Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Příspěvekod Hekttor » pát 01 srp, 2008 4:03 pm

Ostatně, v nabídce máme už úzkorozchodně použitelné vozidlo - TU 29.004. A s MUV 69 to už budou dvě.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » pát 01 srp, 2008 4:54 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:24 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod petrh » pát 01 srp, 2008 5:09 pm

Hekttor píše:Ostatně, v nabídce máme už úzkorozchodně použitelné vozidlo - TU 29.004. A s MUV 69 to už budou dvě.

fakt? tak to ja asi po vyplate zavitam:)
edit:
nevidim ji nikde? to berete normalni prasatko?pod uvedenym cislem ji nemuzu najit:/
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Hekttor » pát 01 srp, 2008 5:28 pm

Díky za info, VoVo, je určitě fajn, že to tu někdo hlídá a umí poradit,ale jak je možno si všimnout jinde, možnosti editace příspěvku běžně využívám :-) .
Pokud jde o T 29, ano, jde o model T 211, postranice rámu modelu nejsou fixní, jejich vzdálenost se dá nastavit podle potřeby, a řadové tabulky na bílé alpace s číslem T29.004 (jediné prasátko tohoto typu na jindřichohradecké úzké, dovezené z Plzeňské pionýrské železnice) taky vyrábím.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod petrh » pát 01 srp, 2008 9:02 pm

Hekttor píše:Díky za info, VoVo, je určitě fajn, že to tu někdo hlídá a umí poradit,ale jak je možno si všimnout jinde, možnosti editace příspěvku běžně využívám :-) .
Pokud jde o T 29, ano, jde o model T 211, postranice rámu modelu nejsou fixní, jejich vzdálenost se dá nastavit podle potřeby, a řadové tabulky na bílé alpace s číslem T29.004 (jediné prasátko tohoto typu na jindřichohradecké úzké, dovezené z Plzeňské pionýrské železnice) taky vyrábím.

no to by bylo super:) bo ja bych rad i 705(dtiv TUcka)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

MUV69

Příspěvekod blekk1 » pát 01 srp, 2008 9:09 pm

Čítal som správne MUV69, pane Hekttore? To by som bral :lol:
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod StandaR » pát 01 srp, 2008 9:10 pm

Mohu se Hekttora zeptat...kdy vyjdou na trh výměny na Angličany? myslím v HO :D díky
StandaR
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: MUV69

Příspěvekod Jarda H. » sob 02 srp, 2008 5:06 pm

blekk1 píše:Čítal som správne MUV69, pane Hekttore? To by som bral :lol:


Asi čteme správně, jen jsem to na www stránkách u "hekttora" neviděl ?! Pomůže nám Hekttor nějakou "nápovědou" JAK správně hledat ? A tak děkujeme :lol: dopředu !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hekttor » sob 02 srp, 2008 10:01 pm

Milý Watsone, já Vám napovím. Klíčem ke všemu je ona snad zdánlivě nicneříkající věta : A s MUV 69 to už budou dvě. Pokud si správně vyložíme význam a především mluvnický čas slovesa, leccos nám to napoví. Jisté je, že tohoto večera v nabídce Hekttora MUVku nejspíše nenajdeme. Ale buďme trpěliví.
:D
Obyvatele mlžných ostrovů na západ od Calais jsem poslal zkušebně leptat, uvidíme, jak to dopadne.
Mimochodem,nejmenuji se Hekttor,narodil jsem se na Valašsku,takže od narození Jura :) .
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Tomáš » ned 03 srp, 2008 3:28 pm

já bych se chtěl zeptat jestli neuvažujete některé stavebnice (lepty) pro nás (doufám,že nejsu sám) prodávat i sestavený,alespoň spájený? mě se moc vaše stavebnice líbí,ale nikdy sem lept nedělal a nemám k tomu ani podmínky a odvahuužvůbec ne...(kouknu povzdychnu a zavřu)..možná kdybych mohl koukat někomu pod ruce byla by situace jiná..
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod petrh » ned 03 srp, 2008 3:39 pm

Tomáš píše:já bych se chtěl zeptat jestli neuvažujete některé stavebnice (lepty) pro nás (doufám,že nejsu sám) prodávat i sestavený,alespoň spájený? mě se moc vaše stavebnice líbí,ale nikdy sem lept nedělal a nemám k tomu ani podmínky a odvahuužvůbec ne...(kouknu povzdychnu a zavřu)..možná kdybych mohl koukat někomu pod ruce byla by situace jiná..

jsem jednoznacne pro, kontaktoval jsme konkurencni dk-model a ti toto jednoznacne odmitaji? co hekttor, veme to jako sanci?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jarda H. » ned 03 srp, 2008 5:04 pm

Hekttor píše: ..... A s MUV 69 to už budou dvě. Pokud si správně vyložíme význam a především mluvnický čas slovesa, leccos nám to napoví. Jisté je, že tohoto večera v nabídce Hekttora MUVku nejspíše nenajdeme. Ale buďme trpěliví. .

Tak takhle to chápu, díky :lol: za vysvětlení. A držím palec, aby to technicky i časově vyšlo, Juro :!:

Hekttor píše: ... Mimochodem,nejmenuji se Hekttor,narodil jsem se na Valašsku,takže od narození Jura :) .

Tož sorry Juro, přezdívka "hekttor" i stránky "hekttor.biz" mne vedly k použití této přezdívky zde ve fóru ! Ale napříště se fakt Juro polepším :lol: !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jirka1 » ned 03 srp, 2008 5:53 pm

petrh píše:
Tomáš píše:já bych se chtěl zeptat jestli neuvažujete některé stavebnice (lepty) pro nás (doufám,že nejsu sám) prodávat i sestavený,alespoň spájený? mě se moc vaše stavebnice líbí,ale nikdy sem lept nedělal a nemám k tomu ani podmínky a odvahuužvůbec ne...(kouknu povzdychnu a zavřu)..možná kdybych mohl koukat někomu pod ruce byla by situace jiná..

jsem jednoznacne pro, kontaktoval jsme konkurencni dk-model a ti toto jednoznacne odmitaji? co hekttor, veme to jako sanci?


Kluci neblbněte. Ohledně stavby leptů, resp. dodávky zkompletovaných leptů od HekTTora (nebo i DK - Modelu) je nutné si uvědomit, o co jde.

Produkce obou firem je zaměřena na lepty modelů, které na trhu nejsou (některé již díky těmto firmám jsou :-), díky za to Juro a Lukáši, dobrá práce) a přitom jsou pro naše kraje charakteristické. Asi nikomu z řad modelářů by se nelíbilo, kdyby například HekTTor začal dodávat hotové hektory, ale současně by s tím přestal vyvíjet nové modely, protože by na to prostě nezbyla kapacita.
Obě dvě firmičky fungují ve volném čase jako koníček obou vlastníků - nadšenců. To znamená, že času na podnikání není moc.

Počítejte se mnou:
stavba loko T 435 z leptu určitě netrvá 10 hodin, určitě více. Odhadnu 20 hodin včetně úprav podvozku a motoru. To by byla hrubá stavba.
Pak uvažujme povrchovou úpravu. Pokud si necháte na burze nastříkat kastli na loko, můžete za to zaplatit klidně i 1000 korun.
Pak finální montáž - světla, případně rozhraní pro dekodér, zasklení, spřáhla a jejich upevnění... mám pokračovat? :?:
Řekněme 50 Kč za hodinu (to bych byl z hodně laciného kraje, co?), tak by to bylo za práci 1000 Kč (finální montáž ani neuvažuji), 1000 za lak (nepředpokládám, že by jeden člověk byl schopen dělat stavbu i lak...), cca 1300 za BR 110 start, cca 650 za lept, barvy a další materiál (LED, spřáhla, nárazníky, věci na pájení, případný dekodér) vůbec neuvažuji...
A jsem na 4000 Kč za loko a to jsem spoustu věcí pro zjednodušení vynechal.:shock:

Pokud by stavěli jen 1 hodinu pracovní den, pak je to 1 loko měsíčně a výdělek za práci cca 1000 (samozřejmě před zdaněním :!: ). Pro dotyčného je hodina každý den velice hodně. A za ty peníze to pak ani nestojí.

Kolik je takový človíček za postavenou loko z leptu ochoten zaplatit? 4000 - možná, ale i to se může stát moc. Je to v podstatě dnes nad cenou průměrných modelů loko. Holt by to byla malosériová produkce. Ale stejně by to takto bylo pro každou firmu nerentabilní. A bude ochoten někdo zaplatit víc? Pokud ano, pak těch lidí asi nebude moc a ti určitě najdou někoho, kdo jim takový model postaví (tato praxe je docela rozšířená v německu)... :idea:

HekTTor i DK - Model dělají lepty jako podporu pro české modeláře, kteří mají tak možnost získat originální modely našich vozidel ze rozumnou cenu, navíc s tím, že každý kus je originál a zhotoven dle konkrétních představ stavitele. Podotýkám, že to je pro modeláře, ne pro sběratele modelů.

Takže naprosto chápu stanovisko DK - Modelu a myslím, že ani u HekTTora nepochodíte. To, co zdánlivě vypadá jako šance, by bylo pro tyto firmy zničující.

Vemte to jako šanci vy, kdo se leptů ještě bojíte. Kupte něco levnějšího, jednoduššího a prostě to zkuste. Bez toho to prostě nepůjde. A uvidíte, že se Vám to zalíbí, až se začne dařit. Modeláři se taky musí neustále vzdělávat, trénovat a pracovat.

Taky jsem měl z leptů strach a nevěřil jsem si. Jako první model jsem postavil kolejovou váhu a obrysnici, dalším modelem byla T 211. A jak to dopadlo, koukněte zde:
http://www.jbchocen.com/index.php?optio ... &Itemid=82
No a teď už se leptů nebojím, protže vím, že není čeho. :D

Takže se toho nebojte a skuste to, modeláři. :o
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Příspěvekod petrh » ned 03 srp, 2008 6:03 pm

no ja bych velice rad zaplatil treba i 5000 za uzke úprasatko, kdyby bylo nekde k mani...nerikam, ze jsme zrovna sikovnej tvor a pri 8 dioptriich delat v tte praasatko to je skoro o oci...ale onio to je jedno, bo "narky" ale to je fuk:) asi si udelm firmu na kompletaci leptu:) byl by zajem?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod dan » ned 03 srp, 2008 6:15 pm

Ano malosériové modely kvalitně postavit a nabízet k prodeji na to není český trh připraven. Na hektorovi vidím cca 50 hodin pečlivé práce srovnatelné s prací třeba zlatníka. Cenu této rukodělné činnosti vidím tak na min 200 (Jirko za 50 na hodinu nepracuje ani brigádník u MC donaldu) za hodinu x 50 = 10000 + materiál lept, V 100, barvy drobnosti cca 2500,-

Konečná cena špičkového celokovového hektora by byla 12500,-
A to by byl ochoten dát asi málo kdo, a navíc o výrobci by se hovořilo jako o zloději, že neví co si za to říct a tak podobně.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků