Očištění leptu

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: Očištění leptu

Příspěvekod Popopo » čtv 05 srp, 2010 10:04 am

Po pájení očišťuju ihned. Lihem na uchošťouru ihned, pilníčky, jemný brusný papír a drátěný kartáček ve frézce. Na konci směny celé koupu ve vodě s Jarem + starý zubní kartáček. Takový barbar zase nejsem.
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Očištění leptu

Příspěvekod vvitty » čtv 05 srp, 2010 10:55 am

ocisteni od kalafuny neni velky problem, 5 minut v lazni z IPA v ultrazvukove cisticce to jisti :D
zarucene se dostane i z mist, kam se nelze dostat mechanicky.

stejny postup pouzivam i na odstraneni neutralni kapaliny, jen prvni lazen je jina (takova, ktera si uz odslouzila a prosla si sekvenci
cista -> finalni lazen po praci (tj. po kompletaci leptu a ukonceni pajeni) -> vhodna pro bezne cisteni pri praci -> vhodna pro hrube ocisteni (jiz obsahuje moc kalafuny nebo jinych "primesi" -> vhodna na topeni nebo do sberneho dvora :-)

mycku jsem ted zkousel (pritelkyne ocenila, ze davam nadobi do mycky ;-) ), rozhodne neni povrch krasne cisty. jestli na to pujde rozumne pajet jsem zatim nezkousel.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Očištění leptu

Příspěvekod Popopo » čtv 05 srp, 2010 1:34 pm

Vvitty, to s tou ultrazvukovou čističkou a IPA je na mě moc vědecké a nákladné :) Voda s Jarem a zubní kartáček mě uspokojuje dostatečně. Navíc při to odhalím chyby a celkově se pokochám :)
Uživatelský avatar
Popopo
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát 04 led, 2008 9:07 am
Bydliště: Hostivice

Re: Očištění leptu

Příspěvekod Patrik Novák » čtv 12 srp, 2010 11:39 am

ultrazvuková čistička je super , měl jsem možnost jí využívat v minulém zaměstnání ,
myčka jde taky použít , také tam byla , a využívala se v procesu výroby , pro odstranění kalafuny po pájení před dalším pájením , používal se calgon jedna kostka do kastlíku a jedna se hodila volně
Patrik Novák
 
Příspěvky: 734
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Předchozí

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků