hektHOr

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

hektHOr

Příspěvekod ostradik » pon 04 led, 2010 7:27 pm

Můžu se zeptat jestli bude k dispozici stavebnice velkého hekHOra?Mám HO rozdělanéHO a ten odlitek je fakt šílený.
Uživatelský avatar
ostradik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 úno, 2009 2:46 pm

Příspěvekod Hekttor » pon 04 led, 2010 8:18 pm

Pracuje se na něm. Pokud to chcete trošku popohnat, zkuste prosím povzbudivým, milým a přátelským způsobem popíchnout Viktora P. alias Vvittyho - http://diskuze.modely.biz/privmsg.php?mode=post&u=387, neboť má prototypový kousek k sestavení a čekám na jeho připomínky :wink: :) :lol:
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod vvitty » pon 04 led, 2010 8:23 pm

:oops: pracuje se na tom, myslel jsem ze o svatcich bude vic casu :oops:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod ostradik » úte 05 led, 2010 10:00 am

Tak holt počkám a z hektora udělám ,,temelínek".Díky za info.
Uživatelský avatar
ostradik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 úno, 2009 2:46 pm

Příspěvekod vvitty » úte 05 led, 2010 10:22 am

abych trosku priblizil situaci, tento tyden dodelam jednu mensi stavebnicku (rovnez novinku) od firmy Hekttor do publikovatelneho stavu, a potom se vrhnu na velkeho "HekH0ra" :-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin HO » čtv 25 úno, 2010 8:27 pm

Umíte někdo z vlastních zkušeností porovnat stavebnice hektorů (H0) našich výrobců (DK model, Kuber, Hekttor ?). Mnozí by za tyto zasvěcené informace - hodnocení - jistě byli vděčni.
Martin HO
 

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 25 úno, 2010 9:33 pm

Martin HO píše:Umíte někdo z vlastních zkušeností porovnat stavebnice hektorů (H0) našich výrobců (DK model, Kuber, Hekttor ?). Mnozí by za tyto zasvěcené informace - hodnocení - jistě byli vděčni.

No to je jednoduché - DK model ho nemá v nabídce a Kuber bych jaksi úplně vyloučil obecně. Myslím, že ten od Hekttora bude výbornej.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Martin HO » pát 26 úno, 2010 6:41 am

Moc se omlouvám, ale "upsal" jsem se. Měl jsem na mysli Kocoura T466 a ne Hektora.
Martin HO
 

Příspěvekod vvitty » pát 26 úno, 2010 9:47 am

T466 mam od DK modelu, z hlediska sestavovani nemam v zasade vyhrad. Pokud nesedi nekde nejaka ta desetinka milimetru oproti realite, to nedokazu posoudit.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin HO » ned 28 úno, 2010 7:23 am

Předpokládám že konkrétně T466.2.
Martin HO
 

Příspěvekod michal_n_cz » ned 28 úno, 2010 9:43 pm

vvitty píše:T466 mam od DK modelu, z hlediska sestavovani nemam v zasade vyhrad. Pokud nesedi nekde nejaka ta desetinka milimetru oproti realite, to nedokazu posoudit.

Ano z hlediska sestavovani, se mi zrovna ten Kocour od DK zdá snadnější než modely co mají více zakulacení atd.
Co se týká provedení detailů, můj lept měl špatně proleptané žaluzie. Co se týká rozílů oproti skutečnosti obecně proporce jsou v pořádku, truchu se mi zdají macatější prolisy co jsou na rámu, možná můj subjektivní dojem z mého zatím částečně nesetavené a hlavně nenatřeného modelu, co jsem viděl modely hotové od kolegů tak dobrý. Asi největší rozdíl oproti skutečnosti je provedení pantů u dvířek na kapotě mezi žaluziemi a kabinou je 5 párů dvířek, které mají v modelu panty samostatné, oproti skutečnosti kde je to provedeno tak zajímavě, že sousední dvířka mají pant společný. Ale tak jak je to vyřešeno v modelu to má alespoň tu výhodu, že jsou jednotlivé páry dvířek samostně a proto tím pádem se to lépe kompletuje a přichycuje - defakto za každý pant ta dvojice dvířek na kasli drží i bez připájení.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod vvitty » pon 01 bře, 2010 9:26 am

Ano, T466.2. Muzu ji vzit pripadne ukazat na burzu, ale neni dodelana... bral jsem si ji primarne na testovani jestli se do modelu vejdou pojezdy z ruznych US lokomotiv a vyrobu vlastnich ramu.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 01 bře, 2010 1:56 pm

Ahoj Martine,
Pokud chceš vidět T466.2 z leptu naživo, můžeme se domluvit. Pokud zkousneš, že jí zatím chybí zasklení, osvětlení, spřáhla a dekodér.
Jsme oba z Plzně a tak by nemusel být problém se sejít.
-M-
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Martin HO » pon 01 bře, 2010 9:28 pm

Michale dík za nabídku !

Teď dodělávám Zamračenou, jakmile to dorazím ozvu se.
Martin HO
 


Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků