Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » pát 03 pro, 2010 1:49 pm

Jednu celkem zachovalou trafiku jsem objevil na Zizkove, tak az bude chvile a pojedu kolem, omerim si zakladni rozmery a zbytek uz zrejme pujde rekonstruovat dle fotek. Ale bude to vyrazne narocnejsi stavebnicka nez jednoducha zastavka, pribude tam docela dost plochy pro mrize (pletivo), okenice a interier.
A taky tam bude potreba dat nejake casopisy :)

Pokud vam chybi neco dalsiho v nabidce modelu, piste sem
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod TTjenik » pát 07 led, 2011 7:29 am

Jelikož dělám pro Juru, dovoluji si vložit tento příspěvek sem.

Ahoj všem,

Daa-k je hotov, Faccs skoro taky. Zbývají ještě dvě stavebnice od LPH a spousta dalších zajímavých vozů našich tratí. Bohužel bez dobrých podkladů to nejde a těch mám celkem nedostatek. Na běhání po nádraží nemám momentálně čas, takže bych přivítal spolupráci. Pokud tedy máte někdo chuť pomoci z vývojem leptů, mrkněte sem http://ttjenik.wz.cz/spoluprace.htm

Předem upozorňuji, že nechci, aby se to zvrhlo v hromadu námětů typu: "Posílám ti dvě fotky (rozmazané) a zkus z toho něco udělat. Stačí, když se to bude trochu podobat." Sorry, ale o takovou spolupráci fakt nemám zájem. Potřebuji někoho, kdo vůz nafotí a po domluvě přeměří nějaké rozměry od kterých se dá odpíchnout.

Mějte se a doufám, že se někdo chytne.

Honza (TTJenik)
Uživatelský avatar
TTjenik
 
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 10 led, 2008 2:55 pm

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 07 led, 2011 8:29 am

vvitty píše:Jednu celkem zachovalou trafiku jsem objevil na Zizkove, tak az bude chvile a pojedu kolem, omerim si zakladni rozmery a zbytek uz zrejme pujde rekonstruovat dle fotek. Ale bude to vyrazne narocnejsi stavebnicka nez jednoducha zastavka, pribude tam docela dost plochy pro mrize (pletivo), okenice a interier.
A taky tam bude potreba dat nejake casopisy :)

Pokud vam chybi neco dalsiho v nabidce modelu, piste sem



Napadají mě třeba plechové tabulky konec vlaku,kdyby byly rovnou v barvě,tak by to nemělo chybu :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod diego.dan » pát 07 led, 2011 4:56 pm

miroslav lengyel píše:

Napadají mě třeba plechové tabulky konec vlaku,kdyby byly rovnou v barvě,tak by to nemělo chybu :mrgreen: Míra


Kolik jsi jich zase poztrácel uličníku :mrgreen: :mrgreen:

sorry za OT
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 07 led, 2011 6:10 pm

Já žádnou,jen mě to napadlo,když se tady kolega ptá :D Viděl jsem to někde venku v nabídce nějakého e-shopu,ale už se mě neptejte kde :o Možná by to uvítali i našinci.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » sob 29 led, 2011 8:19 pm

Nedela ty tabulky nahodou Detail ? Nekde uz jsem je totiz videl...

Zde alespon mala ochutnavka - typizovana velka okna vhodna pro remizy a dalsi drazni nebo prumyslove objekty v meritku H0, TT a N. Jsou nakreslena jeste tabulkova okna bez ramu. Uz se tesim, az prijdou z leptani prototypy :-)
Přílohy
Okna.jpg
Okna
Okna.jpg (40.54 KiB) Zobrazeno 7911 krát
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 led, 2011 6:36 am

Ty tabulky jsem viděl někde v cizině,tuším v Rakousích.Zde v čechách jsem viděl pouze háčky na tabulky :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod mlha » ned 30 led, 2011 9:11 am

A nebyly by taky okna obyčejných civilních budov?Dvou a tříkřídla?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vape777 » ned 30 led, 2011 5:49 pm

Okná na civilné budovy v mierke TT sú k dispozícií od firmy Fiba ako laserom rezané z kartónu.
vape777
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob 19 led, 2008 6:54 pm
Bydliště: Poprad

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod alf » úte 01 úno, 2011 10:03 am

Už se na ty typizovaná okna těším..Co jsem vyráběl vždy skončilo vrčením a nepublikovatelnými výrazy :roll: Někdo to řeší tiskem na folii,což z určité dálky nevypadá špatně,ale to neumím a ani nemám vhodné vybavení..Stavbu jedné remízy jsem byl nucen odložit,mimo jiné pro nevyřešená okna..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod vvitty » úte 01 úno, 2011 12:53 pm

Uvidime, az se vrati panel z vyroby - pocitam, ze se tu v unoru objevi fotky.
Nize uvedeny typ je vhodny jako velke okno remizy nebo prumyslove haly (vyska v H0 je 35mm vcetne ramecku), k dispozici bude obdobne velka verze bez drevene vyztuhy (ten kriz v okne), jen z tabulek v kovu. Zaroven bude k dispozici mensi okno, vhodne pro dilny - obdobny typ a provedeni, jen adekvatne mensi rozmery.
K dispozici budou jednotlive a nebo jako panel ~10ks.

Vyhodou je, ze rozmerove odpovidaji mistnim typizacim - vznikly na prani jednoho ze stavitelu podle realnych predloh.

Co se oken do civilnich budov tyka - uvidime. Nerikam, ze ne, ale ted tu jeste mam par veci na seznamu, ktere je treba doladit. Treba strecha k zastavce :)

Mimochodem, otazka pro stavitele - preferujete mit kolem okna (cerny obrys - tl. 0.3 mm v H0/TT) montazni ramecek, odleptany z vrchu do pulky, nebo chcete radeji mit jen okno a zasadit jej doprostred "zdi" ?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod 123.marek » úte 01 úno, 2011 3:10 pm

Já bych byl pro okno do zdi tj.bez rámečku.
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Martin HO » úte 01 úno, 2011 3:57 pm

Já pro odleptaný rámeček.
Martin HO
 

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod 123.marek » úte 01 úno, 2011 3:59 pm

Nebo to udělat s rámečkem a ten kdo ho nebude chtít si ho odřízne.
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Stavebnice firmy Hekttor

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 02 úno, 2011 9:00 am

Já jsem sice pro jednoduchost, ale modelovost - tj. okno do zdi jako v reálu, s packama pro zalepení do stěn okolo okenního otvoru. Kolem okna se dá ta škvíra v pohodě zatáhnout lakem, barvou, lepidlem. Nebo rámeček i spackam na osazení do zdi zvlášt, okna mít i s naznačenými pantíky a jako v reálu půlená, tj. s možností otevřít jednotlivá křídla oken. K tomu udělat šablonu pro zasklení na laseru (čirá folie). Takhle by se dala udělat všechna typizovaná okna, i špaletová!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků