Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod HonzaM » ned 23 zář, 2018 7:00 pm

fulda píše:
D*prd*l* Honzo, to nemáš kousek soudnosti? Musíš ty svoje scestné řeči cpát všude?
To co píšeš vůbec není pravda a nemáš dost soudnosti na to, aby jsi v tom nepokračoval, když ti několik lidí řekne, že to nemáš dělat.

Tak se zeptej Libora, jestli mi nevěříš, pokud se s Tebou ovšem bude bavit. A mimochodem tenhle tvůj příspěvek je pleveleni vlákna, zatímco ten muj byl k tématu o němž se diskutuje. Tobě ovšem vadí když se nechválí Tvé navrhy. Tak se prosím nestarej o to do čeho Ti nic není.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod HonzaM » ned 23 zář, 2018 7:07 pm

Proč své plácání dáváš (včetně mého příspěvku ) do vlákna kam jsem ho nedal a kam ani logicky nepatří? Starej se o vlakna kde nenápadně propagujes to co jsi někdy navrhl.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Centrála DR5000

Příspěvekod fulda » ned 23 zář, 2018 7:12 pm

zdeno píše:tim ze to napises do dvou ruznych vlaken z toho pravdu neudelas !!
Já doufal, že když to dám do dvou vláken, tak si toho třeba všimne a dojde mu to.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod fulda » ned 23 zář, 2018 7:16 pm

HonzaM píše:Tak se zeptej Libora, jestli mi nevěříš, pokud se s Tebou ovšem bude bavit. A mimochodem tenhle tvůj příspěvek je pleveleni vlákna, zatímco ten muj byl k tématu o němž se diskutuje. Tobě ovšem vadí když se nechválí Tvé navrhy. Tak se prosím nestarej o to do čeho Ti nic není.

Cože?
Asi jsem blbej, ale když ti okoun dvakrát napsal, že nechce používat PC, tak se mi zdá, že psát o model JOP je trochu mimo, to se na mne nezlob.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod HonzaM » ned 23 zář, 2018 7:36 pm

Blbej možná nejsi, ale asi ] neumíš číst (asi za to může tvá učitelka češtiny, protože zmínku o modelJOP jsem tam neprinesl já a s DR5000 o níž je toto vlákno ( přečti si jeho název ) to nijak nesouvisí. Chápu že Tě štve že se DR5000 dobře prodává a ten kdo ji má nepotřebuje Tvé výtvory na něž rád upozorňujes. Ale nemusíš plevelit tohle vlákno. Účastníci diskuze si o Tobě jistě udělají obrázek a asi moc lichotivý nebude.
A asi jsii nepochopil okounuv příspěvek .
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4044
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Plky a zas plky

Příspěvekod Edys » ned 23 zář, 2018 7:42 pm

fulda píše:
HonzaM píše:
Jacek píše: Mimochodem program modelJOP byl vyvíjen čistě pro Lenz, asi k tomu taky měli dobrý důvod

Důvodem bylo že autor prostě měl toto zařízení doma, byl na něj zvyklý a neměl zájem zkoušet jiné, navíc v té době toho na výběr moc nebylo. A také ho měl v sortimentu. Mně v době kdy jsem si pořizoval digital mi u Lenze vadilo ovládání rychlosti tlačítky, asi to vadilo mnoha lidem, tak udělali nový ovladač.

D*prd*l* Honzo, to nemáš kousek soudnosti? Musíš ty svoje scestné řeči cpát všude?
To co píšeš vůbec není pravda a nemáš dost soudnosti na to, aby jsi v tom nepokračoval, když ti několik lidí řekne, že to nemáš dělat.


Nechápu co tento výbl... Cpeš dotohto vlákna a plevelis ho. Nemá to s diskuzi tady nic společného.
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » stř 26 zář, 2018 6:50 am

fulda píše:Můj oblíbenec je univerzální LN Box, který je natolik univerzální, že funguje právě s jedním digitraxem.


Takova blba otazka, co je to "jeden digitrax" ?? Nova merna jednotka ;-)
Tvoje neobjektivita je povestna a mohla by se nazyvat "Fulda". Cim vetsi hovadinu napises, tim vetsi hodnota Fulda. Tohle odhadujem na "5 Fulda" ;-)
---
Jinak LN Box je iba rozdelovac, teda pasivni clen, ktery jen rozdeluje X3 do vice vetvi. (Prvek X3 je sbernice Loconet na RJ12 6/6, doplnena na pinech 1 a 6, signalem DCC).
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Panelová kostička

Příspěvekod fulda » stř 26 zář, 2018 7:38 am

zdeno píše:
fulda píše:Můj oblíbenec je univerzální LN Box, který je natolik univerzální, že funguje právě s jedním digitraxem.

Takova blba otazka, co je to "jeden digitrax" ?? Nova merna jednotka ;-)
Právě jeden model centrály od výrobce digitrax
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Vetsi plky

Příspěvekod belgarat » stř 26 zář, 2018 9:00 am

Povzdech nad prispevkem viewtopic.php?f=7&t=11515&start=30#p242443

Vubec nechapu "kulturu" a nadutost ktera vede ke shazovani cizich vytvoru. Jsou to nove veci, prototypy. Muzou byt nedokonale, nebo uplne pitome ... dokud ale funguji "jak bylo autorovym zamerem" neda se rict "to je naprd". Autor se nepovysuje. Ukazujeme co vymysleli - napriklad v domeni, ze to nekomu pomuze, nebo ze treba prijde napad na vylepseni, ktery se u autora jaksi nedostavil.

Je to uzitecne - lide to budou pouzivat. Nebude to uzitecne, ale zajimave - lide se pouci. Zejmena kdyz (napr. Sidlo) uverejnuje veskere materialy. Naproti tomu u sebechvalnych clanku na railnet.sk zadne zdrojaky nejsou. Neni to ani uzitecne ani zajimave ... no, casem na to prijde i autor. Ale nadute psat "mne se to nelibi, takze je to naprd" ?

Navestidlovy dekoder nesouvisi s layoutem, protoze tak ani nebyl (domnivam se) zamyslen. Konstruktivni kritika zadna, ale syndrom "not invented here (by me)", preziravost a pycha by se dala vyvazet do celeho sveta - ze, Zdeno.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Rudolf » stř 26 zář, 2018 6:49 pm

Pánové, nechte těch osobních výpadů zde i jiných vláknech nebo oba tři dostanete BANy... (HonzaM, Zdeno, fulda, ... )

Admin
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: předělání analog na digi jak řešit návěstidla?

Příspěvekod Jarda H. » stř 26 zář, 2018 8:02 pm

PaMi píše:Ach jo.......
Podařilo se vám zabít další vlákno. Gratuluji.


100% souhlas, navíc to odrazuje řadu lidí se tady vůbec angažovat a podělit o radu, zkušenost - díky pánové :!:

Miloš_P píše:
PaMi píše:Ach jo.......
Tak tady se začátečník zeptá, jak něco realizovat v digitálu a nakonec se klasičtí diskutéři začnou mezi sebou dohadovat o mapování funkcí.
Podařilo se vám zabít další vlákno. Gratuluji.

Naprosto souhlasím, chodím např. na kytarové fórum a tam okamžitě zasáhne moderátor a pokud nedá diskutér pokoj, má smůlu. Taky se pak v tématech dá něco dohledat... Tady je možné asi cokoliv... :shock:


Na druhou stranu, kdybych to jako moderátor odmazal, zase by někdo napsal kritiku o mazání příspěvků :!: Ale jinak souhlas s Rudolfem ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod petrh » stř 26 zář, 2018 8:36 pm

Jsou fora, kde razime nazor tvrda vlada a banany se rozdavaji a trollove klesaji exponencialne dolu
Edit: uzivatelu kupodivu pribyva. Mrzi me ze uz i tady je to takove porovnani ptalu obcas...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Michal Vaniš » stř 26 zář, 2018 10:29 pm

Rudolf píše:Pánové, nechte těch osobních výpadů zde i jiných vláknech nebo oba tři dostanete BANy... (HonzaM, Zdeno, fulda, ... )

Admin

To já bych naopak tomu nechal volný průběh :!:
Všichni obhajují to co znají a navzájem si (ale i nám ostatním) de facto prokazují službu :idea:
Tím že obhajují každý to své a "nenápadně" naznačují nedokonalost systému a případně rozporují tvrzení oponenta, vlastně nám přinášejí osvětu a informace, které bychom od obhájců určitého systému či výrobku těžko dolovali... :mrgreen:
Je pouze na nás ostatních co si z těcto debat vybereme k našemu prospěchu.
Bohužel v ne vždy se podaří ukočírovat myšlenku a tomu odpovídající písemný projev může vyznít poněkud jinak :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Miloš_P » čtv 27 zář, 2018 5:46 am

To, že každý obhajuje to své, je naprosto v pořádku, až na některé zbytečné osobní výpady... Problém vidím v tom, že někdo položí dotaz a odpovědi se za chvíli ztratí ve sporech DCC vs. Loconet nebo v chvalozpěvu na DR5000 a Digitrax. Sám jsem to zažil u několika svých dotazů. Jako tazatel si to dokážu přebrat, ale zkuste ve fóru pak později něco najít, vzniká chaos... :( .
Měla by platit zásada, že pokud nemám k tématu co říci, tak mlčím.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Panelová kostička

Příspěvekod zdeno » čtv 27 zář, 2018 5:56 am

fulda píše:
zdeno píše:
fulda píše:Můj oblíbenec je univerzální LN Box, který je natolik univerzální, že funguje právě s jedním digitraxem.

Takova blba otazka, co je to "jeden digitrax" ?? Nova merna jednotka ;-)
Právě jeden model centrály od výrobce digitrax


Pripojit vic DCC central jako jednu do jednoho layoutu je dost velky problem. A to plati vseobecne.
Proc ti vadi zrovna Digitrax ? A co s tim ma spolecne LN Box ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Milan.D. a 4 návštevníků