Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Miloš_P » pát 18 lis, 2022 10:14 am

Prosím moderátory o smazání. Na tomto fóru to nemá co dělat.
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » úte 22 lis, 2022 2:59 pm

Vyloveno z jednoho starého časopisu:
There are, of course, no golden ages, merely a rather romantic vision of certain aspects of the past, generally seen through spectacles with a definite rose tint.

Samozřejmě neexistují žádné zlaté časy, pouze poněkud romantická vize určitých stránek minulosti, která je obvykle viděna brýlemi s určitým růžovým nádechem.

(Napsal britský železniční historik a průvodce TV pořady o železnici Paul Atterbury v komentáři pro časopis Railway Modeller č. 09/18, str. 777.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod JaroHo » úte 22 lis, 2022 4:29 pm

zase jsem napsal text a raději jej nebudu publikovat ale něco málo jen utrousím. Vzal jsem si dovolenou, hlídám marody a už mi z toho hrabe :roll: .
Ale to co napsal Petr Barchánek, s tím naprosto souhlasím, reakce zippicha no koment(měl jsem k tomu velmi ostré vyjádření, ale třeba je to dobrý člověk)
Hanku, jestli máte pocit, že si Češi, těch 60-70% obyvatelstva, žije nad poměry, co teprve němci, francouzi, italové, španělé ?
Já ten pocit budu mít když budu brát 60 tisíc měsíčně čistýho(možná jsem moc skromný) a když se benzin vrátí na 35,- za litr(nafta rovněž), elektřina spadne na 4,- bez daně D02D, tarif přímotop co mám u mašinek bude třeba za 2,- a plyn se vrátí na cenu před rokem, nevim, tam ten přehled tolik nemám, plyn beru odpočtem od táty. Pak budu mít pocit že si žiju nad poměry.
Pak se budeme mít dobře všichni, jen akcionáři a elity ostrouhají.
A teď to klidně smažte :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod pekl024 » úte 22 lis, 2022 8:40 pm

Miloš_P píše:Prosím moderátory o smazání. Na tomto fóru to nemá co dělat.


Souhlasím a už vím proč jsem na nějakou dobu zmizel.
Osobně bych také vše co nesouvisí s modelářstvím vykopal z tohoto fóra.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod mahony1 » stř 04 led, 2023 10:47 pm

Super, moc se těším na celou řadu, která bude postupně konečně vycházet v odpovídající kvalitě.

Nadávat na Roco je koukám místní folklor. V každém případě si můžete koupit Rajky od Bramos, které ve srovnání s Roco vypadají jako hračka pro 3 leté děti (a ještě hůř jezdí). Nebo Barču od MTB s prvotřídním lakováním imitujícím jízdu v dešti H2SO4. S kocoury to bude stejné - máme zde volbu špičkových modelů MTB, ve kterých loko svítí všemi světly najednou, lakování je jak od slepce z garáže a další totální úlety, které nikomu nevadí. Mimo to tu hejtujete Roco, které nám přinese kvalitativně nesrovnatelný model, jen proto, že odstín barvy je o stupínek tmavší nebo světlejší a to ještě jen dle fotek.

Ve vlákně novinek 2022 se pár expertů, kteří si nepamatují, co měli ráno k snídani, dohadují o tom, jak podle nich vypadaly Rajky před 50 lety. Výsledkem je, že je zcela jisté, že amatéři v Roco jsou totální idioti, kteří připravili jinak naprosto promakaný a detailní model opět v jiných barvách.

Ta neobjektivita je do očí bijící.
mahony1
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06 lis, 2020 4:51 pm

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod fousek » stř 04 led, 2023 11:08 pm

Jak si přispěl do odborné debaty ty, že kritizuješ ostatní, co se snaží přinést nějaké nové informace?
Často taková debata bývá přínosná ( třeba ta o Raj) a já za ní děkuji. I když chápu, že tobě nic nepřinese.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod Sandy » čtv 05 led, 2023 7:28 am

fousek píše:Jak si přispěl do odborné debaty ty, že kritizuješ ostatní, co se snaží přinést nějaké nové informace?
Často taková debata bývá přínosná ( třeba ta o Raj) a já za ní děkuji. I když chápu, že tobě nic nepřinese.


Miluju tyhle chytrolíny, co si myslí, že sežrali "Šalamounovo hovno". Z bylin znají jen sedmikrásku a kravský lejno, v životě četli jen "Kravský rozhledy" a myslej si, že jsou ředitelé zeměkoule...
Na "Káčku" jich bejvá celý hejno.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod vlado.s » čtv 05 led, 2023 7:36 am

mahony1 píše:
Ve vlákně novinek 2022 se pár expertů, kteří si nepamatují, co měli ráno k snídani, dohadují o tom, jak podle nich vypadaly Rajky před 50 lety. Výsledkem je, že je zcela jisté, že amatéři v Roco jsou totální idioti, kteří připravili jinak naprosto promakaný a detailní model opět v jiných barvách.

Ta neobjektivita je do očí bijící.


Diskusia, ktorú spomínaš bola, ak si si to nevšimol, na úrovni - nikto tam nič nehanil. Sú tam uvedené samé fakty a žiadne hanenie modelu. Ale predsa len... musel si sa nájsť ty, ktorý ničím neprispel, kritizuje poznatky ostatných a začne nezmyselne porovnávať. Práve také príspevky ako je ten tvoj sem nepatria (a teda ani tento, ktorým ti odpovedám) - neprinášajú nič.

Ty neobjektivita!
III-IV-V, ČSD-ČD-ŽSR, 1950-2000.
vlado.s
 
Příspěvky: 99
Registrován: ned 03 lis, 2013 4:29 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Sandy » čtv 05 led, 2023 9:13 am

George V. píše:Žádnej problém. Omaskovat a stříknout správným odstínem.... :wink:


Jo,jo, typický výkřik do tmy aneb když na to vy, vidláci, nemáte, tak se do toho ne...pouštějte.
To MY, vybíjení sekáči, dáváme levou zadní!
Podepsán Ředitel zeměkoule (viz téma o dvě patra níže..).
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod George V. » čtv 05 led, 2023 4:08 pm

Sandy píše:
George V. píše:Žádnej problém. Omaskovat a stříknout správným odstínem.... :wink:


Jo,jo, typický výkřik do tmy aneb když na to vy, vidláci, nemáte, tak se do toho ne...pouštějte.
To MY, vybíjení sekáči, dáváme levou zadní!
Podepsán Ředitel zeměkoule (viz téma o dvě patra níže..).


A co bys jako chtěl slyšet jiného? Jakýkoliv návod je Ti k prdu, maximálně, že by Ti někdo řekl přesné číslo odstínu a značku barvy. Cokoli dalšího chce zkušenosti. A přesto, že já už nějaké zkušenosti se stříkáním mám, osobně se do ničeho pouštět nehodlám. Tohle je opravdu "high tech".
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod Vik » čtv 05 led, 2023 4:18 pm

Ad Roco:
Nemyslím si, že by zdejší osazenstvo bylo na Roco o hodně tolerantnější než na MTB. V posledních letech tam jsou přešlapy, které určitě nebyly bez komentářů
- nové ¨lepší¨ motory
- umírání motorů v M152
- politika výroby jen objednaných modelů (neboli pokud v zásadě neobjednám na jaře tak je velká šance, že se na mě nedostane).
- tvar nádrží u Zamračených
a určitě jsem na něco zapoměl.

Je to off topic, ale MTB má zde hodně skalních ¨fanoušků¨ a v mnoha ohledech si za to může samo
H0
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Re: Novinky H0 2022

Příspěvekod Sandy » čtv 05 led, 2023 5:03 pm

George V. píše:
Sandy píše:
George V. píše:Žádnej problém. Omaskovat a stříknout správným odstínem.... :wink:


Jo,jo, typický výkřik do tmy aneb když na to vy, vidláci, nemáte, tak se do toho ne...pouštějte.
To MY, vybíjení sekáči, dáváme levou zadní!
Podepsán Ředitel zeměkoule (viz téma o dvě patra níže..).


A co bys jako chtěl slyšet jiného? Jakýkoliv návod je Ti k prdu, maximálně, že by Ti někdo řekl přesné číslo odstínu a značku barvy. Cokoli dalšího chce zkušenosti. A přesto, že já už nějaké zkušenosti se stříkáním mám, osobně se do ničeho pouštět nehodlám. Tohle je opravdu "high tech".


Dovolím si citovat klasika:
"SI TACUISSES, PHILOSOPHUS MANSISSES"
a za sebe dodám:
"TAKHLE SEŠ JEN ZA PIT....CE"

Hluboká omluva všem ostatním zde na foru.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Novinky H0 2023

Příspěvekod JaroHo » čtv 05 led, 2023 6:35 pm

Co si tak nějak pamatuju zdejší příspěvky v sekci H0 tak nikdy snad nevyšel model od žádného výrobce aby na něm nebylo něco :wink:
tohle je fakt někdy sranda, cibule i barča(a to jsem řikal že ji nechci že mám tu starší červenožlutou) se mi líbí hodně, mtb modely se mi taky líbí ale ne vše se povedlo láknout a brejle jsou za hubičku a jak říkám- každý typ má své mouchy, každý model je a není něčím atraktivní.
A vždycky se to prodá a pak se časem na bazaru po nich objeví i poptávka :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod D » čtv 15 čer, 2023 11:00 am

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod Dovi » čtv 15 čer, 2023 12:07 pm

 
A čekal snad někdo v tomto zkurv (pardon, liberálně demokraticky vzkvétajícím) státě za ty daně vybraný od pracujícího plebsu něco jiného?

Za vše mluví citát z článku:

"Vedení SŽ má nově nastavené odměny, které jsou navázány na plnění jízdního řádu. Pokud je tedy jízdní doba vlaku prodloužena, snižuje se tím riziko zpoždění a naopak se zvyšuje šance na to, že vlaky dojedou do cílové stanice včas."


Jsou to ale přece jenom stále pouzí amatéři - pořád ještě nebylo vyřčeno poslední slovo politického pokroku.

Bývalo by stačilo prodloužit jízdní dobu z Brna do Prahy o hodinku nebo o 2 a docílili by 99,9999% spolehlivosti dodržování JŘ.
Mohli si tak ti pánové nahoře těch jejich "proinvestovaných" 10 miliard rovnou přidat ke svým odměnám.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků