Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Příspěvekod petrh » ned 03 srp, 2008 6:40 pm

dan píše:Ano malosériové modely kvalitně postavit a nabízet k prodeji na to není český trh připraven. Na hektorovi vidím cca 50 hodin pečlivé práce srovnatelné s prací třeba zlatníka. Cenu této rukodělné činnosti vidím tak na min 200 (Jirko za 50 na hodinu nepracuje ani brigádník u MC donaldu) za hodinu x 50 = 10000 + materiál lept, V 100, barvy drobnosti cca 2500,-

Konečná cena špičkového celokovového hektora by byla 12500,-
A to by byl ochoten dát asi málo kdo, a navíc o výrobci by se hovořilo jako o zloději, že neví co si za to říct a tak podobně.
no ja bych treba na nej nasetril, nerikma, ze to musi byt povinne, ale libilo by se mi, kdyby mi treba hekttor nabidl za tutop cenu model sestaveny ke koupi...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Tomáš » ned 03 srp, 2008 6:46 pm

hm to je situace..mě se u hektora strašně líbí ty makety závaží k vyhybkám určitě by to osvěžilo vzhled nádražíčka,ale....když jsem viděl jak je ten lept proveden,absolutně jsem neměl anung jak s tím pracovat aby vylezl kýžený produkt...
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod StandaR » ned 03 srp, 2008 7:17 pm

Tomáš píše:hm to je situace..mě se u hektora strašně líbí ty makety závaží k vyhybkám určitě by to osvěžilo vzhled nádražíčka,ale....když jsem viděl jak je ten lept proveden,absolutně jsem neměl anung jak s tím pracovat aby vylezl kýžený produkt...


Já myslím že zrovna na tuhle stavebničku ti stačí vteřiňák
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod TT-maniac » ned 03 srp, 2008 7:18 pm

No ,Já si taky myslím ,že by to moc nepochodilo ... pár modelářů možná zájem má ,ale za tu cenu (co by to asi stálo) moc ne ... a těch pár modelářů se může s někým domluvit na sletování leptu,když si na to netroufají .A rozhodně více modelářů je pro to ,aby se firmy věnovaly vvýrobě leptů a rozšiřování sortimentu ...
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jirka1 » ned 03 srp, 2008 7:45 pm

petrh píše:no ja bych velice rad zaplatil treba i 5000 za uzke úprasatko, kdyby bylo nekde k mani...nerikam, ze jsme zrovna sikovnej tvor a pri 8 dioptriich delat v tte praasatko to je skoro o oci...ale onio to je jedno, bo "narky" ale to je fuk:) asi si udelm firmu na kompletaci leptu:) byl by zajem?


Ještě si dovolím malé doplnění:
jedna věc je stavět modely jako koníčka pro sebe, kde tomu člověk dá, co je třeba.
Pokud je to ale na prodej (a to musí člověk opravdu umět), pak si s tím člověk asi nedokáže vyhrát tak jako pro sebe. No možná s prvním modelem, ale s desátým? Z toho bych měl docela strach.
A navíc asi každý kdo trochu modelařil zná to, že každý má své dny, kdy se modelaří s radostí a dílo jde od rukou. A pak jsou dny, kdy je lépe na nic nesahat, protože se prostě nadaří a člověk nadělá víc škody než užitku.
Dělat modelařinu stylem musím a musím, protože to někdo chce, to se nedá... Obávám se, že pak se z koníčka stane otročina a je zle. :(

petrh píše:no ja bych treba na nej nasetril, nerikma, ze to musi byt povinne, ale libilo by se mi, kdyby mi treba hekttor nabidl za tutop cenu model sestaveny ke koupi...


Myslím Petře, že jsem ve svém předchozím obsáhlém příspěvku naznačil, proč to asi nedopadne :( .
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod petrh » pon 04 srp, 2008 5:55 am

nekdy mi prijde tenhle obor konicka divny...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 04 srp, 2008 9:46 am

dan píše:Ano malosériové modely kvalitně postavit a nabízet k prodeji na to není český trh připraven. Na hektorovi vidím cca 50 hodin pečlivé práce srovnatelné s prací třeba zlatníka. Cenu této rukodělné činnosti vidím tak na min 200 (Jirko za 50 na hodinu nepracuje ani brigádník u MC donaldu) za hodinu x 50 = 10000 + materiál lept, V 100, barvy drobnosti cca 2500,-

Konečná cena špičkového celokovového hektora by byla 12500,-
A to by byl ochoten dát asi málo kdo, a navíc o výrobci by se hovořilo jako o zloději, že neví co si za to říct a tak podobně.



Jo přesně o tomhle to je... Spousta lidí se na vás obrátí ale když jim spočítáte, že hodina vaší práce je 100-150 Kč (musíte to ještě navíc zdanit...), tak najednou kroutí hlavou a má vás za zloděje. Takže je lepší opravdu vyrobit máster nebo leptaný model a nechat to jiných aby si to postavili...

To vahadlo výbybky zabera tak 1-2 hodiny práce i s barvením - dáš za něj pak 200-300 Kč? Těžko....
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod petrh » pon 04 srp, 2008 9:54 am

Petr Zatrepalek píše:To vahadlo výbybky zabera tak 1-2 hodiny práce i s barvením - dáš za něj pak 200-300 Kč? Těžko....

za vahadlo nevim, ale za hezkou masinku asi jo...no nezbyva, nez si poridit hodinarskou lupy pro nas pro slepy a zkusit to, maximalne se to vyhodi...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Lubomír Dudek » pon 04 srp, 2008 10:01 am

No hlavně máš aspoň šanci,mě se ze všech nejvíc líbí úzká důlní železnice 900mm a elektriky 17E s Talbotama na uhlí. :cry: Opravdu buď rád aspoň za to co v nabídkách na tvuj sen je.Já tam totiž nemam lautr nic :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod VoVo » pon 04 srp, 2008 10:02 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:24 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 04 srp, 2008 10:11 am

a mozna ted jedna z jineho soudku :)
mel bych spis dotaz na hekttora :) zda treba nechysta variantu leptika koncovych ceduli bez toho otvoru u prostred pro lampu...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod VoVo » pon 04 srp, 2008 10:26 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:24 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pon 04 srp, 2008 10:35 am

VoVo píše:Jestli myslíš tohle:
Obrázek
a nepotřebuješ jich 50, tak Detail je běžně zařazuje do sad na všechny lepty svých stavebnic. Možná jich mám pár doma (tak 6 - 8 odhadem) tak pokud by ti to pro začátek stačilo, můžu ti je věnovat...


no spis jsme se spatne vyjadril, mel jsme na mysli tu znacku co bezne sisi na vleckach, kdyz jsou uzavreny, klasicky kosoctverec uvnitr modry...
btw tyto koncove na vagonky bych casem taky tak 2 nekde odebral:) nebo pokud by je i hekttor casem zacal delat?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod JBr » pon 04 srp, 2008 10:36 am

Ja myslim, ze ma petrh na mysli navest posun zakazan (modry kosoctverec s bilym okrajem), ktera se dava na konec koleji a hekttor ji ma v nabidce ve variante s otvorem pro lampu modreho svetla uprostred.

Takhle nedelenou cedulku bych ale popravde resil spis vyriznutim z tenke plastove desticky nebo vytistenim na papir na barevne tiskarne a nalakovanim.

edit: sakra, pozde :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » pon 04 srp, 2008 10:38 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:23 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků