Názor na výhybky EW5

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Názor na výhybky EW5

Příspěvekod FrantaHO » úte 02 úno, 2016 9:21 pm

Je to pěkné..............

Rád bych znal názor světa znalých na použití výhybek s velkými poloměry "EW 5". Rád bych je použil v kolejišti výpravny Ledečko. Narážim na velkou nevoli ostatních výrobců modulů! .Mohu tedy požádat pány znalce "Hank" a "Milan Ferdián" o názor. Děkuji a omlouvám se za off topic.

Děkuji F.Kubíček
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Stavba skladu Hronov

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 úno, 2016 7:35 am

Čím se výhybky svým provedením blíží více k reálu,tím líp pro modul.Za mne jednoznačně,ano,jestli máš tuto možnost.Příklad "usTTi" ti jedou ve Filigránu a nebojí se tohoto řešení.

Poznámka "...na velkou nevoli ostatních výrobců modulů..",jejich představa použitím krátkých výhybek EW1 a EW2 na modulu je krátkozraká.Velice rychle si rozdíly uvědomí na setkáních,kdy modul,vypadá jak modul stanice a další jako hračka.Investice vložené za tyto výhybky EW1 a EW2 jsou prakticky vyhozené peníze.Následuje demontáž,musí se upravit staniční koleje,nákup nových výhybek i dílu k modulu stanice,montáž.Upozorňuji,bavíme se o modulech,né o domácích kolejištích :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod hank » stř 03 úno, 2016 8:59 am

Já sice konkrétní zkušenost s těmito výhybkami nemám, ale obecně se přidávám k Milanovi F. Kdybych měl dost peněz (místa teď - poprvé v životě na stará kolena :mrgreen: - kupodivu mám dost, aspoň s ohledem na to, co dělám... ), jdu jednoznačně do Filigranu. Poloměry oblouků a úhly odbočení výhybek jsou to, co nejvíc kazí modelový vzhled kolejišť ve srovnání se skutečností.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod sidlo » stř 03 úno, 2016 9:11 am

Aby modul vypadal jako modul a stanice nevypadala jako hračka.

EW5 má poloměr odbočení 2200 mm. Aby trať v porovnání s výhybkou nevypada blbě, tak bych tipnul poloměr na trati minimálně na dvojnásobek poloměru výhybky - tedy 4400 mm. V tom případě pro setkání modulistů nebude stačit sportovní hala, ale budou potřebovat ČEZ arénu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod PajaF » stř 03 úno, 2016 11:31 am

Proc myslis? 2200 mm odpovida zhruba 190 m, coz je normalni polomer 6st. vyhybky nebo vyhybky 1:9. Ty jsou i na lokalkovych tratich s polomery 180 m. Na hlavnich trati je bezny polomer oblouku 300 m - v H0 3450 mm. Je pravda, ze polomery trate musis trochu osidit, jinak by ta telocvicna opravdu nestacila, ale neni to tak vyrazne, da se na to koukat. V Zababove je min. polomer 150 m (1750 mm) a je poznat, kdyz je setkani poradane spolu s Ostramem, oni maji moduly s r 1000 mm. Tam uz je videt ten nepomer, zvlaste u dlouhych rychlikacu. Ale da se to prezit. Nejde delat vse presne 1:87. Dulezity je celkovy dojem.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod sidlo » stř 03 úno, 2016 11:54 am

Právě proto že jde o celkový dojem.
Proto jsem se se rozhodl, že na domácím kolejišti budu používat na manipulačních kolejích Tillig H0 EW2 s poloměrem 484 mm, abych odlišil výhybky dopravních kolejí EW1 s poloměrem 866 mm. Sice mají obě stejný úhel odbočení a žádný prostor se jejich používáním neušetří, ale slibuji si od toho že celkový dojem bude lepší.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod FrantaHO » stř 03 úno, 2016 2:00 pm

Stavím moduly v modelové velikosti 1:120(TT). Výhybky EW5 jsou myslím to pravé i pro malá nádraží, nicméně narážím na zeď argumentů proč ne. Děkuji za ujištění o správné volbě. Jsem již pevně rozhodnut a věřím že správně.
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod VojtikJ » stř 03 úno, 2016 2:41 pm

Nevím, teď jsem zkusil přiložit "formy" oblouků (mám díky Frantovi) k EW3.
Přiložil jsem 900mm obouk a seděl dokonale.. když se používají poloměry 700 jako minimum, tak nevím proč dělat oblouky ještě o větším. Sic se tvrdí že EW5 (co si nechává vyrábět ESK Česká Skalice) je přesná zmenšenina klasický výhybky. tak mi prostě nesedí. Nemohu vzít a zmenšit...když se kouknete z pohledu mašiny tak ta EW3 poměrně i sedí, ale ta EW5? to je jak výhybka v Poříčanech na 120km/h :D
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod mlha » stř 03 úno, 2016 6:56 pm

PajaF píše:Proc myslis? 2200 mm odpovida zhruba 190 m, coz je normalni polomer 6st. vyhybky nebo vyhybky 1:9. Ty jsou i na lokalkovych tratich s polomery 180 m. Na hlavnich trati je bezny polomer oblouku 300 m - v H0 3450 mm. Je pravda, ze polomery trate musis trochu osidit, jinak by ta telocvicna opravdu nestacila, ale neni to tak vyrazne, da se na to koukat. V Zababove je min. polomer 150 m (1750 mm) a je poznat, kdyz je setkani poradane spolu s Ostramem, oni maji moduly s r 1000 mm. Tam uz je videt ten nepomer, zvlaste u dlouhych rychlikacu. Ale da se to prezit. Nejde delat vse presne 1:87. Dulezity je celkovy dojem.

Máme taky moduly s R 1000 a za sebe můžu říct, že nám už vytrhly trn z paty, když se potřebuješ někde vytočit jsou Ti velké rádiusy nanic....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Názor na výhybky EW5

Příspěvekod PajaF » stř 03 úno, 2016 7:34 pm

Ale samozrejme, vzdyt pisu, ze nejde delat vse presne v meritku. Hlavni je vysledny dojem.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků