Oprava lokomotiv

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Oprava lokomotiv

Příspěvekod workous » pát 05 zář, 2014 7:46 am

Získal jsem parní lokomotivu v N v rozebraném stavu zabývá se zde někdo opravami za rozumnou cenu...je to PIKo model BR 65 a je otázka zda je to vůbec opravitelné nebo to nechat do vitríny....do výroby nového pojezdu na to nemám vybavení a ani se na to necítím....Foto mohu dodat. Zkoušel jsem ji složit a jezdí hrozně spíš přískokem vpřed.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Oprava lokomotiv

Příspěvekod RolandM » čtv 25 zář, 2014 4:13 pm

Skus to premazať a prečistiť motor.
Ja mám podobný problém ale s lacnou hobby parnou lokomotívou.
Chystám sa vymeniť motor za podobný.
:(
757 môj rušeň
TT
Diorámy.
Uživatelský avatar
RolandM
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 18 zář, 2014 5:00 pm
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Re: Oprava lokomotiv

Příspěvekod ladino1 » čtv 25 zář, 2014 4:28 pm

Nevím odkud jsi, ale zkusil bych prodejnu "U krále železnic", Mánesova 8 Praha 2. Dělají i servis, co jsem tam kdy dal tak zprovoznili a za symbolickou cenu -.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Oprava lokomotiv

Příspěvekod Barbucha » čtv 25 zář, 2014 7:55 pm

Prodával jsem jednou na Aukru mašinu. Vyzkoušel jsem ji, ani se nehla, tak jsem ji chtěl prodat jako nepojízdnou, Nedalo mi to a rozebral jsem ji. Problém byl prakticky jen v motoru a špinavých sběračích. Ty jsem čistil prvně, nicméně, k pohybu nedošlo. Pak jsem namazal ložiska motoru, vytáhl uhlíky, trochu upravil a vyčistil komutátor. Pro jistotu jsem promázl samozřejmě převody, které byly kupodivu čisté, ale suché. Po složení začala jezdit jak nová. Na to jaký jsem technický trdlo, tak to nebylo nic složitýho. Jen ta H0 je trochu větší, na eNko bych už asi neměl oči :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků