Mizející drážní stavby

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Mizející drážní stavby

Příspěvekod jafobe » ned 18 kvě, 2014 7:29 pm

nenašel jsem nic podobného, i když jsem možná jen špatne hledal, ani nevím kam téma zařadit, proto zatím vkládám sem, a nechám na moderátorech jeho případné přemístění na vhodnější místo ;)

možná by se našlo víc věcí které by se pod to téma dali zařadit i z jiných lokalit, i jako možné inspirace pro modeláře z jiných končin

jde o nádraží Jesenný na trati 035 z Železného Brodu do Tanvaldu, podle toho co jsem se doslechl bude se nádražní budova podle všeho nejspíše v dohledné době bourat :( podle všeho je to v jednání obce a českých drah, termín nevím, ale mám v plánu ho zaměřit a detailněji nafotit pro pozdější tvorbu modelu, kdysi jsem tak trochu uvažoval i o stavbě modulu tohoto nádraží, ale nevím jestli na něj z mé strany někdy dojde
nadrazi jesenny.jpg

i tyto otočné jízdní řády byli asi před rokem - dvěmi v čekárně budovy, jak to je s nimi v součastné době to netuším
jizdni rady.jpg

co vše zůstalo v dopravní kanceláři netuším, byl tam kdysi výdej kartonových jízdenek i strojek na označování datumu, je možné že to tam je dodnes, takže pokud by někdo z nějakého železničního muzea měl zájem, možná by se s ohledem na možnou demolici dalo s drahami domluvit a případně i zachránit kus historie ...
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Mizející drážní stavby

Příspěvekod hank » ned 18 kvě, 2014 8:07 pm

Dej tu zprávu na k-report, tam chodí i muzejníci a jiní spolkaři.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Mizející drážní stavby

Příspěvekod jafobe » ned 18 kvě, 2014 8:27 pm

hank píše:Dej tu zprávu na k-report, tam chodí i muzejníci a jiní spolkaři.

to bude asi trochu problém,. nejsem tam ani zaregistrovaný, ani moc nevím jak to tam chodí :(
ale přemýšlel jsem že bych napsal na Klub přátel železnic Českého ráje, co by měli sídlit v Turnovském depu, na ty mám nějaký odkaz
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Mizející drážní stavby

Příspěvekod lesanek » pon 19 kvě, 2014 1:45 pm

Na K-reportu být zaregistrovaný nemusíš a jeho používání je vcelku jednoduché :wink:
Uživatelský avatar
lesanek
 
Příspěvky: 227
Registrován: stř 13 úno, 2013 3:35 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Mizející drážní stavby

Příspěvekod jafobe » pon 19 kvě, 2014 6:24 pm

lesanek píše:Na K-reportu být zaregistrovaný nemusíš a jeho používání je vcelku jednoduché :wink:

děkuji za info, prozatím jsem žil v domění že tam člověk musí být přihlášený asi jako tady, ale asi to bylo tím že jsem se dostal spíš ke zprávám v archivu, a tak okno pro psaní zpráv není :( tak jsem to prostudoval líp, a už jsem to napsal i tam, no jen doufám že jsem to dal do vhodného vlákna ...
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Mizející drážní stavby

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 kvě, 2014 11:50 am

Když už jsi načal téma.V hromadu suti se změnila větší část příjmací budovy ve Vejprtech.Zdroj http://www.trat137.unas.cz .
Přílohy
finaln2sut.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron