Stavebnice firmy Hekttor

Fórum pro stavitele z mosazi (i dalších kovů) a leptů. Technologie obrábění kovů v modelářství, CNC apod....

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Příspěvekod xxvojtikxx » čtv 12 čer, 2008 9:57 pm

otázkou je, jestli je to rentabilní... přeci jen se tu "banda pár maniaků" (jako my) baví o přestavbě všeho možnýho, ale spousta lidí určitě neví že ta V36 tu třeba vůbec jedzila, navíc její úloha v historii našich železnic je téměř nulová, takže otázka zda by to každý chtěl mít...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hekttor » pát 13 čer, 2008 3:42 pm

xxvojtikxx píše:Už jsem taky někde psal, že než ty "sety" na přestavbu rychlíkáčů by bylo lepší udělat to celý znova, ale to ten lept asi nebude to pravý, líp by se dal asi využít polyuretan plus případně pár leptaných doplňků (něco jako dělá stavebnice Detail) a zájem by určitě byl. Příkladem v tom horším slova smyslu budiž DK-model, který udělal "11ti okennou" verzi rychlíkáče, ale ty 053 mají třeba navíc i jinou střechu atd, to je prostě k ničemu, to už si můžu rovnou stříknout jen BTTB Y na červeno žejo...

V leptu je to podle mě zbytečný, protože se nevyužíje potenciál leptů - na velký rovný plochy je to škoda materiálu, kterej navíc hrozí míň zručnejm lidem (jako třeba já) tím, že se mi to ohne a bude to křivý...

Tož to já bych řekl, že potenciál leptů je právě v případě bočnic osobních vozů s okny velmi využitelný. Díky leptu je možno udělat přesné okenní otvory, které je poté možno díky vrstvě bočnice o síle několika desetin mm velmi věrohodně opatřit okenními rámečky a stejně věrohodně zasklít. Je pravda, že v historii firmičky hrají odlitky dosti významné místo - právě zklamání z nich mě vedlo k nakreslení první leptané stavebnice. A proč se leptů bát? Proč by se to mělo jen tak ohýbat? Leptám z tvrdé, a tedy pružné mosazi. Tu jen tak nepoškodíte :wink:
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hekttor » pát 13 čer, 2008 3:55 pm

xxvojtikxx píše:otázkou je, jestli je to rentabilní... přeci jen se tu "banda pár maniaků" (jako my) baví o přestavbě všeho možnýho, ale spousta lidí určitě neví že ta V36 tu třeba vůbec jedzila, navíc její úloha v historii našich železnic je téměř nulová, takže otázka zda by to každý chtěl mít...

Nebál bych se, tyhle sady detailů se většinou vyrentují. A z nedostatku továrních modelů ČSD naši modeláři berou zavděk i méně významným řadám než T 334 I, jako je třeba úplně marginální řada 56. Navíc, pro znalce Pacifiku to asi nebude tak bezvýznamná řada, vlastně zahájila motorizaci Pacifiku a tratí z Kolína do Ledečka.
Problém je jinde - podklady. Velice nerad si něco cucám z prstu, takže třeba obrázek té leptané střechy nebude to pravé ořechové. Mnohem lepší, v podstaně ideální by bylo, tu zlonickou (?) podrobně fotograficky zdokumentovat, včetně té střechy. Neujal by se toho někdo?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Jacek » pát 13 čer, 2008 5:46 pm

xxvojtikxx píše:Už jsem taky někde psal, že než ty "sety" na přestavbu rychlíkáčů by bylo lepší udělat to celý znova, ale to ten lept asi nebude to pravý, líp by se dal asi využít polyuretan plus případně pár leptaných doplňků (něco jako dělá stavebnice Detail) a zájem by určitě byl. Příkladem v tom horším slova smyslu budiž DK-model, který udělal "11ti okennou" verzi rychlíkáče, ale ty 053 mají třeba navíc i jinou střechu atd, to je prostě k ničemu, to už si můžu rovnou stříknout jen BTTB Y na červeno žejo.........

Tak já bych netvrdil, není to sice ideální, ale taky záleží jak to člověk pojme:

Obrázek
Obrázek
Střechu jsem frézou ubral skoro o 1 mm, podvozky budou bez čelníků.

Střecha by sice měla být víc plochá, viz srovnání s modelem MSTS, ale oproti pouhému přestříkání BTTB Y tam rozdíly jsou, ne? :wink: Navíc se obávám, že kompletních a přesných stavebnic podobných vozů se hned tak nedočkáme
Obrázek
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvekod mawerick » ned 15 čer, 2008 12:44 pm

Hekttore, pokud bys chtěl nějaké rozměry nebo detaily trpaslíků, tak mám jednoho doma. (Dvousvětlový).
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod Hekttor » pon 16 čer, 2008 12:37 pm

Díky Martine, já už mám, co potřebuji. Ale možná by nebylo marné ho nafotit do fotodokumentace. Nemáš ještě jednu takovou trofej? Taky bych si vyzdobil ložnici :lol:
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod VoVo » pon 16 čer, 2008 12:52 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:30 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » pon 16 čer, 2008 3:29 pm

To : VoVo / xxvojtikxx

Ty jsi samá změna :lol: :D , co to bude příště :shock: (Jak by řekl klasik : Změna je život !)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » pon 16 čer, 2008 4:30 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:37 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod boy.rough » pon 16 čer, 2008 6:56 pm

VoVo píše:
Jarda H. píše:Ty jsi samá změna :lol: :D , co to bude příště :shock: (Jak by řekl klasik : Změna je život !)


Jarda H.: Já si vždycky udělám nějakou provizorní přezdívku, pak se do něčeho vrhnu s tím že to nemá cenu kvůli tomu vymejšlet novou, a pak mám problém to předělávat když už je to pozdě, tak teď ještě snad není, ne že bych se chtěl schovávat, ale lidi prostě ty Xka nestíhali :lol: Tahle mi už zůstane (snad) tak to snad bude lepší, ještě chystám nějaký dílčí změny na webu a udělal jsem si na vláčky speciální mail aby se mi to nemíchalo... takže asi tak. Snad to nikomu nebude vadit A omlouvám se za trochu toho off-topicu, to bylo jen tak na vysvětlení Chtěl jsem VojTTik ale to by bylo trapný když už je HekTTor... :lol:


Náhodou VojTTik není vůbec špatný :) .
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Hekttor » úte 24 čer, 2008 12:56 pm

Pánové, pokud máte nějaké fotky ze stavby našich stavebnic, nebo stavebnice hotové, tak prosím, neváhejte je ukázat na galerie.hekttor.biz !
Registrací získáte 20 MB místa na vaše obrázky, po dohodě kvótu rádi navýšíme!
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hekttor » pát 18 črc, 2008 9:21 am

K V 36 v barvách ČSD - vzpomněl jsem si, že jsem svého času udělal malou sérii leptaných tabulek na české V36 ve velikosti TT. Jedná se o čísla T334.001, T334.002, T334.003, T334.004, T333.101. Obsahem je čtveřice řadových tabulek, znaky s lvíčkem, výrobní štítek. Cena by byla 25 Kč za sadu. Komu to připadá moc, připomínám, že to je malá série, v podstatě kusovka, a je to vyleptáno na alpace.
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod petrh » pát 01 srp, 2008 6:47 am

Dobry den Hekttore:)
chtel bych se optat, zda nechystate treba nejake modely (vagonky, masinky...) pro tte? jako ma napr. dk-model?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Hekttor » pát 01 srp, 2008 3:50 pm

Všechno je možné........ :)
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Hekttor » pát 01 srp, 2008 3:51 pm

A všechno chce čas. :wink:
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Železniční modely vytvářené přesnými technologiemi (hekttor.biz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron