Lokomotiva 730 H0

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod hank61 » pát 17 čer, 2022 3:38 pm

Zlámalík píše:Hezký, hele! Z odlitku jsem nikdy nestavěl, to musí být taky kopec práce, dostat to do použitelného stavu, se dívám...
Super nápady - imitace reflektoru a hlavně ten s olemováním oken stříbrným drátkem! To čumím, jen nevím, jestli budu mít šanci udělat v TT :shock:

Na Tvém modelu bych jen udělal madla z tenčího drátu, ale hlavně bych to celé vzal matem - patina je OK, ale jak se to leskne, tak to vypadá nepřirozeně.
Jestli stříkáš pistolí, tak použij akrylovou LifeColor Clear Matt, stříkej to víc zdálky, spíš zaprášit - na podklad chytne a s patinou se nebude bít.

Tyhle lokomotivy se mi taky líbí, sice jsou mimo moji epochu, ale jak vaše díla vidím, možná se nechám ukecat! :lol:



Jirko. Tady máš jednu ponorku v TT z leptu od Kubera https://hank61.rajce.idnes.cz/T457/:wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » pát 17 čer, 2022 3:58 pm

TiTi píše:Držím palce pri stavbe ponorky. Tiež ich mám zopár za sebou. Ale odliatok som použil od BV model, ktorý je kvalitatnejši. Z dvoch odliatkov som vytvoril 3 lokomotívy. Jeden som rozdelil a rám použil na T475.0001 a kapotu vyrobil z plastových tabuliek. Kapotu som zase použil na T419.0501 kde som zase vyrobil nový rám. Cela stavba tejto lokomotivy je zdokumentovana na tychto strankach. Z druhého odliatku som som zase vyrobil celočervenú T457.0003. Doma mám ešte jeden odliatok Z 2.serie. Z neho zase plánujem vyrobit 730 640. Jednoducho tie lokomotívy sú nádherné


Super práce! Všechny vypadají skvěle. O tom odlitku jsem slyšel ale absolutně nevím kde bych ho sehnal... Pokud se mi vlákno podaří dohledat mile rád se inspiruji Vaši tvorbou. :-)
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » pát 17 čer, 2022 4:07 pm

Zlámalík píše:Hezký, hele! Z odlitku jsem nikdy nestavěl, to musí být taky kopec práce, dostat to do použitelného stavu, se dívám...
Super nápady - imitace reflektoru a hlavně ten s olemováním oken stříbrným drátkem! To čumím, jen nevím, jestli budu mít šanci udělat v TT :shock:

Na Tvém modelu bych jen udělal madla z tenčího drátu, ale hlavně bych to celé vzal matem - patina je OK, ale jak se to leskne, tak to vypadá nepřirozeně.
Jestli stříkáš pistolí, tak použij akrylovou LifeColor Clear Matt, stříkej to víc zdálky, spíš zaprášit - na podklad chytne a s patinou se nebude bít.

Tyhle lokomotivy se mi taky líbí, sice jsou mimo moji epochu, ale jak vaše díla vidím, možná se nechám ukecat! :lol:


Děkuji za pochvalu a hlavně ten poznatek s lakem... Použil jsem saténový lak na zkoušku a při zalakování obtisků lehce zmatněly, ale po tom patinování se mi zdá, že to nějak nezafungovalo společně a určitě budu muset fouknout ještě jednu vrstvu matem. Jinak mě zarazilo že na lokomotivu nikdo nedělá standartně obtisky, takže jsem to musel patlat z všeho možného. :-) určitě vyzkouším ten clear matt podle rady. A těch madel jsem si vědom už mě na to upozornilo více lidí. Proto jsem je nakonec k zábradlím na ochozy dokreslil taky. :roll:
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod TiTi » sob 18 čer, 2022 6:30 pm

Vydarený odliatok od BV model.
Přílohy
Resizer_16555769580540.jpg
TiTi
 
Příspěvky: 355
Registrován: úte 12 kvě, 2015 9:46 pm

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » úte 21 čer, 2022 7:15 pm

Vypadá tedy o moc lépe, hlavně detaily nepůsobí na některých místech jakoby slitě. A nejsou zbytečně odlité. Viz např. Houkačky a jiné, které stejně při hrubém opracování buďto příjdou k úhoně nebo vypadají lépe dosazené zvlášť.
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » čtv 23 čer, 2022 1:03 pm

Po zalakování patiny jsem se vrhl na vsazení oken zpět do odlitku. Je to tedy rozhodně věc, na které bych chtěl určitě do budoucna zapracovat a zlepšit se v ní. Příjmám rozhodně všechny tipy na druhy fólií nebo plastových destiček. Hrubé nebo tenké. Pružné nebo pevné... Stanoviště strojvedoucího přiloženo k odlitku jsem se rozhodl použít i když neodpovídá danému typu lokomotivy. Bude lepší, než kdyby tam nebylo nic. Pokusil jsem se rámy oken imitovat dříve zmíněným drátkem a dosadil clonky proti větru. Stejný postup bude následovat na druhé straně a na čelech kabiny. Následně vsadím upravené a nabarvené stanoviště.
Přílohy
IMG_20220621_205447.jpg
IMG_20220621_205635.jpg
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod hank61 » sob 25 čer, 2022 5:24 am

Moc pěkně udělané. Z vlastní zkušenosti vím, že výroba a vsazování oken do odlitku je opravdu "chuťovka" :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » pát 08 črc, 2022 5:17 am

Po delší odmlce jsem dokončil olemování oken a dolepil stěrače. Zvažuji ještě výměnu háčků horních kapot za leptané. Dále se budu věnovat úpravě plošného spoje.
Přílohy
IMG_20220705_174048.jpg
IMG_20220705_174103.jpg
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Re: Lokomotiva 730 H0

Příspěvekod Ceki » pon 08 srp, 2022 6:01 am

Po krátké odmlce se opět vracím s mini aktualizací.
Dorazily leptané tabulky, které jsem osadil na model a dostal jsem se k osvětlení lokomotivy. Horní reflektor osvětlen nebude. Při montáži SMD LED diod jsem se nakonec rozhodl zapojit pouze poziční přední světlomety. Lokomotiva bude jezdit hlavně na manipulačních vlacích nebo jako záloha ve stanici. Pokud se po nějaké době rozhodnu pro zprovoznění koncových světel stačí dopájet dva drátky a bude také fungovat. Karoserie stále působí lehce lesklým povrchem, proto se budu než dorazí zábradlí pokoušet lehce zmatnit hlavně rám lokomotivy. Přidávám foto momentálního stavu.
Přílohy
IMG_20220807_195418.jpg
Ceki
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 16 čer, 2022 6:00 am
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník