M140.1 Lept KuBer, pojazd?

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

M140.1 Lept KuBer, pojazd?

Příspěvekod A2C » úte 22 bře, 2016 8:23 pm

Tento "motorák" ma zaujal už pri prvom stretnutí v dopravnom múzeu v Bratislave.
Na moje prekvapenie ho robí firma KuBer, a bol to prvý lept ktorý som od nich skladal, popravde mal som obavy ako táto stavba dopadne, nakoľko lepty KuBer sa netešia práve vysokej popularite.
Čo sa týka leptu, má zopár chýb a nepresností oproti predlohe.

Skriňa sa skladá z dvoch častí, jeden kus je naohýbaný na 3x, a má zámok iba na jednej strane (chyba) druhý kus je iba jedna stena, a má rovnako zámok iba na jednej strane. Nerád pájkujem natupo, od skúsenosti s Rigou TT od DK-modelu.
Tu sa to však zaobišlo bez väčších neproblémov a som rád že sa ani raz lept nerozpájkoval na prvočinitele.
Imitácie výstuh karosérie sa letujú naplocho bohužiaľ môj lept bol celý z veľmi mäkkej mosadze hrúbky 0,3mm a tak sa mi trošku pokrútili (súťažný model z toho proste nebude, čo som ale aj tak neočakával)

Lept ma prevzaté chladiče z M120.4 a na originále boli celkom iné, bohužiaľ existuje jediná fotka http://www.pshzd.cz/m1400.html
Kde je vidno iba časť strechy, ani farba sa nedá uhádnuť.
Celkovo lept má nepresnosti, veľa sa okolo vrchnej časti kabíny zalieva cínom, ale napriek tomu sa neviem dočkať kedy mi bude zdobiť zbierku.

Postup stavby si môžete pozrieť tu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M140.1 Lept KuBer, pojazd?

Příspěvekod IRIS » ned 27 bře, 2016 7:09 am

Pro tento motorák, pokud mechci stavět svépomocí tak lze použít Gulich lego, ale prodloužit o cca 4mm nebo PMT 32101 rozvor 40,5,ale má větší kola, nebo 72 304 rozvor 40,0 a malá kola, všchny tři pojezy se dají koupit za cca 1700Kč. Nebo se inspirovat M 120,1.
Uživatelský avatar
IRIS
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30 led, 2016 7:32 pm


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků