Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Lokonek je nejlepší

Příspěvekod fulda » čtv 27 zář, 2018 8:09 am

zdeno píše:Proc ti vadi zrovna Digitrax ? A co s tim ma spolecne LN Box ?

OK, ty se v tom snažíš hledat nějaké záludnosti, žádné v tom nejsou.
Ty, stejně jako já a desítky dalších lidí si myslíš, že LN box je hloupé propojení několika konektorů, na kterém je nejdražší a nejdůležitější pořádná krabička.
Nejmenovaný propagátor přinesl bezvadný univerzální distributor LN box, který je navíc vybaven jednou ledkou a ještě nějakou skvělou elektronikou, který se strašně nutně musel používat na všech eNkových modulech (pro pobavení je i cena kolem 2500 za kus). Tento kousek nábytku právě díky své dokonalosti a univerzálnosti ovšem nejde použít s ničím jiným, než s omezeným počtem digitrax centrál. Hádej kolik lidí má doma digitrax centrálu? Takže všichni, kdo si ho zakoupili, tak si doma na svých modulech nezajezdí.
To je celé, nic složitého v tom nehledej, prostě se usměj nad šikovností prodejce a "nešikovností" těch, co si nakoupili takovou blbost.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lokonek je nejlepší

Příspěvekod zdeno » čtv 27 zář, 2018 8:36 am

fulda píše:To je celé, nic složitého v tom nehledej, prostě se usměj nad šikovností prodejce a "nešikovností" těch, co si nakoupili takovou blbost.

tak to mi nejak uslo, ja jsem kdysi taky vymyslel LN Box s kontrolami. Ale pouziva se to, protoze to neni drahe a hned to ukazuje chyby v kabelazi.
https://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2007110009
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » čtv 27 zář, 2018 6:01 pm

Ano, to je hodně podobné mojemu modelu.
Já jsem jen víc využil akci na plošňáky do velikosti 10x10, takže je na ní víc konektorů, ledky mám tak, abych mohl použít čelní i boční montáž. Taky jsem přidal vypínač na odpojení těch ledek.
Navíc jsem označil křížkem jeden konektor, který má křížené připojení, pro případ použití s XpressNetem, který je citlivý na křížené dráty.

popis jak blázen, zařízení za pár korun.
Přílohy
DSC_0109_.jpg
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Lokonek je nejlepší

Příspěvekod HonzaM » čtv 27 zář, 2018 7:59 pm

fulda píše:
zdeno píše:Proc ti vadi zrovna Digitrax ? A co s tim ma spolecne LN Box ?

OK, ty se v tom snažíš hledat nějaké záludnosti, žádné v tom nejsou.
Ty, stejně jako já a desítky dalších lidí si myslíš, že LN box je hloupé propojení několika konektorů, na kterém je nejdražší a nejdůležitější pořádná krabička.
Nejmenovaný propagátor přinesl bezvadný univerzální distributor LN box, který je navíc vybaven jednou ledkou a ještě nějakou skvělou elektronikou, který se strašně nutně musel používat na všech eNkových modulech (pro pobavení je i cena kolem 2500 za kus). Tento kousek nábytku právě díky své dokonalosti a univerzálnosti ovšem nejde použít s ničím jiným, než s omezeným počtem digitrax centrál. Hádej kolik lidí má doma digitrax centrálu? Takže všichni, kdo si ho zakoupili, tak si doma na svých modulech nezajezdí.
To je celé, nic složitého v tom nehledej, prostě se usměj nad šikovností prodejce a "nešikovností" těch, co si nakoupili takovou blbost.

Několik fuldovych omylu: LN boxem není jakýkoli rozbočovač se zásuvkami RJ 6/6, ale je tak nazýváno "zařízení" které slouží k prenosu signálu LocoNetu na modularskych klubových setkáních, účelem je možnost kdekoli na modulisti připoovat ovladače i boostery. LN je odvozeno od LocoNet.. Je tedy logické, že není určeno pro jakékoli kolejiště. Pokud snad nahodou fulda má na mysli modul UP 5 od digitraxu, určitě ho nikdo nenazývá LN boxem a netvrdí o něm že je univerzální pro jakykoli digitální systém. LED na něm slouží k indikaci přítomnosti kolejového napájení, coz je u modulu užitečné, slouží také k pripojení externího zdroje napájení pro posílení dlouhých vzdálenosti rozvodu signálu LocoNetu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » pát 28 zář, 2018 7:20 am

fulda píše:Ano, to je hodně podobné mojemu modelu.
Já jsem jen víc využil akci na plošňáky do velikosti 10x10, takže je na ní víc konektorů, ledky mám tak, abych mohl použít čelní i boční montáž. Taky jsem přidal vypínač na odpojení těch ledek.
Navíc jsem označil křížkem jeden konektor, který má křížené připojení, pro případ použití s XpressNetem, který je citlivý na křížené dráty.
popis jak blázen, zařízení za pár korun.


Toto uz je extrem, kterry se asi vyuzije jen na domacim kolejisti.
---
Na modulovke se pouziva rozbocovac LN Box z toho duvodu, ze je nutne pripojovat ovladac vsude, kde jsou koleje.
To je jeho primarni a nezastupitelna funkce. A layouty jsou nekdy opravdu obrovske.
Teda neslouzi jen na rozbocovani, ale hlavne na pripojeni ovladacu okolo trati.
---
Tam by byl asi ten tvuj rozbocovac zbytecne veliky na jedno obsluzne misto. ;-)
To neni kritika, ale konstatovani.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » pát 28 zář, 2018 8:06 am

Nemohu neříct, že nemáš pravdu, ale já jsem zastáncem názoru, že je lepší, když si uživatelé mohou své moduly použít i doma pro občasné zaježdění a nemusí čekat na obrovské setkání.
Znám celou řadu lidí, kteří moduly různě komponují do domácího kolejiště.
A proto mi přijde dost užitečné, že si mohou své moduly vyzkoušet a provozovat doma, nebo se jen sejít v menším počtu v kdejaké garáži.
Zvláště když je to "zadarmo" a nemá to žádný vliv na cenu toho rozbočovače.

To proč jsem udělal desku zbytečně velkou jsem psal, prostě proto, že jsem jí dělal v době, kdy byla jednotná cena plošňáků do velikosti 10x10cm. Není nutné osazovat všechny konektory, cena v té době byla stejná, tak nebyl důvod šetřit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » pát 28 zář, 2018 8:59 am

fulda píše:Zvláště když je to "zadarmo" a nemá to žádný vliv na cenu toho rozbočovače.

neni co dodat, kdyz je to "zadarmo" ;-)
---
Da se to pouzit aj na Loconet ? Jsou spojene jen stejne piny na RJ12 6/6 ?
Ono totiz existuje pravidlo, ze na hlavni vetvi Loconetu umistit co nejmene LN Boxu,
protoze kazdy pridany rozbocovac muze byt problematicky.
---
Tim myslim, ze treba ve stanici by mel byt jen jeden pripojny bod Loconetu,
pokud ma stanice zabudovane RJ12 natvrdo a ty se napajeji z toho jednoho jedineho mista.
Teda liniovy rozvod a ve stanici je udelany strom s vetvemi na jednotlive RJ12 6/6.
A tam by se ten tvuj mnohopocetny rozdelovac docela hodil.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » pát 28 zář, 2018 12:24 pm

zdeno píše:Da se to pouzit aj na Loconet ?

Ano, dá se to použít na co je potřeba, je to jednoduché a univerzální. Nic složitého, žádné omezování hloupostí, žádná nesmyslná pravidla.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » pát 28 zář, 2018 1:37 pm

Tady plati jen jedno pravidlo,
nesmi se spojit piny vzajemne, teda kazdy pin je spojeny jen se stejnym pinem na druhych zasuvkach.
To neni nesmyslne pravidlo, protoze pak by se nedaly testovat jednotlive vodice na preruseni nebo zkrat.
---
To prekrizeni je zapojene jak ?
Posli schema.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » pát 28 zář, 2018 6:38 pm

Ani schema nepotřebuješ. Je to prostě 1-6, 2-5, 3-4, 4-3, 5-2, 6-1.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » sob 29 zář, 2018 7:11 am

Takze prece jenom nejake pravidla plati. ;-)
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » sob 29 zář, 2018 8:21 am

Zásadní pravidlo je, že se u toho musí myslet hlavou a nezavádět přiblblá omezující pravidla.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » sob 29 zář, 2018 10:17 am

ted si se chytil do vlastni pasticky,
vsak uved nejaka pravidla, ktere jsou nesmyslna ? ;-)
A pochopitelne plati pro LN Box ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » sob 29 zář, 2018 10:51 am

zdeno píše:ted si se chytil do vlastni pasticky,
??? Tomuto asi nerozumím, dá se to vysvětlit
zdeno píše:vsak uved nejaka pravidla, ktere jsou nesmyslna ? ;-)
A pochopitelne plati pro LN Box ??
TADY jich je na můj vkus definováno víc než dost. A to nám do toho ještě žádné nepřidal ten nejmenovaný odborník.

Ale já se do modulů nehádám, jsou mi jedno. Není potřeba se soustředit na to, co píši.
Já jsem na domácí kolejiště.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod HonzaM » sob 29 zář, 2018 4:56 pm

fulda píše:Nemohu neříct, že nemáš pravdu, ale já jsem zastáncem názoru, že je lepší, když si uživatelé mohou své moduly použít i doma pro občasné zaježdění a nemusí čekat na obrovské setkání.
Znám celou řadu lidí, kteří moduly různě komponují do domácího kolejiště.
A proto mi přijde dost užitečné, že si mohou své moduly vyzkoušet a provozovat doma, nebo se jen sejít v menším počtu v kdejaké garáži.
Zvláště když je to "zadarmo" a nemá to žádný vliv na cenu toho rozbočovače.

To proč jsem udělal desku zbytečně velkou jsem psal, prostě proto, že jsem jí dělal v době, kdy byla jednotná cena plošňáků do velikosti 10x10cm. Není nutné osazovat všechny konektory, cena v té době byla stejná, tak nebyl důvod šetřit.

Kam tu desku 10x10 cm budeš na modulech dávat? Zřejmě tě nikdo na setkání nezve, tak to nechápeš. Na setkání je potřeba mít LN boxy v krabičkách které se upevňují sverkou na box modulu, nebo případně mohou být zapuštěné do boku modulu pokud maji čelní desku. Kam bys tam ty desky 10x10 cm umisťoval tak aby byly na setkání rozumně dostupné a nedošlo k nechtěně záměně s těmi reversními? To by totiž byl problém při připojení boosteru.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků