Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod Jacek » sob 31 říj, 2020 11:00 pm

freekey:

za mě stačilo napsat jen jediný příspěvek ve stylu "můžu nabídnout stavebnici, obsahuje to tohle a tady je fotka hotového modelu. Více soukromě". Fotky modelu jsem se dočkal až po celé stránce plkání a celou dobu to vypadalo spíš jako nějaký chystaný projekt, který teprve možná bude nebo taky ne. Vypadá to myslím slušně, hlavně je tam vidět zasklení, které v těch obrázcích nebylo. Cena za pět aut je myslím taky solidní.

Vojtas:
je na každém kdo od koho co a za kolik koupí. Vyčítat někomu nějakou marži není na místě. Ať si každý zkusí něco vytvořit a pak ať si spočítá co to obnášelo. Nikdo nikoho nenutí kupovat. Dnes je moderní nic nedělat a všechno si zdarma stáhnout a ještě to pak sdílet. Mě takto někdo vyčetl zvuk. Tak jsem počítal. V průměru sto hodin práce na jeden projekt, provoz PC a vybavení, topení, světlo. Došel jsem k zajímavé cifře, ale to nikdo nevidí.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 887
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod vojtas » sob 31 říj, 2020 11:23 pm

Shit, tak teď se musím autorovi stavebnice omluvit, z toho aukra jsem nějak pochopil, že jde podle fotek o jedno auto. Za pět je to fakt v pohodě. Kolik stojí 3D modelování a SLA tisk vím, dělám to na škole jako dá se říct denní chleba. Fakt je, že tím původním příspěvkem jsem nenadával přímo jemu, ale spíš něčemu co se tady tak nějak řeší pořád, ale pak jsem se nějak rozhodl se do něj pustit.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod hank » sob 31 říj, 2020 11:34 pm

Je sice fakt, že nikdo nad nikým nestojí s kalašnikovem nebo důtkama a nenutí ho nakupovat násilím, na druhé straně ale vojtase chápu. Prostým porovnáním Aukra a německého eBay člověk velice brzo zjistí rozdíl podobný tomu mezi středovýchodním bazarem a seriózním evropským obchodem. Na eBay se mi ještě nestalo, že by např. někdo jen tak ze srandy vyšrouboval cenu až někam do mraků a pak to odmítl koupit. Stejně tak se tam málokdy vyskytují nesprávně zařazené položky nebo jejich nesmyslné označení (cituji téměř doslova: "prodám vagónky od piko vláčků, asi TT nebo možná H0"), případně odpovědi prodávajících na věcné dotazy kupujících v duchu "však to vidíš na fotce, já nemám čas to zjišťovat a ostatní to kupujou, tak mě nezdržuj s blbýma dotazama". A pod tu věc s volbou "Kup teď" se podepíšu oběma rukama. (A to ještě radši nebudu komentovat jiný oblíbený zlozvyk, pro změnu z Modelbazaru: "Prodám model XY, cenu nabídněte." Zásada, že cenu navrhuje prodávající, je na prvním řádku první stránky každého slabikáře pro začínající obchodníky...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod Trixt » sob 31 říj, 2020 11:40 pm

vojtas píše:Shit, tak teď se musím autorovi stavebnice omluvit, z toho aukra jsem nějak pochopil, že jde podle fotek o jedno auto.

No mě se tvůj příspěvek hned nezdál, tak jsem psal, že je to za 5 kusů a tedy, že 200 Kč za jedno autíčko je dobrá cena. Hlavně že se to vyjasnilo. Snad freekey omluvu přijme a na TT nezanevře. ;) Mně by osobně zrovna ta Octavia z 90-tých let hodně zajímala. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod hank » sob 31 říj, 2020 11:48 pm

freekey píše: Za kup teď je nějaký poplatek navíc, tak jsem ho tam nedal, ale kdo chce, může si to koupit u obchodníka. https://www.rkmodel.cz/TT-MNM-S-Favorit-5ks-d8317.htm Snažil jsem se rychle něco vytvořit. V každém případě zkušenost, která mě odrazuje od tvorby čehokoliv v TT :x Takže projekty Octávie, Yeti, Roomste a Duster, Trafic a Deawoo Avia v TT padají a přesouvají se jen do H0, kde je přístup o dost jiný.


No, tak přesně tohle tvoje vyjádření ukazuje, že ten slabikář pro začínající obchodníky potřebuješ jako prase drbání... :evil: Ony v něm totiž stojí ještě i další užitečné zásady: Například že zákazník má vždycky pravdu, a to i když ji nemá; a když ji nemá, nejhorší věc, kterou můžeš udělat, je omlátit mu to o hlavu a udělat z něj kvůli tomu blbce, nebo se urazit a říct mu, že mu to teda taky nemusíš prodat vůbec... Člověk by čekal, že tyhle cimrfrajové móresy z roku 1990 ze zdejšího kšeftu (nebo obecně živností) 30 let po převratě vymizí, ale ony je přebírají další generace. Tristní zjištění; ale můžeme si za to my staří dědci a báby do značné míry sami, že jsme vás mlaďochy v tomhle ohledu nic pořádného nenaučili. :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod freekey » ned 01 lis, 2020 12:06 am

Tak ještě jednou :-( Nejsem obchodník, dělám si věci pro sebe a nemám potřebu to někomu prodávat. Jsem v postavení nikoliv obchodníka, ale člověka co něco má (třeba pozemek) a pokud to někdo chce, musí přijít ve vší slušnosti se semnou pokusit domlivit. Může se to změnit, ale zatím platí tohle. Moje modely vznikají, protože je chci já, nikliv protože je chce trh nebo zákazník. Ano, jsou lidé, kteří přijdou, řeknou že se jím líbí moje tvorba a poprosí jestli bych neudělal to nebo ono a můžeme se domluvit, ale také nemusíme. NEJSEM MODELÁŘSKÁ FIRMA, ALE MODELÁŘ, ALESPOŇ ZATÍM!!! To, že sem tam něco nabídnu je jen pro to, abych pokryl náklady. Ono 13 3D tiskáren, CNC, vstřikolis, vakuovačka, 3 vakuové odlívací komory,... něco stálo a mám zálusk na další stroje a zařízení, takže budu rád za příspěvek od někoho, kdo ocení originalitu modelů a je ochoten se domluvit.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod freekey » ned 01 lis, 2020 12:14 am

Trixt píše:
vojtas píše:Shit, tak teď se musím autorovi stavebnice omluvit, z toho aukra jsem nějak pochopil, že jde podle fotek o jedno auto.

No mě se tvůj příspěvek hned nezdál, tak jsem psal, že je to za 5 kusů a tedy, že 200 Kč za jedno autíčko je dobrá cena. Hlavně že se to vyjasnilo. Snad freekey omluvu přijme a na TT nezanevře. ;) Mně by osobně zrovna ta Octavia z 90-tých let hodně zajímala. :)


octavka.png
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod hank » ned 01 lis, 2020 12:27 am

Sorry, ale vůbec nic jsi nepochopil...

Když hraješ fotbal, tak taky dodržuješ nějaká pravidla a posloucháš sudího, i když to hraješ amatérsky. Kšeft taky není cochcárna bez pravidel, i když tě neživí. (Třeba někdy bude. Odříkaného chleba největší kus.) A je úplně jedno, že většina těch pravidel není nikde uvedena v paragrafovém znění.

A moje požadavky jako zákazníka na chování prodávajícího, třeba amatérského, jsou oprávněné. Takových móresů prodávajících, kterým bylo jedno, jestli prodají a dávali to kupujícím řádně najevo, jsem si užil dost za bývalého režimu a alergický jsem na ně dodnes.

Srozumitelnějším způsobem už to říct neumím. :(

(Dodatek: Prodej - i dost náročný, jako třeba export investičních celků do různých exotických zemí - mě živil půl pracovního života a občas si prodejem služeb přivydělávám ještě i teď v důchodu.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod freekey » ned 01 lis, 2020 12:42 am

Ale pořád je to o tom, že někdo chce prodat, já v tom postavení ale nejsem. Mě přesvědčuje zákazník, že chce koupit, jestli bych neprodal. A já se rozmýšlím.

Je to jako když bych si pro sebe postavil nový dům a dal sem fotku a všichni se na mě vrhli, že ho chtějí odemě koupit.

Ale poradím Vám. Už se našel obchdník, co se dokázal domluvit na odkupu, takže můžete pokračovat v jednání u něj. https://www.rkmodel.cz/TT-MNM-S-Favorit ... 760173.htm
Naposledy upravil freekey dne ned 01 lis, 2020 1:08 am, celkově upraveno 2
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod freekey » ned 01 lis, 2020 12:45 am

Jacek píše:freekey:

za mě stačilo napsat jen jediný příspěvek ve stylu "můžu nabídnout stavebnici, obsahuje to tohle a tady je fotka hotového modelu. Více soukromě". Fotky modelu jsem se dočkal až po celé stránce plkání a celou dobu to vypadalo spíš jako nějaký chystaný projekt, který teprve možná bude nebo taky ne. Vypadá to myslím slušně, hlavně je tam vidět zasklení, které v těch obrázcích nebylo. Cena za pět aut je myslím taky solidní.

Vojtas:
je na každém kdo od koho co a za kolik koupí. Vyčítat někomu nějakou marži není na místě. Ať si každý zkusí něco vytvořit a pak ať si spočítá co to obnášelo. Nikdo nikoho nenutí kupovat. Dnes je moderní nic nedělat a všechno si zdarma stáhnout a ještě to pak sdílet. Mě takto někdo vyčetl zvuk. Tak jsem počítal. V průměru sto hodin práce na jeden projekt, provoz PC a vybavení, topení, světlo. Došel jsem k zajímavé cifře, ale to nikdo nevidí.


Ale já jsem to primárně nechtěl prodávat, chtěl jsem ukázat že sem tam u někoho vzniká nějaké autíčko. Fotky byly v tu chvíli aktuálni a focené hned po dokončení nějaké činnosti. Finální model vznikl až večer a na aukro šla úplně první stavebnice, která vůbec vznikla. A barva na obrázku na krabíčce byla ještě mokrá.
https://t.me/pump_upp
freekey
 
Příspěvky: 370
Registrován: sob 11 dub, 2009 11:28 pm
Bydliště: Brno

Re: Autíčka na TT

Příspěvekod nexus » ned 01 lis, 2020 7:04 am

No, možná jsem tu bouří rozpoutal já. Ve svém příspěvku po první fotografii jsem napsal - zajímavé, kdo to vyrábí? - předpokládal jsem totiž, že když je u modelu krabička s číslem a QR kódem, že to je stavebnice k prodeji. No, mýlil jsem se...
Uživatelský avatar
nexus
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 29 lis, 2007 9:16 am
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod TomHrom » pon 02 lis, 2020 8:07 pm

Covid prý přeje mašinkám :D Jen jsem měl za to, že šotouši jsou hlavně fotografové, ne?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soto ... -internetu
Stavím TT kolejiště pro svoje syny a stavebnice budov pro ostatní modeláře... // www.delta-model.cz
TomHrom
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23 čer, 2019 11:11 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Barbucha » pon 02 lis, 2020 8:30 pm

TomHrom píše:Covid prý přeje mašinkám :D Jen jsem měl za to, že šotouši jsou hlavně fotografové, ne?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soto ... -internetu


Mám to naprosto opačně. Co se přestalo krz vira schůzovat, tak mám práce nad hlavu. Všichni dělají a nekecají.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » pon 02 lis, 2020 8:51 pm

Barbucha píše:Mám to naprosto opačně. Co se přestalo krz vira schůzovat, tak mám práce nad hlavu. Všichni dělají a nekecají.


Já taky. Za pět let v důchodu mám letos daleko nejvíc kšeftů na překlady technické dokumentace od dodavatelů strojního zařízení. Jenom je to bohužel nárazová záležitost, protože nové papírenské stroje se v Čechii nestavějí každý den... Dlouho - dlouho nic a letos stavějí rovnou dvě velké fabriky. Nicméně díky pánu bohu za to.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod loscarlos » úte 03 lis, 2020 6:02 am

pěkný článek, jen by mne zajímalo, který odborník to psal - citace:
"Během posledního půl roku si nejlépe vedla značka letadel Airfix a Humbrol, která vyrábí speciální barvy na potírání modelů."
Jsem zvědav, co všechno v této době budem ještě potírat :-)
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků