Kdo je modelář?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod mlha » ned 25 kvě, 2014 3:43 pm

knavi píše:
Takže jediná pochvala, která má cenu, je od spolupočítačů, jen ti to dokážou uznat a ocenit. Proto roste obliba modulů a setkání na nich, jinak totiž není šance se nějak pochlubit svým dílem a dostat nějakou tu pochvalu, nebo aspoň uznání, anebo se na umění někoho přiživit (další možností je vytvořit megakolejiště a zpřístupnit ho s patřičnou propagací veřejnosti, ale na to má (prostor, čas, finance) jen pár jedinců).

S tímto bych si dovolil hodně nesouhlasit,nevím,jestli si se zúčastnil nějakého modulového setkání,tam vůbec nejde o to,vysloužit si nějakou pochvalu nebo uznání,je to akce pro lidi,kteří si chtějí zahrát na velkou dráhu,dodržovat dané pravidla provozu a řídit se jimi.To nemá s chválením se nic společného.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod zdeno » ned 25 kvě, 2014 3:55 pm

mlha píše: dovolil hodně nesouhlasit,nevím,jestli si se zúčastnil nějakého modulového setkání,tam vůbec nejde o to,vysloužit si nějakou pochvalu nebo uznání,je to akce pro lidi,kteří si chtějí zahrát na velkou dráhu,dodržovat dané pravidla provozu a řídit se jimi.To nemá s chválením se nic společného.

Podle mych zkusenosti je to spis o setkani se s lidmi, kteri sdileji stejnou uchylku a nadseni.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod milostt » ned 25 kvě, 2014 4:01 pm

Tak já se přiznám že jsem se k modulům dostal proto , že za :
1. učarovlala mě délka provozovaných souprav , to skrátka doma nikdy mít nebudu i když stavím ne zrovna nejmenší domácí kolejiště
2. Moduliště je na každém setkání jiné , i když tanice většinou zůstavají stejné ale mezistaniční moduly jsou jiné , trať jinak poskládaná , nějaké moduly přibydou , jiné nepřijedou , takže každé setkání je jedinečné a opět doma stojící kolejiště ať chceme nebo ne časem zevšední , známe všechny možné i nemožné možnosti kolejiště co se provozu týče .
3.Pořád se mám dost co učit , jízda podle grafigonu, předpis D 3 a podobně, já třeba doma mám vše ve světelných návěstidlech a na modulech se potkám i s mechanikama což je pro mě zážitek.
a těčh bodu by bylo víc a vic
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod Sandy » ned 25 kvě, 2014 7:04 pm

zdeno píše:
mlha píše: dovolil hodně nesouhlasit,nevím,jestli si se zúčastnil nějakého modulového setkání,tam vůbec nejde o to,vysloužit si nějakou pochvalu nebo uznání,je to akce pro lidi,kteří si chtějí zahrát na velkou dráhu,dodržovat dané pravidla provozu a řídit se jimi.To nemá s chválením se nic společného.

Podle mych zkusenosti je to spis o setkani se s lidmi, kteri sdileji stejnou uchylku a nadseni.

No. zúčastnil jsem se několika setkání jako host a při jednom jsem dost znejistěl. Na začátku ježdění se zjistilo, že ten Hektor je ve stanici A, přestože měl včera skončit podle grafikonu ve stanici B (na druhém konci layoutu). Nastala několikaminutová debata, zda se do správné stanice dopraví vlastní silou, což by při délce trati bylo asi tak pět minut nebo zda ho někdo vezme do "teplých" a do stanice B ho odnese.
Napadlo mi, zda ta úchylka není příliš veliká.....! :D
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod milan ferdián » ned 25 kvě, 2014 7:31 pm

Sandy píše:
zdeno píše:
mlha píše: dovolil hodně nesouhlasit,nevím,jestli si se zúčastnil nějakého modulového setkání,tam vůbec nejde o to,vysloužit si nějakou pochvalu nebo uznání,je to akce pro lidi,kteří si chtějí zahrát na velkou dráhu,dodržovat dané pravidla provozu a řídit se jimi.To nemá s chválením se nic společného.

Podle mych zkusenosti je to spis o setkani se s lidmi, kteri sdileji stejnou uchylku a nadseni.

No. zúčastnil jsem se několika setkání jako host a při jednom jsem dost znejistěl. Na začátku ježdění se zjistilo, že ten Hektor je ve stanici A, přestože měl včera skončit podle grafikonu ve stanici B (na druhém konci layoutu). Nastala několikaminutová debata, zda se do správné stanice dopraví vlastní silou, což by při délce trati bylo asi tak pět minut nebo zda ho někdo vezme do "teplých" a do stanice B ho odnese.
Napadlo mi, zda ta úchylka není příliš veliká.....! :D

Záleží u koho jsi byl na návštěvě :lol: :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kdo je modelář?

Příspěvekod Barbucha » ned 25 kvě, 2014 8:01 pm

Hlavně nejmenovat.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků