Fleischmann v problémech ???

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod A2C » čtv 06 srp, 2015 2:06 pm

Krátky uhlák, doslova miniaturny a
Přílohy
L544903.jpg
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 06 srp, 2015 2:26 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod hank » čtv 06 srp, 2015 3:43 pm

greenery píše:
George V. píše:Rozumím, že Fleischmann má něco platit. Ale platit může jenom z výdělku. Ale když nevydělává a nic pro to, aby aspoň něco vydělal, nedělá tak to je těžké...


Proč bych proboha vydělával na penze pro 600 lidí, které v životě neuvidím, neznám. Musel bych být magor. Sociálně citliví prominou...


Vyděláváš už teď. Teda jestli vyděláváš, já nevím, možná jsi něco zrestituoval nebo zdědil a už do práce už nemusíš... Pak bych tvůj postoj chápal, jinak ho ale nechápu, protože je v rozporu s tvými vlastními zájmy. Až půjdeš do důchodu ty, budou vydělávat jiní zase na tebe. Říká se tomu průběžný systém a zatím nikdo nic lepšího nevymyslel. (Možná Skandinávci, ale to by bylo na delší diskusi...) To nemá nic společného se sociální (ne)citlivostí, tohleto - říká se tomu společenská solidarita - je základní vlastnost evropského uspořádání společnosti, jakési lepidlo, které tu společnost ještě pořád drží jakž-takž pohromadě a nedej bože, aby přestalo fungovat. Ameriku aní Čínu tady zatím většina lidí díkybohu nechce - řečeno tvými slovy, většina Evropanů jsou tedy evidentně magoři - a doufám, že už se nedožiju toho, jestli/až budou chtít. Ten Fleischmannův systém má asi blízko právě k americkým poměrům, kde většina důchodů jde z peněz nějak vázaných na firmy, kde ti lidi pracovali. (Nechce se mi do detailů, ale zdá se, že Merkelová při řešení řeckého průseru stojí v lati před US bankéři proto, že v tzv. finanční krizi po roce 2008 Amíci prodrbali většinu penzijních fondů, z nichž mají být placeny německé důchody. Ve zdejších médiích se o tom samozřejmě nedočteš...)

BTW, od září budeš vydělávat i na mě, protože do důchodu půjdu i já. Myslím, že si to zasloužím, protože jsem 36 let zase já vydělával na jiné, většinu té doby dost nadprůměrně. Možná i na tvé pra- nebo praprarodiče, když tys byl ještě na houbách nebo jsi za sebou tahal kačera na provázku...

Omlouvám se za OT, ale když už to téma někdo nadhodil, chci to uvést na správnou míru.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod radeksindy » čtv 06 srp, 2015 5:29 pm

Jenže tady nejde o běžné penze, o průběžný důchodový systém. Tady jde o druhý pilíř německého sociálního systému (tzv. betribsliche Altersvorsorge). Fleischmann musí platit do tohoto pilíře pro více než 600 zaměstnanců, kteří v rámci restrukturalizace odešli. Tedy jde o peníze navíc pro lidi, kteří už pro něj nepracují a jejichž hodnotu těžko může promítat do hodnoty svých výroblů. Výše plateb se mění podle tarifů dojednaných mimo GFN. Odboráři a jim podobní měli radost, že se jim povedlo dojednat skvělou věc, výsledek, je pokles zaměstnanců na dnešních 33 (z cca 200 po převzetí) a obrovské finanční problémy. Teď to zamázne stát a bude rád, že nepřijde o práci i posledních 33 lidí.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod greenery » čtv 06 srp, 2015 5:55 pm

...ale ano, základní sociální systém nezpochybňuju. Penze řeší sociální pojištění odváděné zaměstnavatelem a zaměstnacem v probíhajícím pracovním poměru. Popřípadě platby státu za ty z nějakého důvodu nepracující. Neslezl jsem právě ze stromu.

Já tady ale předpokládám jakýsi nadstandart, dojednaný v rámci velkorysosti firmy v době prosperity (pravděpodobně na základě jednání s odbory) formou příspěvků zaměstnavatele na penzijní připojištění, které z nějakého důvodu probíhá dávno po rozvázání pracovního poměru s 600 lidmi, kteří pro firmu pracovali a dost pravděpodobně zatím v důchodovém věku nejsou, tudíž sociální pojištění platí někdo jiný, popř. stát. Kam bych přišel, kdybych za každého, kterého bych kdy zaměstnal, platil do konce mých dní (nebo dní firmy) pojištění, přestože dotyčný pro mě dávno nepracuje ?

Vycházím samozřejmě z našich poměrů, nevím jak sociální systém funguje v Německu. Nebo skutečně osud penzí 600 důchodců kdysi pracujících u Fleischmanna závisí na existenci nebo neexistenci této firmy? Povinnost nebo volba? Po krachu platí stát? Pak bych nechtěl být podnikatelem v Německu.

Ale to sem vůbec nepatří, jsou to jen domněnky. Zaujal mě Radkův názor.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod greenery » čtv 06 srp, 2015 5:56 pm

...aha, než jsem to napsal, bylo vysvětleno :idea:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod novk2007 » čtv 06 srp, 2015 6:15 pm

Takhle pokud jsou moje informace správné tak Fleischmanna a Roco vlastní nějaký podnikatel z Německa , který je celkem ve vatě. Vlastní totiž prý několik firem na výrobu stavebních směsí a snad i v ČR má koupené nějaké cementárny. Fleischmann a Roco jsou pod jedním Holdingem . Pokud majitel nechá Fleischmanna spadnout tak pokud se Roco dostane do finančních problému tak je tu velká pravděpodobnost že i Roco skončí.Je otázka zda tyto firmy musí dotovat ze svého nebo ne .
Naposledy upravil novk2007 dne čtv 06 srp, 2015 6:18 pm, celkově upraveno 1
novk2007
 
Příspěvky: 808
Registrován: ned 23 říj, 2011 6:58 am

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod hank » čtv 06 srp, 2015 6:17 pm

radeksindy: Děkuji za vysvětlení. Rozumím tomu dobře, že ten druhý pilíř není povinný, že jde o jakýsi nadstandard a že se výše toho, co je z něj vypláceno, smlouvá mezi zaměstnavateli a odbory v každém podniku jinak? A že výplaty z něj po krachu zaměstnavatele jsou garantovány zákonem?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod sidlo » čtv 06 srp, 2015 6:25 pm

Podobné problémy má Lufthansa. Systém, který je nastaven v době prosperity nebude v chudších letech fungovat. Pochybuji, že to bude garantovat stát.
Jinak německé systémy zajištění ve stáří, zaměstnanosti a podpory bydlení, které jsou vzájemně provázány, jsou velmi promyšlené a můžeme jim je jenom závidět.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod fulda » čtv 06 srp, 2015 7:18 pm

Tuším je ten model nastaven zjednodušeně takto: Potřebujeme zmenšit firmu a zlikvidovat 600 lidí, to ale v Německu není tak jednoduché, ale co se dá udělat je, že je pošleme do "předčasného důchodu". Čili oni odejdou, ale i nadále jim musí zaměstnavatel platit XY% z jejich mzdy až do opravdového důchodu, nebo do doby, než nastoupí do jiné práce.
Přesné podmínky neznám, ale vím že je to důvod k tomu, aby se udělala dceřiná společnost, do které se odvedou "aktiva" a původní matka se nechá umřít. Blbé je to v případě že je firma založená na nějakém dobrém jméně a převod toho jména není jednoduchý. Například "Coca-Cola Německo s.r.o." (všimli jste si, jak se jmenuje česká C-Cola?)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Novinky H0 2015

Příspěvekod A2C » čtv 06 srp, 2015 7:41 pm

miroslav lengyel píše:....

Ja som myslel takýto uhlák v ČSD https://www.elriwa.de/produkte/wagen/sp ... -kpev-ep.i
Uz už mám, a Dresden nemám ani v pláne rovnako ako tie osobáky za tú cenu :roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod George V. » pát 07 srp, 2015 6:08 am

Teď jsem dopil flašku a je tam napsáno Coca-Cola HBC Česká republika, Praha-Kyje :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod fulda » pát 07 srp, 2015 6:42 am

HBC = Helenic Bottling Company
čili Řecká lahvovací společnost. Se sídlem ve Švícarsku :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod FloP » pát 07 srp, 2015 3:01 pm

... a přece se točí, newsletter od FL přišel s obvyklými informacemi, bez oznámení komplikací s výrobou, dodávkami..., ba dokonce i se supernovinkou v "N" E69 (kdyby byla v H0 a za jinou cenu...) handmuster viz zde http://www.fleischmann.de/de/news/items ... index.html
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Fleischmann v problémech ???

Příspěvekod Barbucha » pát 14 srp, 2015 11:11 am

Celkem mě překvapuje jak je E69 populární stroj, když víme, kolik jich bylo vyrobeno. Dederoni ji dokonce v H0 prodávali v setech s východními vozy III. epochy.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků