Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Hekttor » stř 11 čer, 2008 2:30 pm

Máte - li nějaké připomínky, náměty, dotazy.....
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod TT-maniac » stř 11 čer, 2008 3:05 pm

Tak já mám připomínku a zároveň i dotaz - Mám Váš leptaný ochoz se zábradlím na hektora. Dělám číslo hektora T435.057 (tato tabulka je utěchto leptů : Detaily T 435 II. a další série) ,ale tento hektor měl na bočních zábradlích 10 šprušlí ,na leptu jich je 11 tak jsem si řekl že jednu uříznu .To by ale taky nevycházelo ,protože mezera mezi poslední šprušlí a kabinou by byla příliš malá oproti skutečnosti.Na mail s tímto dotazem jste mi odpověděl "Mohu-li doporučit, střihnout trochu níž, než máš naznačeno červeně vlevo,
ohnutý kousek zábradlí vodorovně narovnat." to je myšleno dobře ,ale kdybych to takto udělal nevychází - zasahovalo by to už za prostor kde je kabine,prostě by se to tam už nevlezlo.Sice mi nikdo na hektorovi šprušle počítat nebude ,ale měl bych blbý pocit že to nemám podle skutečnosti.Tak tento problém teď brzdí stavbu mého hektora ..... - tady je ten náčrtek co jsem vám posílal jako přílohu http://tt-vlaky.xf.cz/Bez_nazvu.jpg
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Zábradlí

Příspěvekod Hekttor » stř 11 čer, 2008 4:17 pm

Pokud to má být tedy úplně podle vlastních představ, nejlepší varianta je vyrobit si vlastní zábradlí ze struny. Jinak se obávám, že další řešení neexistuje. Ostatně, zrovna zmiňovaná 057 měla jednu část svého života dokonce sloupky zábradlí rozmístěny nepravidelně - viz.
http://www.prototypy.cz/720/obr/720057b.jpg .
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Re: Zábradlí

Příspěvekod TT-maniac » stř 11 čer, 2008 4:33 pm

Hekttor píše:Pokud to má být tedy úplně podle vlastních představ, nejlepší varianta je vyrobit si vlastní zábradlí ze struny. Jinak se obávám, že další řešení neexistuje. Ostatně, zrovna zmiňovaná 057 měla jednu část svého života dokonce sloupky zábradlí rozmístěny nepravidelně - viz.
http://www.prototypy.cz/720/obr/720057b.jpg .
No jo ,ale to je série ,která nemá šikmé schůdky - všichni hektoři s šikmými schůdky nají šprušlí 10 ( pokud se nepletu ) takže asi mi nezbývá nic jiného než vyrobit si to zábradlí ze struny :roll:
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod F. Placheta » stř 11 čer, 2008 6:58 pm

Ja se pridam s pripominkou, mam od vas vykolejku HO a trosku mi ve stavebnici chybely dratky na "pant" a na "zavazi". Vim, ze jako spravny modelar bych si mel tento material sehnat(vyrobit) sam, ale u konkurencniho Trminku tyto veci pridavaji a celou stavbu to tak zjednodusuje a urychluje. A taky dodaci lhuty by mohly byt trochu kratsi, ale jinak pekna stavebnice.
HO - Digital - CSD IV

www.kolejiste.wbs.cz
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Výkolejka

Příspěvekod Hekttor » stř 11 čer, 2008 7:57 pm

To ano, ale troufám si odhadnout , že u Třmínků by to bylo také dražší (a asi o víc, než o cenu drátku :-) ) .Ono se to nezdá, ale kompletace stavebnic dá dost zabrat. S tím souvisí možná i druhý dotaz.
Dodací lhůty. Rádi bychom, rádi zkrátili. Ale už s nimi nemůžeme moc dělat. Za prvé se tím neživíme, čili chodím normálně do práce a pokud vyjde čas, mohu dělat ve "firmě". Mým společníkem je moje manželka, která mi pomáhá, jenže protože se staráme o šest potomků, někdy prostě nezbývá čas. Například teď u nás proběhla miniepidemie neštovic. No a nakonec, máme už poměrně široký a pestrý sortiment, což je jistě fajn, ale na druhé straně se to o to hůř obhospodařuje a hlídají skladové zásoby. No a pokud jde o zboží jiných výrobců, tak to je docela problém, tam jsou dodací lhůty řekl bych na vlastní riziko....... ale tady se také nedá nic moc dělat, výrobce je dost zaneprázdněn, často se pracovně zdržuje mimo ČR.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 11 čer, 2008 8:05 pm

Balení dá zabrat, znám to z vlastní zkušenosti! Jinak námět - nebyly by lepty různých žebříků?? Štaflí? V 1/87 a menším měřítku námitka že by to bylo moc ploché příliš neplatí...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hekttor » stř 11 čer, 2008 8:07 pm

Tož co by ne, už o tom delší dobu uvažuji, nejlepší by bylo napsat konkrétně, jaké velikosti, šířky, rozteče příček....
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Návěstidla TT

Příspěvekod Hekttor » stř 11 čer, 2008 8:12 pm

Mimochodem - nemá někdo potřebu se vyjádřit k tomuto?
http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=1264
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod sco_27 » čtv 12 čer, 2008 5:24 am

Chcel by som sa spýtať či sa dajú ešte zohnať stavebnice návestidla CCCP ktoré ste predávali. Neboli by ešte nejaké na sklade alebo nedali by sa objednať?
Naposledy upravil sco_27 dne čtv 12 črc, 2012 8:29 pm, celkově upraveno 1
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Pája » čtv 12 čer, 2008 5:52 am

Měl bych dotaz,plánujete znovuzahájení výroby/prodeje leptu v TT kastle T211,0 ?
Děkuji za odpověď
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod honzik » čtv 12 čer, 2008 7:16 am

Pája píše:Měl bych dotaz,plánujete znovuzahájení výroby/prodeje leptu v TT kastle T211,0 ?
Děkuji za odpověď

Podívej se semhle: http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZ ... katt&kat=1
Kastle se už dělá.
Honza
Uživatelský avatar
honzik
 
Příspěvky: 91
Registrován: čtv 20 bře, 2008 10:43 am

Návětidla

Příspěvekod Hekttor » čtv 12 čer, 2008 9:53 am

Světelná návěstidla CCCP - v souvislosti s nimi jsem právě výše uváděl ten odkaz - http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=1264
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod bubak23 » čtv 12 čer, 2008 10:27 am

Také bych se rád zeptal, neplánujete výrobu trpasličích seřazovacích návěstidel vzoru SSSR? Nějak se mi je nedaří sehnat.
bubak23
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 01 dub, 2007 6:13 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Trpasličí návěstidla

Příspěvekod Hekttor » čtv 12 čer, 2008 12:16 pm

Trpasličí návěstidla: Nebyly by fotografie těch trpaslíků? Přiznám se, že jsem je ještě nikdy neviděl....
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Další

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků