Bastard Kuehn N

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Bastard Kuehn N

Příspěvekod jirkakaminek » pát 20 kvě, 2022 2:32 pm

Zdravím, koupil jsem si Nkového bastarda, chtěl jsem ho osadit dekodérem, ale absolutně nevím, jak sundat kastli. V krabičce žádný návod není, na netu jsem také nic nenašel. Jen bastarda v TT, ale dle něj se mají vsunout 4 destičky pod kastli a hotovo, ale v N mi to nefunguje?! Poradí mi někdo, případně byl by někdo z Brna ochoten kastli sundat? Děkuji
Jirka
jirkakaminek
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30 bře, 2014 7:21 pm

Re: Bastard Kuehn N

Příspěvekod Křeček » pát 20 kvě, 2022 7:48 pm

vezmeš do obou rukou a na čtyřech místech zároveň odtáhneš kastli od podvozku (jak tam jsou ty vystupky). Je to tam jen nacvaknutý. Dělej to nad něčím měkkým do čeho ti pak může podvozek vypadnout. Mě už to tam ani nedrží, takže musím dávat pozor, když ho beru do ruky, aby podvozek nevypadl. Trochu nedomyšleno, není to tam nijak aretováno.
Uživatelský avatar
Křeček
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 04 zář, 2012 10:29 am

Re: Bastard Kuehn N

Příspěvekod jirkakaminek » sob 21 kvě, 2022 5:59 pm

Tak jsem to zkoušel i rozevřít prsty do krajní polohy k hrozícímu prasknutí a pořád nic,tak mi nezbyde, než ji zanést do obchodu,ať ji otevřou tam.
jirkakaminek
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30 bře, 2014 7:21 pm

Re: Bastard Kuehn N

Příspěvekod jirkakaminek » úte 24 kvě, 2022 10:57 am

Měl jdem cestu do obchodu, kde jsem ho kupoval, ale ani paní prodavačka nevěděla. Prý jim to tam mám nechat a mechanici se na to podívají a za poplatek otevřou!?
Doma jsem to ještě zkusil a otevřel. Ty zarážky ale nejsou z boku nýbrž v čelech.Takže nožíkem opatrně vsunout mezi kastli a rám a opatrně zapáčit.
Nevím proč Kuehn nedává návod, když je možné vložit dekodér?
jirkakaminek
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 30 bře, 2014 7:21 pm


Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron