Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 5:48 pm

Neměl jsem na mysli Švédy, ale Finy a Dány a z dalších zemí hlavně Německo a Švýcarsko... S tou Anglií máš pravdu - akorát Angláni od té války byli díky Lend Leasu a válečným škodám předlužený, a teprve v šedesátých letech to tam šlo razantěji nahoru. Ropná krize a úrokový sazby to pak zas srazila dost dolů, do toho přišla Thatcherová...

Další "český" problém byl v neexistenci "normálního" trhu s byty a případný možnosti sestěhování mladších a starších do jednoho velkého bytu či pořízení "vejminku", to po revoluci bránilo i v možnosti optimální pracovní migrace - dneska už možná ten trh funguje, ale ještě v r 2000 byl problém sehnat nepředražený volný nájemní byt (nájemné v Praze za 2+1 bylo tehdy kolem 15 tisíc)... Po svém "znárodnění" komouši, byly byty přidělovaný - což na jednu stranu zas tak špatný nebylo - na druhou stranu to rozbujelo černý trh s obecními byty který trval donedávna nebo možná někde ještě furt funguje. Smutné v porevoluční době bylo, že po restitucích se velká část bytového fondu přeměnila v kanceláře a nebytové prostory a až na pár z dob "totality" dodělaných sídlišt se začali vlastně jen stavět předražené satelity. Teprve tuším v r. 2003 se začali nabízet i "normální" bytové jednotky za rozumné ceny a až tak od r. 2005 se pořádně rozjel trh s nemovitosmi... Takže v tomhle si dovolím být optimistou - bydlení je sice dražší, ale nyní dostupnější (rozumějme chce to pracně hledat, ale nakonec člověk co hledá sežene!). Nevím sice o tom, že by děti pořizovali dnes "vejminky" rodičům, spíše vím o tom že rodiče staví a kupují baráky aby v nich pak opuštěni dožívali a děti nemovitosti pak zpeněžili, nicméně optimisticky věřím že děti se více začnou o rodiče starat ...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 5:57 pm

milan ferdián píše: Makal jsem a snažil jsem,protože jsem si myslel,že něco skutečně něco přišlo lepšího.Měl jsem vždy na mysli otcovou myšlenku,že kdo poctivě pracuje a pomáhá budovat byť né svoji firmu v jejím rozvinu,ten musí být po zásluze náležitě odměněn.A odměna za věrnost firmě:?: "jsi starý,nestačíš mladým a jsi už i bohužel občas nemocný".V ten moment jsem si pomyslel jedno jediné."I ty budeš jednou starý"... :!:


Škoda že jsi se nesvěřil, neměl by to tak jednochuchý se tě zbavit... Bohužel to co říkáš je smutný fenomén naší doby - místo aby si firmy vážily svých zkušených zaměstnanců a dávali je za příklad a tím posilovali v mladých pocit sounáležitosti s firmou, házejí ty "staré" přes palubu při nejbližší příležitosti. Bohužel se jim to vrátí v okamžiku kdy ti mladí se zapracují a dostanou lepší nabídku od konkurenční firmy...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 5:59 pm

A není jich málo - znám spoustu "důchodců" co celý život usilovně pracovali a od té doby co si mohou užívat důchodu jim ten pracovní shon strašně chybí - takže zakládají firmy nebo přestavují barák či chalupu...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod StrndaTrains » pát 16 srp, 2013 6:00 pm

v rámci duchovna nás pojí naše názory a myšlenky
a nemusíme být v kontaktu vůbec fyzicky,
věřím, že dobré vědomí se šíří i letecky!
Dospěli jsme do fáze, kdy zlo začalo převažovat,
proto ta naše krásná Země začala separovat,
lidstvo jí do krásy začalo nepasovat,
o tom nikdo z vas nemůže debatovat, pochybovat
věřím, že Země je jako organismus živý
a my jsme nemoc, která její tělo, duši ničí
proto jsme my zodpovědni za to, když nás ničí
vždyť nebýt lidstva, tak to všude krásou číší
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:04 pm

forex píše:To nebyl , Milane, nijak utok primo vuci Tve osobe

Ale to je mi jasné.Jak ty jsi se podělil o svou zkušenost,já zase o svoji. :wink:
forex píše:Nicmene k Tvemu dotazu, jsou lide ,ze ji i po padesatce zalozi :)

Co já vím tak lidé v tomto věku jsou v naší české společnost odepsaní,dle oficiálních představ.Údajně jsme již jen na obtíž,nejsme akční a prý si s mladými nerozumíme.Já neznám nikoho u nás na Ostravsku :( ,že by měl sílu ještě se vyškrábat nahoru.V drtivě většině tito lidé skončili v sociální propasti.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod StrndaTrains » pát 16 srp, 2013 6:07 pm

to forex: jen jsem si dovolil citovat jednoho nejmenovaného umělce, protože myslím, že se to teď k téhle situaci hodí... :lol: :lol:
Nic vědeckýho v tom není, jen to tak vypadá :lol: :lol:
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 6:07 pm

czhunter píše: To co u nás lidé ovšem nepochopili je, že musíš být nejdřív bohatý, a pak můžeš zavádět sociální stát.
Když se budeš snažit nejdřív zavádět sociální stát, a budeš si myslet, že z toho nějak zbohatneš - to nemůže nikdy fungovat (ještě se to nikde na světě nikdy nikomu nepovedlo).


Dovolím si oponovat - za a) československo r. 1948 a r. 1989 - v obou citovaných letech aktivní saldo platební bilance a vyrovnaný státní rozpočet bez dluhů b) německý hospodářský zázrak za podmínky sociálního státu /1945-75/
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:12 pm

forex píše:Ses hornik ci jak? Myslim,ze to je zbytecne propadani skepse......sousedovi je 80 a am porad firmu a fungujici.....dela neco kolem regulaci atp
......i kdyz Jarek Nohavica zpiva, bo Ostrava je region razovity :)

Havíř nejsem a nebyl.Já jen popisuju věci jak se u nás v reálu maji. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 6:13 pm

forex píše: ......i kdyz Jarek Nohavica zpiva, bo Ostrava je region razovity :)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hned se mi nálada zlepšila... No nic, jdu se raději zas věnovat rodině...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:13 pm

P.S.Teda Jardo Tkadlec,ani ve snu mně nenapadlo,že jsme již na šesté stránce :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 16 srp, 2013 6:17 pm

No já slyšel šeptandu že v Ostravě je před vydáním obecní vyhláška zakazující dupání v ulicích a skákání dětí přes švihadlo právě kvůli těm dolům...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:19 pm

forex píše:
milan ferdián píše:
forex píše:Ses hornik ci jak? Myslim,ze to je zbytecne propadani skepse......sousedovi je 80 a am porad firmu a fungujici.....dela neco kolem regulaci atp
......i kdyz Jarek Nohavica zpiva, bo Ostrava je region razovity :)

Havíř nejsem a nebyl.Já jen popisuju věci jak se u nás v reálu maji. :wink:


To me jen tak napadlo, protoze je jasne,ze vlastni doly bys nestihl vykopat......neber to jako posmech,spise chci odlehcit naladu :wink:


Celý můj problém je,že mi stát nechce vrátit celou Ferdinandku,Montánku,šachty,zámeček ve staré Karvinné (již je zbourám) :lol: dle mého příjmení.To je zkomolené,protože původní znělo ještě Ferdinand d Esté :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:24 pm

A přidám ještě jeden.Ještě,že příspěvky nečte Ferda s Daškem.Viz příspěvky výše výhlášky :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 6:30 pm

Ferdinandka - Wien - Krakow + přilehlé tratě
Montánka - důlní dráhy v ostravsko-karvinském revíru (dnes OKD)
šachty - co byli v majetku dráhy
zámeček v zaniklé Karvinné - starý hrabě Larrisch mi ho daroval a věděl proč :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11832
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod jirkan » pát 16 srp, 2013 6:31 pm

Já bych se vrátil v diskusi troch nazpět. A taky v čase. Ještě si pamatuju doby, kdy TT vyráběl starý dobrý ZEUKE, a kdy mu ve snaze o jeho polidštění :( nedělal stát problémy (konec 60. let). V té době se TT opravdu rozvíjelo a H0kaři tenkrát jen tiše záviděli :shock: (a já byl tenkrát taky ještě mladý :lol: , chytrý :lol: :lol: a šikovný :lol: :lol: :lol: ). A dodnes nemohu zapomenout na šok, když mě naši zavedli do prodejny v Drážďanech, a tam byl vystaven ve vitríně kompletní sortiment lokomotiv ve všech barevných mutacích, jako by to vypadlo z katalogu..... Dneska mi připadá, že existují pouze dva typy modelů - ty, co ještě nejsou dostupné, a ty, co již nejsou dostupné. Někteří výrobci zašli tak daleko, že co si neobjednáte rok předem, to není...
Je jasné, že postupně to šlo do háje a nakonec se kupovalo, jen co člověk někde náhodou objevil.
A jenom doplněk k cenám - když se v 80. létech začaly objevovat nové modely od PIKA, tak se dlouho držela v NDR hranice, že lokomotiva nesmí stát přes 100 Marek (cca 300 Kčs) - to byla éta dvaapadesátky, 01, 03 a 41. Pak ale přišla další generace (38, 56 a 95), a tam najednou ceny skočili k šesti stovkám (průměrná hrubá mzda byla tehdy něco přes 3000 Kčs). I když samozřejmě byly stále vedle toho vozy za desetikorunu - pokud se sehnaly.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků