Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 10:56 am

czhunter píše:Milane, napsat to klidně může, ale proč se veřejně lynčují lidé, kteří si dovolí napsat, že se jim nežije špatně?
Když se bude o každém, kdo nežije pod hranicí bídy, psát akorát "ten měl štěstí", "ten si nakradl", "ten je šmejdskej manažerskej vocas", tak tu nikdy lépe nebude.


milan ferdián píše:Všechno v životě je irevelantní.

Vše je bezvýznamné? To je ovšem docela silný nihilistický výrok v tomto filozofickém koutku :)


Irevelantní,jsem myslel,že v našem životě se neustále vše mění a vyvíji a prostě na to nemáme někdy vůbec vliv.Jednou jsi nahoře,podruhé dole.
Toto téma se právě o tom zde otevřelo.Nikdo nechce nikoho pranýřovat za to,že se mu daří lépe a už vůbec né,někoho značkovat,jak jsi to příkladně popsal.Proč?Jsme právě v modelářském diskusním fóru,zde se nerozlišuje,jestli někdo z nás je generální manažer nebo člověk,který je zrovna nezaměstnaný.Tady jde o to čím přispívá svým modelářským umem pro naší modelářskou obec.

Celý náš problém je,že žijeme v České republice,bohužel.Peťa má taky svojí pravdu i ostatní.Jsou to získané zkušenosti ze života.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 13 srp, 2013 11:02 am

no on je život o dvou kůrkách i jinde ..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 11:24 am

Tak to jsou zlatá slova, leč žijem tady a tak to jinde vidíme až moc idealisticky...
Ono když se zamyslíme, máme všichni střechu nad hlavou (dost z nás i svou vlastní) a možnost tady "plkat" a i tu mašinku si stejně každý rok nějakou koupíme - takže se opravdu v tomto kontextu nemáme vůbec zle. Druhou věcí je, že čím víc máme, tím víc chceme - prostě stáváme se zmlsanější (tím nemyslím polemiku nad cenovou úrovní modelů a jejich kvalitou!) a namísto třeba starého dobrého mobilu s tlačítky už musíme prostě mít dotykový tablet protože to je "IN"... Bohužel ten svět kolem nás ve stylu "po mě potopa" je špatnej.

Závist je všude - nejen v Čechách, jen mi bohužel přijde že u nás ta "česká" závist a pomlouvačnost ruku v ruce s více jak třicet let u nás uhnízděnou korupcí, plus všemu nadřazeným ekonomickým zájmům a bezohledností "mocných" (což k nám dorazilo po r. 1990), nás v důsledku zavedly někam odkud už není návratu... A my s tím bohužel nic neuděláme...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » úte 13 srp, 2013 4:06 pm

Petr Zatrepalek píše:závist a pomlouvačnost ruku v ruce s více jak třicet let u nás uhnízděnou korupcí

Jen třicet let?
Já myslím, že zanedlouho oslavíme výročí 100 let závisti, pomlouvačnosti a korupce v Česk(oslovensk)u :lol:
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod rendo » úte 13 srp, 2013 4:31 pm

Presne tak,,zavist je vsade,,bohuzial :? co sa tyka statistik :?: keby to tak bolo v skutocnosti(ako to je na papieri)bolo by ozaj lepsie,,ale,,vieme ako to je(na papier sa toho zmesti) :!: Bohuzial vela krat sa stava ze modelarstvo,,neni o modelarstve,,ale inych veciach(politika,peniaze,kde a koho osklbat atd.)....A zabuda sa na tie obycajne veci o com je vlasne modelarstvo(Radost z modelovania,radost zmalickosti co si urobime sami,o radach,co a ako urobit,co zlepsit atd.)...Hlavne je,ze sme ako tak zdravi,mame kde ulozit hlavu,kupime si niekedy nejaku radost na vlaciky(loko,vozen,stavebnicu)...Podstate sme na tom az tak zle neni :!:
rendo
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 5:24 pm

czhunter píše:
Petr Zatrepalek píše:závist a pomlouvačnost ruku v ruce s více jak třicet let u nás uhnízděnou korupcí

Jen třicet let?
Já myslím, že zanedlouho oslavíme výročí 100 let závisti, pomlouvačnosti a korupce v Česk(oslovensk)u :lol:

Vznik naší republiky a jejich prvních dvacet let byli dle mne nejlepším obdobím.To co stalo 1938/1939 a 1948,je jen o tom jak každý nám československým občanům do toho ze zahraničí kecal a přitom hájili jen své zájmy a né naše.Náš československý národ měl a má tu smůlu,že nemáme žádnou elitu.
Ale to už jsem vlastně dost odbočil od našich modelářských příspěvků.Tak to skutečně berte jako off topicc dvojitě :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » úte 13 srp, 2013 6:39 pm

milan ferdián píše:Vznik naší republiky a jejich prvních dvacet let byli dle mne nejlepším obdobím.

No, párkrát jsem někde četl, jak se v prvorepublikové poslanecké sněmovně kupčilo s poslanci s vázanými mandáty.
A vůbec nemám iluze o tom, že tehdejší - minimálně politická - kultura byla významně vyšší, než dnešní. Nebyla.

Viz třeba zde: http://www.svedomi.cz/aktuality/a2005/n ... a_1rep.htm


PS: Český národ měl a má elity - akorát ti "obyčejní lidé" ji každých 20 let donutí emigrovat.
Naposledy upravil czhunter dne stř 14 srp, 2013 9:43 am, celkově upraveno 2
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 9:02 pm

Ono kdybychom se měli vracet k prapříčinám korupce, dostanem se až do Starověkého Říma a možná ještě dál...

Bohužel současná morální devastace lidstva započala prodejem prvních odpustků, první Křížovou výpravou a zapálením prvních hranic s kacíři... Pak přišel rok 1789 kdy se mrzská lůza chopila zbraní ve jménu "vyšších ideálů", od té doby to šlo se světem z kopce... Roky 1914, 1917, 1918, 1929 a následně 1938-45, 46-53, 56, 64, 68, 89, 90, 92-96, 99, 2003, 2008 vůbec nepatří k těm, které bych označil za data lidskému duchu přínosná... Události s těmito daty spojené, si každý předpokládám už dosadí sám... Pokud jde o český národ tak z těchto let nejhorším byl podle mého opravdu r. 1938 - toto byla facka všem ideálům v které tento národ doposud naivně věřil. Velký východní "bratr" tomu dal po r. 45 další ránu a naši polistopadoví "Osvícenci" tomu všemu dali ránu poslední... Ted už jen kdo "dobije" českou mrtvolu, neb Blaničtí rytíři nás opravdu zachranovat nebudou...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 13 srp, 2013 9:27 pm

rendo píše:....A zabuda sa na tie obycajne veci o com je vlasne modelarstvo(Radost z modelovania,radost zmalickosti co si urobime sami,o radach,co a ako urobit,co zlepsit atd.)...Hlavne je,ze sme ako tak zdravi,mame kde ulozit hlavu,kupime si niekedy nejaku radost na vlaciky(loko,vozen,stavebnicu)...Podstate sme na tom az tak zle neni :!:

Zlatá slova! Podepisuji!
Ono na Milanovo "vše je irelevantní" mě napadá spíše "vše je relativní"!
Nedávno jsem poslouchal nějaký rozhovor s někým (už nevím, kdo to byl, jestli cestovatel, voják, člen nějaké neziskovky, lékař...), který nějaký čas pobýval někde v chudé části Afriky či jihovýchodní Asie (klidně si dosaďte kteroukoliv chudou oblast zeměkoule). A když tam strávil pár měsíců v problémech, které tam každodenně řeší prostí lidé, jimž jde opravdu o existenci, tak si po návratu uvědomil, jak se tady vlastně máme báječně. A tak nějak mu přišlo to naše obvyklé české hurdování a naříkání trapné až hloupé.
Tož tak...vše je relativní.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » stř 14 srp, 2013 9:24 am

milan ferdián píše:Vznik naší republiky a jejich prvních dvacet let byli dle mne nejlepším obdobím. ... Náš československý národ měl a má tu smůlu,že nemáme žádnou elitu.

Milane, ono to bude také tím, že už je to dávno a na mnohé se zapomělo ... Navíc, pozdější příkoří byla skutečně větší .... A po 89 se první republika dost glorifikovala ...
Jen jsem si tak vzpoměl na jeden rozhovor s J.Werichem, kde popisoval, jaké problémy měli s Voskovcem s cenzory, když psali své divadelní hry ...
Prostě, hochštapleři a podvodníci byli, jsou a budou a to až po ty nejvyšší místa ... A ti se rádi označují za elitu. Národ potřebují jednou za 4 -5 let, při volbách, některé šedé eminence ani tehdy. :mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Ferda » stř 14 srp, 2013 9:32 am

Dan Buchtela píše:... Tož tak...vše je relativní.

Jj.

Na zemi je cca 7 miliad lidí
z nichž
1 miliarda řeší co bude dnes pít
2 miliardy řeší co budou dnes jíst
3 miliardy řeší kde budou dnes spát
a ta poslední miliarda má KRIZI
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Jiřik » stř 14 srp, 2013 8:37 pm

Že období první republiky bylo něco super na co dnes hledíme skoro jako na modlu je nesmysl. Je to jen dnešní propaganda. Byly obdobné problémy jako dnes. Jen o nich nevíme. Kdo se o to zajímá podrobně, tak by vám to to tu podrobně rozepsal. Jeden konkrétní případ: Plzeňská Škodovka - dělovka. Vyhledejte si její poměr (kartel) s francouzským Schneiderem. Hlavně nejzajímavější je její (ne)výroba špičkových námořních děl velkých ráží... A takto by jsme našli témat, že by to toto fórum neustálo.
Souhlasím s tím, že naše dvě nejlepší období byla třicátá a šedesátá léta. A obojí skončilo průserem (v dobové propagandě jsme to vždy vyhráli...) Jednou ze západu, podruhé z východu... ...Poznej deset rozdílů a vyhraješ žvejkačku... :wink:
Takže bylo lépe? Je lépe teď? Bude teprv lépe?
Ne!!! Je furt stejně! Jediné co se mění, je ta omáčka okolo...
Jiřik.
http://jirik581.rajce.idnes.cz/
TT jako koníček pro zábavu...
Jiřik
 
Příspěvky: 255
Registrován: ned 26 srp, 2012 7:05 pm
Bydliště: kousek od Hořic

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 15 srp, 2013 8:58 am

Velkým problémem je, že měřítkem všeho je ten sprostej špinavej peníz. Je tomu tak snad od prapočátků. Smutné je, že i v dnešní rádoby civilizované době má peníz největší moc, největší váhu. Svědomí, soudnost, uvědomění, tolerance, ohleduplnost, empatie, to všechno jakoby se vytrácelo, protože to prostě přebije peníz. I zdraví a život závisí na penězích. Je to v pořádku? Nejhorší je, že peníz má v lidské společnosti takové výsadní postavení, že to bez něho prostě nejde. Spousta lidí bere takové platy, které naprosto nepotřebují k životu. I nadstandardně nadstandardní životní úroveň se dá pěstovat za zlomek toho, co jim teče na účty. A když už jdou od koryta, mají takové odstupné, že by z toho většina rodin žila několik let. Nakupují majetek, který jim ve finále může vydělávat další peníze. Na co? Proč? K čemu? Do rakve se jim to stejně nevejde. Maximálně budou mít okázalý pohřeb, luxusní hrobku, prostornou pozlacenou urnu, ale tím to pro ně končí. Tihle lidé už snad ani nemůžou mít z ničeho radost, protože můžou mít všechno, vše je pro ně běžné, samozřejmé. Od toho se pak odvíjí vše. Nevraživost, závist, násilí, touha po moci (ale málokdy touha pomoci), strach o majetek... A nejedná se jen o majitele velkých firem. I státní zaměstnanci na nej postech mají platy neúměrné vůči ostatním. A troufnu si tvrdit, že i neúměrné vzhledem ke svým výkonům. Jeden chrápe, jeden paří hry, stačí se podívat na záběry ze sněmovny. Nikdo se nad tím nepozastaví, nikdo to neřeší, netrestá, nesnaží se tomu zamezit.

Docela jsem se zamyslel, když jsem teď četl F. L. Věka. Takový boj o češství, o svobodu, o samostatnost. Když to teď člověk vidí, není snad ani nač být hrd.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » čtv 15 srp, 2013 9:18 am

Trainmaniak píše:Nevraživost, závist, násilí, touha po moci (ale málokdy touha pomoci), strach o majetek...
To je spíš typické pro lidi, kteří bohatství nemají, ale strašně moc po něm touží - pro nižší střední třídu.

Pokud by tě zajímalo, proč lidé chtějí být bohatí, proč i lidé, kteří mají tolik peněz, že můžou mít cokoliv, chtějí více peněz, tak je o tom pěkný dokument filozofa Alaina De Bottona: Status Anxiety (česky to bývá "Hlad po úspěchu" nebo "Honba za úspěchem" - http://www.csfd.cz/film/292638-hlad-po-uspechu/ ).
Není to nelogické chování, ve skutečnosti má touha po bohatství a úspěchu velmi racionální základ.

Jednu z hlavních myšlenek tam říká nějaký majitel sítě pizzerií: "Když jste bohatí, lidé se k vám chovají hezky."
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 15 srp, 2013 9:48 am

czhunter: Tomu rozumím, v zásadě s Tebou souhlasím, ale nelíbí se mi to, není to tak v pořádku. Peníze spolu s náboženstvím člověka spíš rozdělují, než spojují. Doufám, že se nedotknu někoho bohatého nebo věřícího, případně bohatého věřícího. Ostatně peníze a náboženství jdou po věky ruku v ruce, že... Osobně jsem možná trochu naivka a snad i poněkud skromější, co se týká touhy po majetku (toužím hlavně po některých modelech :D). Mně udělá radost opravdu maličkost v podobě stavebnice za tři stovky. A celkem v pohodě přijmu fakt, že některé modely si v životě nepořídím, případně že na ně budu čekat poněkud déle. A modely si pořídím jen v případě, že to nijak neohrozí rodinný rozpočet, protože modely nejsou na prvním místě.

Asi nejsem ve svém původním příspěvku daleko od pravdy, cituji z daného odkazu:
Většina z nás se snaží dělat vše proto, abychom měli co nejvíce peněz v domnění, že nás to udělá šťastnějšími. Ovšem dlouhodobě je spíše opak pravdou.
Ono mít peníze, to asi člověku ušetří spoustu starostí, ale mít jich přemíru, to mu přinese starosti nové. Ovšem ač má člověk na peníze názor jakýkoliv, vždy vítá možnost přivýdělku. To je hlavně případ těch, co přemíru rozhodně nemají.

P.S. V životě by mě nenapadlo, že na železničně modelářském fóru budu psát něco takového. :)
Naposledy upravil Trainmaniak dne čtv 15 srp, 2013 9:58 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků