Je H0 mrtvé měřítko?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod Stanin » stř 27 led, 2016 6:02 pm

Souhlasím s detaily, ale kdo řeší místo a začíná na zelené louce, tak dost možná sáhne spíš po TT/N a je mu jedno, jaká je výška kolejnice. A výrobci, zdá se, si toho všímají. Hlavně TT se teď rozjelo (aspoň se mi to tak zdá).
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 led, 2016 6:21 pm

Já to zkoušel i v CODE040.Díky,již nikdy více. :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod modeln » stř 27 led, 2016 6:23 pm

greenery píše:..... z debaty "Moduly OstraMo" - nechce se mi to tam plevelit - N versus H0 (či jiné větší měřítko :D )

Vždycky je to o kompromisech, v H0 jich ale vždy bude mnohem méně. Ale jak se říká, někdo má rád holky, někdo zase vdolky.
Na obrázku je vidět poměr profilu kolejnicového prutu vůči celku (celému svršku) vlevo N, vpravo H0. Ve velikosti N na mě působí kolejnice moc robustně, prostě se mi to nelíbí - je to jak úzkokolejka.
Je to samozřejmě o použitém CODE, ale v N je to vždy komplikovanější.

Aha,lave foto je z môjho kolajiska v N Waldborn,ak mozem nieco k tomu dodat,na foto je flexi kolaj Roco,a k pouzitiu foto-mohli ste ma aspon- informovat o puziti foto :wink:-nebranil by som,ale aspon z principu. Viac foto z kolajiska tu: http://alesoksa.rajce.idnes.cz/Waldborn_2004_2005/
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod greenery » stř 27 led, 2016 6:39 pm

...tak to se omlouvám, bylo to z obrázků hledaných Googlem, nepátral jsem po zdroji. Záměrně jsem udělal jen výřez koleje.
N-ko nemám, hledal jsem detailní záběr koleje. Pravé foto je můj model.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod greenery » stř 27 led, 2016 6:49 pm

Na druhou stranu, tohle je taky N
http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... d9#p547403

to už ale nějak nepobírám, jen žasnu
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod HonzaM » stř 27 led, 2016 6:53 pm

greenery píše:..... z debaty "Moduly OstraMo" - nechce se mi to tam plevelit - N versus H0 (či jiné větší měřítko :D )

Vždycky je to o kompromisech, v H0 jich ale vždy bude mnohem méně. Ale jak se říká, někdo má rád holky, někdo zase vdolky.
Na obrázku je vidět poměr profilu kolejnicového prutu vůči celku (celému svršku) vlevo N, vpravo H0. Ve velikosti N na mě působí kolejnice moc robustně, prostě se mi to nelíbí - je to jak úzkokolejka.
Je to samozřejmě o použitém CODE, ale v N je to vždy komplikovanější.

To N na obrázku mi připadá jako Code 80, to je samozřejmě robustnější než Code 55, používaný většinou modelářů. V H0 bude sice méně kompromisů pokud jde o detaily, ale daleko více kompromisů, pokud jde o bohatost provozu - na stejnou plochu se prostě vejde podstatně méně kolejí v nádraží na šířku i na délku a vlaky tak budou muset být kratší, mají-li se vejít do nádraží dané délky.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod greenery » stř 27 led, 2016 7:10 pm

Prostor, to je v N-ku bez diskusí. Ale přesvědčivě modelovat 1:160 už chce oči jako ostříž, pevnou ruku a několik porcí trpělivosti. Ne že bych si ve větších měřítkách vystačil s lopatou a pohrabáčem, ale tady se to přece jen násobí.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod Polabský » stř 27 led, 2016 9:08 pm

"Až se tobě třásti ruka bude, koryto ti synek udělá ........................."
Velikost N má své klady ale pro děcka je to mrňavý, nedokáží v této velikosti toho moc vytvořit, aby je to zaujalo.
No a starším ročníkům s brýlemi to taky moc neřekne.

Hezký večer Všem :D
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod milan ferdián » čtv 28 led, 2016 7:50 am

Polabský píše:"Až se tobě třásti ruka bude, koryto ti synek udělá ........................."
No a starším ročníkům s brýlemi to taky moc neřekne.

Tím bych si zatím kolego nebyl jistej :D ,jinak děkuji za zdravice a též zdravím :wink: .Že naše měřítko má své mouchy to víme,ale ukaž mi,které nemá.H0 je na detaily fajn,ale na prostor žrout.TT,říká se o ní zlatá střední cesta.Detaily ještě tak akorát,kolejivo TILLIG a KUEHN.Zapomíná se,že u TT stále existuje ve výrobním programu kolejivo ex BTTB s úhly 22°30´.N-ko i ty detaily jdou,sice už jen naznačeny,ale jdou.Kolejivo slušný PECO a teď jsem nedávno pracoval s kolejivem od ROCA,u mne spokojenost.U čeho brblám je někdy kolejivo od PECA,které se skutečně hodí jen na moduly nebo velké kolejiště.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod Stanin » čtv 28 led, 2016 8:17 am

milan ferdián píše:...TT,říká se o ní zlatá střední cesta.Detaily ještě tak akorát,kolejivo TILLIG a KUEHN.Zapomíná se,že u TT stále existuje ve výrobním programu kolejivo ex BTTB s úhly 22°30´...

Je to perspektivní velikost. Prolézal jsem nějaká německá fóra a jedno z mínusů tam je málo západoněmeckých modelů, co jsem z toho vyčetl pomocí translatoru. H0 se drží na stejné úrovni, ale ostatní si uvědomují výhody TT a zkouší to v něm. Toť můj pohled na věc.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod Donatelli » čtv 28 led, 2016 11:25 am

Nikterak se nechci hádat, ale standartní kolejivo TT ( ex BTTB ) se už dost dlouho nedělá. Poslední nabízené kousky jsou elektromagnetický přestavník a člen pro spínání( který, když pominu že to blbě vypadá, se dá použít i na modelové kolejivo ). Letos jako novinka se objevují zasouvací kontakty do onoho přestavníku ( asi je hodně lidí ztratilo a byla poptávka )....
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod fulda » čtv 28 led, 2016 12:09 pm

Polabský píše:"Velikost N má své klady ale pro děcka je to mrňavý, nedokáží v této velikosti toho moc vytvořit, aby je to zaujalo.
Koukám, že panáček v životě nebyl a nebo neslyšel o školním kolejišti v Roudnici.
Polabský píše:No a starším ročníkům s brýlemi to taky moc neřekne.
To je ovšem naprosto jiný případ, to se jmenuje senilita a nedostatek sebevědomí. Prostě to měřítko odsoudí dřív než se na něj podívají.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 28 led, 2016 1:05 pm

Viděl jsem,osahal osahal jsem a zavrhl jsem.Ale uznávám,že existují lidé,kteří trpí nějakou formou sebemrskačství,či něčím podobným. :P :D :lol: :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod HonzaM » čtv 28 led, 2016 1:43 pm

miroslav lengyel píše:Viděl jsem,osahal osahal jsem a zavrhl jsem.Ale uznávám,že existují lidé,kteří trpí nějakou formou sebemrskačství,či něčím podobným. :P :D :lol: :mrgreen:

Začal jsem u H0, pokračoval přes TT a skončil u N. A neměnil bych. Je mi 72, sebemrskač nejsem. A vnuci v rozmezí 2 až 11 let jsou s tím nadšení.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Je H0 mrtvé měřítko?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 28 led, 2016 1:51 pm

V tom případě ti závidím tvůj vynikající zrak.Já i v H0 musím nasadit brejle,abych rozeznal stroj,který právě jede. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: janto a 4 návštevníků