Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod Vladimír » sob 04 říj, 2014 6:09 pm

Příliš nerozumím tomu, že by někkteří mají obavy z kupování zajíce v pytli, když jméno autora je dostatečnou zárukou kvalitní tvorby. Vždyť ani u předchozích publikací, zejména dílu I., nebylo možná všem zřejmé, jak to bude ve finále vypadat. Je také vzít vúvahu, že tento druh publikací má i edukativní charakter a je dobré mít k dispozici takový to ucelený materiál. Obavy z toho, že by se náklad neprodal nemám, ale také nejsem nakladatel :) , který musí s tímto rizikem kalkulovat. V každém případě za mně varianta 1. a doufám, že ve dobře dopadne ke spokojenosti všech.
Vladimír
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milostt » sob 04 říj, 2014 6:11 pm

Taky jsem za 1.
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod vmucha » sob 04 říj, 2014 6:12 pm

Za me varianta 1. A kdyby zvítězil pesimismus tak dam raději 2x tolik jen aby kniha byla.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod peter_vy » sob 04 říj, 2014 6:54 pm

Aj krízový pesimistický scenár by bol pre mňa tiež akceptovateľný (avšak na škodu ostatným). Hlavne nech kniha bude!
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod MirekTT » sob 04 říj, 2014 6:55 pm

Hm, když jsem kupoval svou první Coronu, autor Jaroslav Wagner, kterého jsem vůbec neznal a neznám doteď, byla to kniha zatavená ve folii a nemohl jsem si ji před zaplacením prohlédnout. Stála hodně přes osm set a přiznám se, že jsem při jejím placení nepociťoval nic podobné risku.
S Milanem se znám, dokonce i osobně, ale i bez toho za něj snad hovoří zdejší tvorba. Opravdu myslíte, že je relevantní bát se koupit jeho knihu?
Jinak co se hlasování týče, podporuju Milana, ať se rozhodne jakkoli, nejlépe samozřejmě za jedna.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod loscarlos » sob 04 říj, 2014 7:36 pm

Já jsem také pro 1. Už mám objednáno a moc se těším.
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod Myšpulín » sob 04 říj, 2014 7:44 pm

Heršof, Milane, ty jsi jak ženská. Ta taky musí mít všechno teď hned. Jen si vypsal výběrko a sběr objednávek, už bys to ukončoval. Co když se sem plno lidí ještě ani nepodívalo. Připomínat to můžeš, ale Vánoce 2015 jsou opravdu ještě daleko. Nad čím pracovat máš a kolik se toho nakonec vytiskne je v tuto chvíli trochu předčasné.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » sob 04 říj, 2014 8:17 pm

Vy jste modeláři a zároveň zákazníci.Nemohu si dovolit a nemám právo riskovat s vaší důvěrou.Já se snažím vždy s vámi jednat férově a na rovinu.Co může být nejhorší,když začnou pochybnosti.Jsou horší jak mor a nezastavitelné.Já musím též přemýšlet pragmaticky a ekonomicky.Na mně,jako na autora leží i celá váha zodpovědnosti.
Taky jsem nemusel nic psát a postavil bych vás před hotovou věc.A to by se ti líbilo Petře?Myslím,že určitě ne.
Prosím tedy,kdo má nadále zájem,nechť pošle objednávku (viz.úvod) nebo ať si počká.

Z vašich vyjádření čtu vaši plnou podporu,tak že můžeme klidně v přípravě na publikaci pokračovat.Děkuji Vám.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod mirdan » ned 05 říj, 2014 6:48 am

Určitě možnost 1, ale pokud nebude zbytí pak možnost 3.
mirdan
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 05 led, 2009 7:34 am
Bydliště: Budišovice

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod Myšpulín » ned 05 říj, 2014 7:16 am

Tak příspěvek zmizel někde v mezi mědí a křemíkem, tak se jej pokusím napsat znovu, doufám že stejně:

Tady jsme si Milane asi nerozuměli. Nic nemám proti tomu, že si ověřuješ o co bude zájem, stejně tak, že chceš závazné objednávky. V pořádku. Jen reaguji na to, že sotva jsi vyhlásil anketu, tak po několika málo dnech jsi ji uzavřel - zde s ohledem na průběh asi oprávněně. Ovšem obdobně po dvou dnech, kdy jsi vyhlásil možnost závazných objednávek, se divíš, že je zájem takový, jaký je. Tady prostě musíš dát lidem čas, aby se mohli rozhodnout. Tady v diskuzi registruješ, že je ještě nyní zájem o první a druhý díl. A stejně to bude u dílu třetího. Nevím, jestli jsi objednávky na něj již uzavřel, ale pokud ne, sem vrhni svou pozornost a nalákej poslední možné zájemce. I když tvé knihy nejsou na pokračování, přesto s ohledem na obsah a další chystaná témata by bylo škoda, aby některá kniha v knihovničce chyběla. Soudím, že do vydání třetího dílu zbývají 2 měsíce, do vydání toho, o kterém se bavíme, však ještě měsíců 14. Tedy nespěchej.

Petr
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod MirekTT » ned 05 říj, 2014 7:27 am

milan ferdián píše:.....Taky jsem nemusel nic psát a postavil bych vás před hotovou věc......

Apropo, jiní autoři to dělají přesně takhle. A možná si tím ušetří remcání :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod czhunter » ned 05 říj, 2014 8:29 am

Tak já si publikaci třeba neobjednávám, protože očekávám, že ji dostanu od Ježíška, jak se mi zatím vždy podařilo :)
Snad i III. díl - a všechny další, mi přinese.

Pokud je problém s financováním vydání (předpokládám, že se nebavíme o milionech), je možné se domluvit na nějakém modelu.
Nemyslím si, že by to byla nějak výrazně riziková investice.


Edit: Přestože vím, že jsi to už několikrát odmítl, stejně bys podle mě měl uvažovat, jestli ty publikace nevydat znovu elektronicky.
Pokud se bojíš o prodej papírových, můžeš udělat elektronické třeba 3 roky zpětně. Ale to má na vydání skoro nulové náklady (navíc to má prakticky neomezený rozsah - jdou tam dát texty nebo obrázky, které se třeba do papírové podoby nevešly, můžou k tomu být přidány modely ve WinTracku nebo SCARMu, nebo ... a tak dále) a může ti to hlavně pomoci financovat nové díly.

Edit2: Pokud tomu nevěříš, zkus si udělat anketu, kolik lidí, za kolik peněz by si koupilo elektronickou verzi tvé knihy. Případně, pokud už mají papírovou, co by tam muselo být navíc, aby třeba uvažovali i o přikoupení elektronické ...
Naposledy upravil czhunter dne ned 05 říj, 2014 9:47 am, celkově upraveno 1
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod hank » ned 05 říj, 2014 9:30 am

Tak za návrh czhuntera, abys publikoval i digitálně, budu hlasovat oběma rukama i nohama :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 říj, 2014 9:46 am

Ne...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace "Železniční vlečky,lokomotivní depa "

Příspěvekod jafobe » ned 05 říj, 2014 12:16 pm

osobně si za knížku rád i připlatím když to bude nutné, už jen proto že vím, že něco podobného jen tak jinde neseženu ;)
a dal bych přednost i té papírové verzi, sice elektronická verze by taky nebyla od věci s ohledem na dnešní dobu ...
jak tu už bylo zmíněno, možná je objednávek zatím míň než jsi čekal, ale dost lidí to tu nemuselo zatím ani zaregistrovat, takže bych s nějakými závěry chvíli počkal, třeba do doby než budeme mít třetí díl doma, i pak bych řekl že bude dostatek času na tvoření dílu dalšího ;) a i kdyby další díl nakonec nebyl na nyní tak žádané téma vleček a dep, neřešil bych to
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron