Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Kajinek11 » ned 21 led, 2018 4:17 pm

Můžete prosím někdo ohodnotit ty jízdní vlastnosti? Už je to opravdu jednou pro vždy pořádný a funkční pojezd, který stojí za to i ozvučit a osvětlit?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » úte 23 led, 2018 4:05 pm

Kajinek11 píše:Tak co Luisy, jak to jezdí přes ty papírky..???


Jezdí to přes ně v pohodě, jen jsem pro sestavování dalších kusů pojezdů a také jinou práci neměl čas nic nafilmovat, ale mám od zákazníků zpětné reporty, že jsou spokojení s tím jak to jezdí, takže doufám že se tu někdo z nich také vyjádří. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » stř 24 led, 2018 12:07 am

Tak jsem si trochu pohrál a natočil to slíbené video. Je sice bez zvuku, ale můžete si být jistí, že pojezd by jste stejně prakticky neslyšeli. :lol:
Zítra přidám test s pomalou jízdou na koleji bez překážek pro změnu i se zvukem. :wink:
https://youtu.be/VCORxgh2NZA
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » stř 24 led, 2018 2:46 pm

Přidáno další avizované video... :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=__k73mv ... e=youtu.be
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » sob 24 úno, 2018 1:38 pm

Ukázka z výroby rámů nedávno realizované nové sériie dílů na Hurvínky.
https://youtu.be/YDfgOhxVlNk
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » ned 25 úno, 2018 4:21 pm

Jedna dlouho odkládaná "novinka" ... převodovka 1/20 pro N-ko. Rozměr cca 6x6x6,5mm. Nápravová osa je neizolovaná s průměrem 1,5mm. Osa šneku je s průměrem 1mm a tak lze využít systém unašečů a microkardanů s kuličkou 2mm.
Přílohy
prevodovky.jpg
prevodovka07.jpg
prevodovka03.jpg
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod akcilhej » úte 13 lis, 2018 9:38 am

Mám čtyři pojezdy od firmy Romicrocars. Dva M152 a dva M131. Dva jsem objednával zkompletované a dva jako stavebnici. Sestavení pojezdů není díky dobrému návodu komplikované, jen je potřeba pečlivě očistit díly převodovky před sestavením. Ta sice přijde sestavená, ale kvůli připájení vodičů je potřeba ji rozdělat. Určitě doporučuju použít měděné plíšky, které jsou ke stavebnici přiloženy. Licna se mi při montáži převodovek do rámu skoro vždycky ulomila. A pokud vydrží, upadne časem. Jízdní vlastnosti pojezdů jsou výborné. Měl jsem tyto hlavní požadavky: plynulá pomalá jízda přes angličana, co nejplynulejší dojezd, možnost digitalizace a osvětlení. Vše splněno. Prostor pro vnitřní vybavení pro mě až tak důležitý nebyl a tak to je takový bonus navíc.
Teď odbočka k čištění kolejí. Zpočátku mi pojezdy nechtěly jezdit, cukaly, nerozjížděly se, prostě hrůza. Už jsem něvěděl co dál, koleje čisté, na bílém hadříku ani stopa. V té době jsem se rozhodl (bez ohledu na tyhle pojezdy) použít na koleje olej do automatických převodovek. Na metru kolejí jsem uchošťourem nanesl olej a po chvíli utřel do sucha. Zázrak velebnosti...... Asi opravdu některé příměsi toho oleje rozpustí i ty nejzarputilejší nečistoty. Fakt je, že to funguje. Aplikoval jsem to na celé kolejiště a už půlrok to spolehlivě funguje.( Vlastně jsem to udělal kvůli prodeji kolejiště, abych mohl kolejiště ukazovat případným zájemcům bez ostudy).
Digitalizace v pohodě. Udělal jsem si vestavbu podobně jako Picoloco, strop s osvětlením těsně nad okna, nahoru se vejde dekoder i dva pokud chcete komplet osvětlení s možností vypínat zadní červené a světlomety a vnitřek zvlášť cestující a zvlášť kabiny strojvedoucího. Ledky jsem instaloval na kastli a lakovanýma drátkame připojil. Nemám rád, když reflektory prosvítají a při instalaci na pojezd jsem toho nikdy nedopsáhl. Použit dekoder Lais a funkční dekoder od DCCdoma, pan Král. Instalace kinematik Peho magnetických bez problému.
Za mě palec nahoru. Cena vyšší, ale dostanete pojezd vysoké kvality.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Luis0 » stř 28 lis, 2018 2:29 am

Jenom malinko upřesním, aktuálně se dodávají ve stavebnicích převodovky nesestavené, ale je předlisovaný šnek na ose a jsou nalisované poloosy do okolků takže složení je myslím velmi jednoduché, licna na připojení sběru proudu z ložisek byla v prvních sériích, aktuálně už je používán jen měděný pásek, který se ukázal mnohonásobně odolnější jak při zapojování a manipulaci, tak provozně (je mnohem pružnější než svazek jemné licny v první sérii modelů). Při sestavování nápravových převodovek doporučuji šnek i převodové kolo okartáčovat zubním kartáčkem a pod lupou zkontrolovat aby tam nebyl nějaký prach, vlásek, prostě nečistota. Převod má modul 0,2 a obecně je převodovka konstruována s malou vůlí a tak je na nečistoty trochu citlivější. Ti co se na sestavení necítí mají možnost zvolit hotové pojezdy. :wink:
Luis0
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned 01 bře, 2009 4:56 pm
Bydliště: Víska 6

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Kajinek11 » pát 07 pro, 2018 8:52 am

Existuje nějaké doporučení jaký zvolit zvukový dekodér ZIMO a reproduktor? Pokud jste někdo udělali, mohli byste se podělit o zkušenosti?
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod vobabaz » stř 23 led, 2019 11:36 pm

Zdravím vespolek,
mám od rcmicrocars TT pojezd na M131, dodaný jako stavebnici. Sestavení naprosto pohodové, jenom jsem se pořád bál co mi upadne a už to nenajdu. Rozjel se napodruhé, poprvé jsem měl malou vůli mezi koly a převodovkou. Krásná pomalá a rovnoměrná jízda na 3,5V =, ty papírky opravdu bez problémů přejede. S pulzní regulací nebo DCC to nebude mít chybu.
Aktuálně se ho snažím napasovat do rozestavěné kastle od J.Cekula, trochu podrobností je na https://vobabaz.rajce.idnes.cz/M131/.
Takový je aktuální stav:
Obrázek
Mirek
Uživatelský avatar
vobabaz
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon 19 kvě, 2008 8:25 pm
Bydliště: Střední Čechy

Re: Pojezdy M152, ozubená kola rámy atd..

Příspěvekod Kajinek11 » úte 08 pro, 2020 11:33 am

vobabaz píše:Zdravím vespolek,
mám od rcmicrocars TT pojezd na M131, dodaný jako stavebnici. Sestavení naprosto pohodové, jenom jsem se pořád bál co mi upadne a už to nenajdu. Rozjel se napodruhé, poprvé jsem měl malou vůli mezi koly a převodovkou. Krásná pomalá a rovnoměrná jízda na 3,5V =, ty papírky opravdu bez problémů přejede.
Mirek


Ahoj, mohu Tě poprosit o natočení videa z jízdy Tvého pojezdu? Já už mám druhý a i u toho jsem nespokojený s hlučností (jízda perfektní, to nemohu říct :-) ). Jestli je to tak normální. Je to nejvíc rachotící pojezd ze všech co mám.. Snad i BTTB mašinky nejezdí tak hlasitě. Chci ho ozvučit, ale přes takový to randál nebude nic slyšet. Díky.

Jinak převodovky jsem namazal, jak tu někdo radil, ale pomohlo to jen trošku.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Předchozí

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron