Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Příspěvekod bubak23 » čtv 12 čer, 2008 1:49 pm

bubak23
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 01 dub, 2007 6:13 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 12 čer, 2008 2:05 pm



Protože nevím, o jakou ti jde velikost :wink: , pro měřítko TT vzor SSSR vyrábí se :
http://www.rm-rottermodel.wz.cz/katalog ... tt&vyr=721

pokud jde o HO, taky :
http://www.rm-rottermodel.wz.cz/katalog ... h0&vyr=621


Tak ne že bych chtěl "hekttorovi" ubírat budoucí obchody, ale tenhle sortiment už na trhu je :lol: :!: A ceny mi připadají ještě slušné ! Netlačil bych "hekttora" do výroby toho, kde může mít problém s odbytem ?!
Problém trpasličích seřazovacích návěstidel se tu už probíral a pokud si pamatuji, minimálně pro vel. HO existuje i další výrobce !


PS : pochopíte kolegové, proč je dobré mít někde poznamenáno, v jakém měřítku modelaříte :cry: :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Trpasličí návěstidla

Příspěvekod PetrL » čtv 12 čer, 2008 2:10 pm

Hekttor píše:Trpasličí návěstidla: Nebyly by fotografie těch trpaslíků? Přiznám se, že jsem je ještě nikdy neviděl....

posílám něco e-mailem
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Jarda H. » čtv 12 čer, 2008 2:12 pm

Petr Zatrepalek píše:Balení dá zabrat, znám to z vlastní zkušenosti! Jinak námět - nebyly by lepty různých žebříků?? Štaflí? V 1/87 a menším měřítku námitka že by to bylo moc ploché příliš neplatí...


Nevím, zda znáš tenhle odkaz - nestačí žebříky tyhle od DK Modelu ( i když je toho málo) ?

0028 - délka: 30mm šířka: 2,4mm (5 kč)
0031 - délka: 50mm šířka: 2,3mm (10 Kč)
0029 - délka: 60mm šířka: 2,7mm (10 Kč)
0030 - délka: 82mm šířka: 4mm (15 Kč)

k prohlédnutí na http://www.sweb.cz/dk-model/ potom Katalog modelů v sekci Doplňky
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Výkolejka

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 čer, 2008 3:13 pm

Hekttor píše:
Dodací lhůty. Rádi bychom, rádi zkrátili. Ale už s nimi nemůžeme moc dělat. Čili chodím normálně do práce a pokud vyjde čas, mohu dělat ve "firmě".


Tak to jsme na tom oba dva stejně :D :D Akorát mám někdy doma pocit,jestli skutečně dcery mám vyvdané-vnoučata dají zabrat. :D :D :D
Naposledy upravil milan ferdián dne čtv 12 čer, 2008 3:15 pm, celkově upraveno 1
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod bubak23 » čtv 12 čer, 2008 3:15 pm

Jarda H. píše:


Protože nevím, o jakou ti jde velikost :wink: , pro měřítko TT vzor SSSR vyrábí se :
http://www.rm-rottermodel.wz.cz/katalog ... tt&vyr=721

pokud jde o HO, taky :
http://www.rm-rottermodel.wz.cz/katalog ... h0&vyr=621


Tak ne že bych chtěl "hekttorovi" ubírat budoucí obchody, ale tenhle sortiment už na trhu je :lol: :!: A ceny mi připadají ještě slušné ! Netlačil bych "hekttora" do výroby toho, kde může mít problém s odbytem ?!
Problém trpasličích seřazovacích návěstidel se tu už probíral a pokud si pamatuji, minimálně pro vel. HO existuje i další výrobce !


PS : pochopíte kolegové, proč je dobré mít někde poznamenáno, v jakém měřítku modelaříte :cry: :?:



Zrovna od tohoto výrobce jsem je viděl a kvalita tedy byla dost hrozná.
Tvrzení, že když už to někdo vyrábí ostatní to dělat nemají je teda dost drsný. A co třeba něco jako konkurence? Za měřítko se omlouvám to byla klasická bota:-)
H0, DCC, IV - V
bubak23
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 01 dub, 2007 6:13 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 12 čer, 2008 3:55 pm

bubak23 píše:
..... A co třeba něco jako konkurence? .....


Souhlasím, máš pravdu :lol: :!: Ale já jsem zatím v téhle republice (myslím tím hlavně mimo modelaření) zažil jen to, že konkurence akorát "nezávisle" na sobě šroubuje ceny vzhůru - i když je mi jasné zdražení vstupů, ten nenadálý soulad konkurence ve věci růstu cen tady je ! Podobné je to u modelářských e-shopů při prodeji zahraničního zboží ! Proč jeden dokáže prodat určitou věc za x korun a další ( ne jeden) za x + 20, 30, ... % dráž ?! Koukneš-li na cenu výrobce v zahraničí, je to (většinou) hodně jinde :? tedy v nižší relaci :cry: Vím, že obchod má vést k zisku, ne k charitě, ale někdy mi to připadá jako zlodějina :roll:
Končím - dál už nechci tohle specializ.fórum zaplevelit mými plky !

Vrátím se k problému návěstidel - výrobky HOSAmu jsi viděl ? Dělají (dělali ?!) trpasličí seřaďovací návěstidla typ SSSR pro HO (i TT) :?: K dohnání budou asi jen na burze v Opletalce !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » čtv 12 čer, 2008 4:18 pm

Nepřemýšlíte nad nějakým setem na přestavbu BTTB rychlíkače na Bds?
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Návětidla

Příspěvekod sco_27 » čtv 12 čer, 2008 4:24 pm

Hekttor píše:Světelná návěstidla CCCP - v souvislosti s nimi jsem právě výše uváděl ten odkaz - http://magazin.modely.biz/diskuze/viewtopic.php?t=1264


Ja som myslel v H0. TT-čko není "tá moja" veľkosť.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Hekttor » čtv 12 čer, 2008 5:05 pm

V H0 - nějaká CCCP by na skladě ještě byla.
Set na přestavbu BDs - přestavba z čeho? Napadá mě jedině ABa od BTTB. Tento vůz je prostě a jednoduše mimo. Nejen, že je kratší je také (paradoxně) širší, podvozky také neodpovídají - naše vozy měly Goerlitz V. Nevím, co by měl takový set obsahovat, ale muselo by toho být asi dost, aby se z toho dalo postavit BDs. Pouhou výměnou bočnic z toho BDs prostě neuděláte. V tom případě by bylo asi jednodušší udělat stavebnici celého vozu. Dělat se však s takovým setem - to by prosím bylo proti nepsanému krédu firmičky - nepřizpůsobovat realitu modelům, ale modely realitě.
No a v případě celé stavebnice by tu zase byla otázka, jestli by cena přes 1000 Kč neodradila modeláře, kteří jsou zvyklí právě na ty BTTB vagónky "za hubičku".
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod TT-maniac » čtv 12 čer, 2008 6:37 pm

Já si myslím ,že by nebylo špatné udělat lepty na přestavbu V36 na T334.005 ČSD probíralo se to tady http://magazin.modely.biz/diskuze/viewt ... hlight=v36 ty lepty má Dan ,ale už nejsou nikde k sehnání - http://domacimodulovka.cz/vozovypark/v36/ipage00006.htm
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 12 čer, 2008 7:35 pm

Už jsem taky někde psal, že než ty "sety" na přestavbu rychlíkáčů by bylo lepší udělat to celý znova, ale to ten lept asi nebude to pravý, líp by se dal asi využít polyuretan plus případně pár leptaných doplňků (něco jako dělá stavebnice Detail) a zájem by určitě byl. Příkladem v tom horším slova smyslu budiž DK-model, který udělal "11ti okennou" verzi rychlíkáče, ale ty 053 mají třeba navíc i jinou střechu atd, to je prostě k ničemu, to už si můžu rovnou stříknout jen BTTB Y na červeno žejo...

V leptu je to podle mě zbytečný, protože se nevyužíje potenciál leptů - na velký rovný plochy je to škoda materiálu, kterej navíc hrozí míň zručnejm lidem (jako třeba já) tím, že se mi to ohne a bude to křivý...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » čtv 12 čer, 2008 7:40 pm

TT-maniac píše:..... udělat lepty na přestavbu V36 na T334.005 ČSD


Lepty doplňků na T334.00x udělala firma Detail (zřejmě :wink: ) jen pro jeden z workshopů ve Všestarech ?! Momentálně Detail nabízí pouze lepty na typ T333.1, kde ale nelze (?!) zjistit nebo spíš potvrdit barevné provedení stroje, protože byl pouze v 1 exempláři ! Jinak by to měly být stejné stroje, takže by pro úpravu V36 výše uvedené lepty na T333.1 při dokoupení tabulky od Banků s číslem T334.00x nemělo nic bránit ?! A madla na předku lokomotivy se dají taky nahradit.
Při dotazu u Detailu na lepty pro T334.0 mi sdělili, že nejsou a tak nějak jsem z odpovědi vytušil, že se ani dělat nebudou - protože mi doporučili tu T333.1, koupit si je třeba na burze :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod badliner » čtv 12 čer, 2008 7:43 pm

Mně by bylo celkem jedno jestli bude BDs z leptu ,nebo jinej....hlavne aby byl....ted se drazila nejaka stavebnice na aukru asi ES pecky...ale dle fotek kvalita nic moc....dal bych za tenhle vagon i 1500 pokud by nejak vypadal...protoze mi do soupravy chybi....
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod TT-maniac » čtv 12 čer, 2008 8:14 pm

Jarda H. píše:
TT-maniac píše:..... udělat lepty na přestavbu V36 na T334.005 ČSD


Lepty doplňků na T334.00x udělala firma Detail (zřejmě :wink: ) jen pro jeden z workshopů ve Všestarech ?! Momentálně Detail nabízí pouze lepty na typ T333.1, kde ale nelze (?!) zjistit nebo spíš potvrdit barevné provedení stroje, protože byl pouze v 1 exempláři ! Jinak by to měly být stejné stroje, takže by pro úpravu V36 výše uvedené lepty na T333.1 při dokoupení tabulky od Banků s číslem T334.00x nemělo nic bránit ?! A madla na předku lokomotivy se dají taky nahradit.
Při dotazu u Detailu na lepty pro T334.0 mi sdělili, že nejsou a tak nějak jsem z odpovědi vytušil, že se ani dělat nebudou - protože mi doporučili tu T333.1, koupit si je třeba na burze :!:
No ,ale lepší by bylo objednat sadu od Hekttora než objednávat tabulky u banků,lepty u detailu .Hekttor by v té sadě mohl mít tu leptanou střechu,i tu krabičku co má T334 ve předu na střeše prostě všechno co by bylo k přestavě potřeba a mohl by tam být i ten žebřík přecejenom z leptu by byl lepší ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků