Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod mpinta » ned 23 zář, 2018 8:03 am

A takto se šíří panika ... :D

Koukáš nejspíš na manuál nějaké starší verze (asi 3.5 a 3.0 LH100).
Momentálně se už několik let prodává verze 3.6 (LZV100 i LH100), která "umí" fce do 28.
Starší verze lze u výrobce nebo přes Marathon upgradovat.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod jamik22 » ned 23 zář, 2018 8:12 am

[quoteA takto se šíří panika ... :D ][/quote]
Jo, jo. Nebo propagují jiné výrobky .....
V současné době již mají modernizovaný ovladač LH 101, který lépe odpovídá současnosti. :wink:
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Brejla » ned 23 zář, 2018 9:02 am

sidlo píše:Tak koukám do manuálu LZV100 a vidím, že centrála umí pouze funkce 0 - 13. Vyšší čísla funkcí 14 - 28 neumí, to jsem nevěděl. To může být dost problém pro zvukové dekodéry. A nejlepší zvuky má jacek http://www.jacek-modely.cz/zvukovy-projekt-771/.
PS - když jsem znovu začínal s mašinkama, tak jsem si taky říkal, že do zvukových dekodérů nepůjdu. Ale poslechnout si Barču a nebo ventilátory dvouproudovky to stojí za příplatek.


Typický příklad zainteresovaného, před kterými jsem dříve varoval. Typický pokus, jak pošpinit konkurenci a postupně navést ke koupi svých výrobků.
Za odkaz na staré návody se omlouvám, já používám cizojazyčné návody výrobce. Pokud vládneš cizími jazyky, běž přímo na stránky výrobce - https://www.lenz-elektronik.de/
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod sidlo » ned 23 zář, 2018 9:13 am

Omlouvám se Brejlovi, že jsem se řídil jeho radou a následoval jím uvedený odkaz.
Ce se týká narážky na
Brejla píše:Typický pokus, jak pošpinit konkurenci a postupně navést ke koupi svých výrobků.

tak to je hodně velká podpásovka. Žádné centrály nevyrábím, neprodávám ani nemám prospěch z žádného prodeje jakékoliv centrály.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Brejla » ned 23 zář, 2018 11:53 am

http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/g182.Dekod%E9r+UNI16ARD+8VYH.html
https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/22-uni16ard-8vyh
Systém Lenz nejsou jen centrály, ale celý komplet včetně např. dekoderů atd. A pokud ty dva odkazy jsou taky podpásovka, tak já to beru jen jako naznačení ....... :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod sidlo » ned 23 zář, 2018 12:16 pm

1) Ty dva odkazy vedou na dekodéry. To by měl Brejla vědět, že mezi dekodérem a centrálou je velký rozdíl.
2) Pod těmi odkazy se nachází kompletní dokumentace - schéma zapojení, seznam součástek, program, způsoby nastavení, ... Nikdo není nucen si nic kupovat. K dispozici jsou všechny podklady pro vlastní výrobu.

Vůbec nechápu co Brejlovi ve skutečnosti vadí. Žádné nízké pohnutky komplexu malého sebevědomí v tom zřejmě nebudou. http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=15&t=11124&start=495#p241612
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod zdeno » ned 23 zář, 2018 1:04 pm

Jacek píše: Mimochodem program modelJOP byl vyvíjen čistě pro Lenz, asi k tomu taky měli dobrý důvod

Asi nic jine nebylo k sehnani ;-) Teda z nouze cnost.
---
Jinak tvoje zvuky pouziva spousta lidi s ovladacem Oto, dokonce maji moznost prepinat mezi normou Digitrax a Uhlenbrock,
teda neni to jen vlastnost Lenzu, ze to ovlada.
---
Ale napadlo mne mapovani funkci udelat primo na ovladaci Oto a dokonce by byla moznost toto mapovani prepinat podle zvyklosti, zapsanim do EEPROM.
Atmega 328 ma 1024 pozic v EEPROM a ja vyuzivam jen asi 30.
To je celkem dobry napad a docela bych uvital nejakou spolupraci na co nejvhodnejsi moznosti.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod PaMi » ned 23 zář, 2018 1:27 pm

Ach jo.......
Tak tady se začátečník zeptá, jak něco realizovat v digitálu a nakonec se klasičtí diskutéři začnou mezi sebou dohadovat o mapování funkcí.
Podařilo se vám zabít další vlákno. Gratuluji.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Brejla » ned 23 zář, 2018 1:44 pm

sidlo píše:1) Ty dva odkazy vedou na dekodéry. To by měl Brejla vědět, že mezi dekodérem a centrálou je velký rozdíl.
2) Pod těmi odkazy se nachází kompletní dokumentace - schéma zapojení, seznam součástek, program, způsoby nastavení, ... Nikdo není nucen si nic kupovat. K dispozici jsou všechny podklady pro vlastní výrobu.

Vůbec nechápu co Brejlovi ve skutečnosti vadí. Žádné nízké pohnutky komplexu malého sebevědomí v tom zřejmě nebudou. http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=15&t=11124&start=495#p241612


Brejla začátečníkovi, který je ochoten investovat větší peníze do spolehlivého digitálního systému, doporučil kompletní DCC systém Lenz. Ty jsi se doporučení pokusil znevěrohodnit lživým poukázáním na nefunkčnost centrály, která je pouze jednou částí kompletního systému.
Já jen poukázal na tvůj střet zájmů jako autora dekoderů UNI (na první pohled nevypadají špatně), které jsou taky nedílnou součástí kompletního systému. Že nedokážeš postavit ostatní části systému (včetně centrály) jsem nikde neprezentoval.
A že systém Lenz asi nebude špatný, potvrdil právě Jacek, který ho pro programování zvukových dekoderů používá. Stačí ti to jako důkaz, že tebou pomlouvaná centrála ty funkce umí :?:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Miloš_P » ned 23 zář, 2018 1:53 pm

PaMi píše:Ach jo.......
Tak tady se začátečník zeptá, jak něco realizovat v digitálu a nakonec se klasičtí diskutéři začnou mezi sebou dohadovat o mapování funkcí.
Podařilo se vám zabít další vlákno. Gratuluji.

Naprosto souhlasím, chodím např. na kytarové fórum a tam okamžitě zasáhne moderátor a pokud nedá diskutér pokoj, má smůlu. Taky se pak v tématech dá něco dohledat... Tady je možné asi cokoliv... :shock:
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod milan ferdián » ned 23 zář, 2018 3:13 pm

Jenže to je váš problém.Děláte si to sami v DCC. :evil: Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod HonzaM » ned 23 zář, 2018 4:36 pm

Jacek píše: Mimochodem program modelJOP byl vyvíjen čistě pro Lenz, asi k tomu taky měli dobrý důvod

Důvodem bylo že autor prostě měl toto zařízení doma, byl na něj zvyklý a neměl zájem zkoušet jiné, navíc v té době toho na výběr moc nebylo. A také ho měl v sortimentu. Mně v době kdy jsem si pořizoval digital mi u Lenze vadilo ovládání rychlosti tlačítky, asi to vadilo mnoha lidem, tak udělali nový ovladač.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » ned 23 zář, 2018 5:17 pm

D*prd*l* Honzo, to nemáš kousek soudnosti? Musíš ty svoje scestné řeči cpát všude?
To co píšeš vůbec není pravda a nemáš dost soudnosti na to, aby jsi v tom nepokračoval, když ti několik lidí řekne, že to nemáš dělat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » ned 23 zář, 2018 5:17 pm

HonzaM píše:
Jacek píše: Mimochodem program modelJOP byl vyvíjen čistě pro Lenz, asi k tomu taky měli dobrý důvod

Důvodem bylo že autor prostě měl toto zařízení doma, byl na něj zvyklý a neměl zájem zkoušet jiné, navíc v té době toho na výběr moc nebylo. A také ho měl v sortimentu. Mně v době kdy jsem si pořizoval digital mi u Lenze vadilo ovládání rychlosti tlačítky, asi to vadilo mnoha lidem, tak udělali nový ovladač.

D*prd*l* Honzo, to nemáš kousek soudnosti? Musíš ty svoje scestné řeči cpát všude?
To co píšeš vůbec není pravda a nemáš dost soudnosti na to, aby jsi v tom nepokračoval, když ti několik lidí řekne, že to nemáš dělat.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod zdeno » ned 23 zář, 2018 5:55 pm

Fuldo,
tim ze to napises do dvou ruznych vlaken z toho pravdu neudelas !!
Libor s tim JOP zacal, kdyz jsme v Zababove nic jine nemeli a tak to delal na nem. A kdyz jsme presli na Loconet, tak se to Liborovi nechtelo predelavat.
Mluvili jsme o tom kdysi s Liborem osobne, tak muzem potvrdit, ze klames.
Pro Loconet to neni funkcni.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků