Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte záujem o uvedenú publikáciu

Áno
7
29%
Nemám záujem o takýto druh literatúry
5
21%
Možno kúpim podľa ceny a kvality
12
50%
 
Celkem hlasů : 24

Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod E27 » sob 15 bře, 2014 10:42 pm

Ahojte,

názov témy napovedá, že sa jedná o veľmi zaujímavú vec, ktorá možno nadchne a poteší priaznivcov železničných vlečiek. Zháňam podklady pre svoju knihu, ktorú plánujem dať dokopy. Všetko o vlečkách Slovnaftu, lokomotívneho parku a iných náležitostiach, ktoré súvisia s prevádzkou železničnej dopravy.
Preto Vás chcem požiadať, aby ste oprášili archív a mohli mi poskytnúť fotky, ktoré by som mohol použiť.

ďakujem.
Naposledy upravil E27 dne pon 12 kvě, 2014 6:56 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Slovnaft a železnica

Příspěvekod E27 » pon 12 kvě, 2014 6:54 pm

Ahojte,

Kniha pomaly ale isto uzerá denné svetlo. Preto by som Vás chcel požiadať, aby ste zahlasovali, či by ste mali alebo nemali záujem o publikáciu, pre prehľad počtu kusov.
ďakujem.
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 kvě, 2014 6:44 am

Určitě bude přínosem pro modelářskou obec.Když už jsi se dal na tuto specializaci,tak prosím maximum informací,samozřejmě zda budou vůbec přístupný pro tvoje podklady.Já osobně si ji objednám.

P.S.Otázka jazyka.Pro mě není problém rozumět jazyku slovenskému,otázkou je jak se s tím poperou mladší ročníky. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod TTmili » úte 13 kvě, 2014 10:23 am

Já musím přiznat, že otázka železničních vleček mě docela i zajímá, zvlášť pak závody ve kterých se mohou vyskytovat kotlové vozy. Je to úplně něco jiného než klasické modelářšké téma kamenolomu nebo pily. Ale proto abych mohl hlasovat, bych potřeboval vědět, zda bude kniha zaměřená pouze na Bratislavský Slovnaft, nebo zda budou aspoň třeba okrajově zmíněny i jiné podobné provozy v československu.

A k Milanovu P.S.ku. Já jako zástupec těch mladších ročníků také s jazykovou úpravou nemám problém, nevím sice jak na tom budou jiní, ale myslím že minimálně tady v modelařině se vyskytuje stále jakési československo a společná historie nikomu z nás nedělá problém. S tím souvisí i porozumění jazyku toho "druhého" kmene :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 kvě, 2014 10:31 am

Dle informací,je téma dané :wink: .Jen "Slovnaft".
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod E27 » úte 13 kvě, 2014 12:49 pm

Jedná sa len o komplex Slovnaft Bratislava.
zachádzam detailne do opisu vlečky, jeho funkciu, náležitosti, zabezpečovacie zaradenia, posunovacie obvody, vykládka a nakládka produktov paralelne do toho opis chemickej výroby v kocke.
Príkladne nábeh prvej atmosfericko-vákuovej destilácie a s tým súvisí rozširovanie vlečky, parafínka a vlečka a iné.
Zoznam koľají, schémy vlečky, zoznam návestidiel a priecestí, spôsob ovládania,
napojenie vlečky, havarijný plán v prípade nehody na spojovacej koľají závodu a odovzdávkového koľajiska.
História Apollo rafinérie, jeho vlečka,
Lokomotívy, ich výrobné čísla, vyradené stroje, ich využitie inde
cisterny, zoznam voznov a počet kusov, fotky, fotky, fotky, fotky... :wink:
Samozrejme spomeniem aj závod Slovnaft Vojany, Dolný Hričov, Kľačany... v rámci lokomotív..
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod mlha » úte 13 kvě, 2014 2:29 pm

To by mohlo oslovit pár lidí,ale nebude to moc specializované téma?Nechceš pouvažovat i nad rozšířením tématu?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Slovnaft Bratislava, železničná vlečka.

Příspěvekod E27 » úte 13 kvě, 2014 5:46 pm

Materiály a všetko mám len na túto problematiku. Stretám sa s kompetentnými, ktorí vedia k tomu povedať hodne informácií....
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava


Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků