Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Geni » stř 21 dub, 2010 10:41 am

Zdravím jsem tu na fóru nový, tak nevím jestli je to ve správné kategorii...
Model je ze stavebnice od LPH a je značně doděláván. Stavbu jsem pojal jako "demonstrační", abych se naučil nové postupy spojené s železničnímy a silničnímy vozy (úplně jiný způsob stavby, způsobený interiérem, okny a hlavně celkově jinou koncepcí než je u letadel a bojové techniky)
Na modelu jsem bohužel kromě malého plíšku a obtisků(zklamali mne, protože obtisky se trhaly a popisky jsou udělány jaksi universálně) jsem nesehnal žádné další doplňky(nikde jinde než na Burze železničních modelářů, popřípadě klubech se nedá v čechách skoro nic sehnat...), když jsem osmsetdesítku dokončoval tak jsem na jednom webu objevil fotky plechu pro kryt motoru a také nějaké odlitky podvozku.
Na závěr bych chtěl dodat, aby jste to nebrali moc vážně protože je na tom hromada chyb.
Galerie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Něco ze stavby:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
......
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Geni

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 21 dub, 2010 12:10 pm

Já si myslim,že na TT to vypadá velice velice dobře a někteří,včetně mě si můžou nechat o takové kvalitě práce jen zdát.
Vydržet a ten další už s motorem :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Lubomír Dudek

Příspěvekod maayaa » pát 23 dub, 2010 5:32 pm

Vypadá to super,ještě Dk-model,dělá něco málo doplňků na podvozek(plenty,mřížky,písečníky,krabice na baterky).Od Detailu můžeš mít lepty těch vyklápěcích vršků oken,no a Hekttor dělá další doplňky,většinou jako univerzální(kotvičky např.).No a co se dostupnosti týká,asi opravdu většinu věcí seženeš na burze,ale určitě by ti to poslali i poštou(akorát že poštovný bude skoro stejně tolik co stojí ten lept) :cry:
Jo a ještě,neuvažoval jsi o osvětlení interiéru + pozičky?Když už to vypadá vevnitř takhle dobře
maayaa

Příspěvekod Geni » sob 24 dub, 2010 9:48 am

Já až budu přístě dělat nějaký podobný projekt, tak si určitě předem zajedu na burzu poohlédnout se po nějacích doplňcích popř. odlitku kastle.
Ohledně osvětlení, ano mám to v plánu ale zatím s tím mám pramalé zkušenosti a u tohodle bych to zpackal protože je tam minimum místa, jako první mám v plánu osvětlit Ludmillu v HO od Revella, která se na to hodí.
Ještě mě také napadlo že příště, pokud budu dělat vozy s nějakými lištami na oknech si je nechám nařezat na plotru... tedy pokud by to šlo.
Geni

Příspěvekod Pája » sob 24 dub, 2010 8:53 pm

Vmáčknu se sem,páč je tu krásná stavba a třeba mi někdo poradí.Sháním návod na stavebnici LPH 810/152 v TT ČSD a obtisky (Jirán to má jen na H0).
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Pája

Příspěvekod Patrik Novák » ned 25 dub, 2010 4:34 am

koukám jsi z Prhy : obtisky > burza > Dettail

nějaký návod byl v železničním magazínu ještě když se to jmenovalo magazím modelové železnice (nškde mám sken) zkus zadat LPH a hledat někdo měl návody na stránkách
Patrik Novák

Příspěvekod Pája » ned 25 dub, 2010 6:01 am

Dík,na burze jsem byl včera,ale že Detail dělá i obtisky jsem nějak nevěděl a pochopitelně vynechal,tak příště.
Jinak pokud by někdo hledal návod,najde ho zde :http://locodriver.xf.cz/m810/m810.html
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Pája

Re: Řada 810 ( M152.0 ) - Vagonka Studénka 1:120

Příspěvekod Kajinek11 » pát 05 črc, 2019 12:41 pm

Tak jsem se také konečně dočkal stavby M152 od LPH. Mám už vše: pojezd, stavebnici, obtisky, osvětlení...

Chtěl jsem použít magnetická spřáhla PEHO, ale zjistil jsem, že nevím jak skrz pluh, aby to nějak vypadalo. Udělali jste si někdo 810-ku, nebo M152 s KKK a NEM šachtou? Jedinou fotku co jsem našel je níže. Bohužel to mi přijde jako hnus velebnosti. Máte někdo nějaký návrh (zkušenost) jak KKK elegantněji zapracovat???
Přílohy
ScreenHunter_532 Jul. 05 14.25.jpg
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11

Zpět na Stavba lokomotiv