd.

Je třeba si uvědomit že tyto reklamní nátěry na těchto lokomotivách jsou většinou od-do, některé pár měsíců, některé pár roků, ale v reálném čase některé konkrétní varianty nemohly na kolejích stát vedle sebe. Takže všední červené a modré jsou v modelu provozně univerzálnější...

pěkné zajímavé a aktuální fotky:
http://www.eurolok.ch/Re%20460.htm
fotograf je strojvedoucí SBB a mnoho fotek je ze stanoviště strojvedoucího.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vik » ned 10 úno, 2008 4:39 pm

A také nezapomeňte na speciálky Märklin a později i Trix
Swiss colection a Märklin jednu dobu dělal speciálky se svým potiskem
dobrý zdroj info je i ebay
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 10 úno, 2008 5:38 pm

Teď na veletrhu byla nabidka Re460 od HAG opravdu velika. Vystavovali cca 30 verzi. Osobne jsem na tyto modely zvedavy a asi nejake zkusim vzit na kram. Nemate nekdo model od firmy HAG doma? Jaké jsou zkušenosti?
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod richard0404 » ned 10 úno, 2008 7:35 pm

Vik na speciálky Märklin mi několik sběratelů od jejich koupě odrazovalo pro jejich kvalitu za cenu a abych se přiznal kupovat něco a testovat to se mi zrovna nechtělo.Děkuji všem kdo zde napíše svůj názor více hlav více ví a samozřejmě více zkušeností.
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod train » ned 10 úno, 2008 7:57 pm

Michal Dalecký píše:Teď na veletrhu byla nabidka Re460 od HAG opravdu velika. Vystavovali cca 30 verzi. Osobne jsem na tyto modely zvedavy a asi nejake zkusim vzit na kram. Nemate nekdo model od firmy HAG doma? Jaké jsou zkušenosti?


Já mám dvojče BLS Re 4/4. Je ještě ze staré produkční řady, takže nemá kinematiku krátkého spřahla a každý podvozek sbírá proud jen z jedné kolejnice. Poháněný je jeden podvozek, motor je přímo součástí podvozku, všechny převody jsou kovové, jedna náprava má bandáž. Prostoru je v modelu hodně, vešel se mi dovnitř Lenz Gold + Power1 + IntelliSound modul.

Na následujících odkazech jsou vestavby dekoderu do Re 460 s obrázky vnitřku modelu.
http://www.flipsworld.be/digital1.htm
http://www.stayathome.ch/re460_delta.htm
train
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 27 lis, 2007 10:31 pm
Bydliště: Praha 5

Re 460/465 Maerklin/Trix

Příspěvekod michal_n_cz » pon 11 úno, 2008 1:41 am

richard0404 píše:Vik na speciálky Märklin mi několik sběratelů od jejich koupě odrazovalo pro jejich kvalitu za cenu a abych se přiznal kupovat něco a testovat to se mi zrovna nechtělo.Děkuji všem kdo zde napíše svůj názor více hlav více ví a samozřejmě více zkušeností.


Nemužu ríci žeby tyhle byly přímo nekvalitní. Mají méně detailů než třeba Roco a pohon jen na 2 osy. Celokovové - uvnitř je spousta místa. Mají třeba široké a macaté lyžiny pantografů. Jezdí normálně. Starší mají 3-pólový motor, novější možná i lepší - takovou nemám, ale je to pravděpodobné. Roco je rozhodně lepší. Vzhledem ke kovovým převodům jsou trochu hlučnější. Prakticky všechny provedení co dělal Mearklin/Trix se vyráběly i od Roco nebo Hag. Vyjímkou jsou lokomotivy co měly Maerklin reklamní potisk i ve skutečnosti - cca 4-5 potisků.

Michal N.
Naposledy upravil michal_n_cz dne pon 11 úno, 2008 3:13 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

HAG Re 4/4 BLS

Příspěvekod michal_n_cz » pon 11 úno, 2008 1:57 am

train píše:Já mám dvojče BLS Re 4/4. Je ještě ze staré produkční řady, takže nemá kinematiku krátkého spřahla a každý podvozek sbírá proud jen z jedné kolejnice.


Obávám se že plnohodnotné kinematiky nemá žádná. Jen Re460 má výkyvné šachty bez kulisy. Pro jiné paltí: HAG má hák... Co se týká toho sbírání - musel bych prohlédnout i ostatní, ale sbírají podle mne všechny kola - jsou jen jednostraně izolovaná - druhý pól sbírá osa do kovového rámu. Jinak konkrétně ta Re 4/4 BLS je starší model a má takové divné nárazníky a je asi trochu širší (macatější) než by měla být. Mám tento typ ještě od Lima Italy a kastle je super provedená srovnatelně s modely od Roco.

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

HAG modely lokomotiv

Příspěvekod michal_n_cz » pon 11 úno, 2008 3:11 am

Michal Dalecký píše:Teď na veletrhu byla nabidka Re460 od HAG opravdu velika. Vystavovali cca 30 verzi. Osobne jsem na tyto modely zvedavy a asi nejake zkusim vzit na kram. Nemate nekdo model od firmy HAG doma? Jaké jsou zkušenosti?


Modely lokomotiv HAG jsou podobné konstrukce jako třeba Maerklin - karoserie jsou odlitky z kovové slitiny, rám plechový nebo taky odlitek, uvnitř je mnoho místa. Pohon je na jednom z podvozků na 2 nápravy, vše pomocí kovových čelních ozubení. Jsou tižší než Maerklin a mají kultivovanější chod. Většina modelů nemá šachty na spřáhla NEM jen hák napevno na podvozku. Vyjímka je u Re460/465 a Re456 tam jsou výkyvné šachty, ale ne kulisy. Novější modely mají motorky s kuličkovými ložisky :!: Nárazníky bývají kovové a někdy vypružené. Pérko je v nich dosti tuhé. Některé detaily na starších modelech jsou dosti macaté např. Ae 4/4, Re 4/4, Ae 8/8 BLS šířka modelu asi také není uplně v měřítku. Re 6/6 a Re 4/4 II SBB jsou na tom trochu lépe. Potisk nových modelů je kvalitní. V podstatě je těžké říci jednozančně ANO super nebo NE špatné. Objektivní by bylo dát na stůl vedle sebe a pak na koleje konkrétní jednotlivý řadu od HAGu a od jiného výrobce, pokud takové jsou k dispozici. Mohu udělat později nějaké fotky, ale zrovna Re 460 od Hagu nemám k dipozici. Dal jsem alespoň pro představu pár fotek do jiného modelu HAG do galerie: http://picasaweb.google.cz/hobby4you/Re ... ItalyH0187
Obrázek

Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků