Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod PetrTT » sob 04 led, 2020 7:42 pm

PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod prcek » ned 05 led, 2020 8:34 pm

Pěkné to má, pěkné.
Ale pisálek Tomáš Chalupa bude za trest ručně přepisovat 1000x "Neříká se vlakové modelářství, ale železniční."
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Střelec » čtv 12 bře, 2020 5:54 pm

Jak to bude s výstavama a burzama v době nouzového stavu? Vzhledem k tomu, že má prozatím trvat 30 dní předpokládám, že nejbližší akce bude s trochou štěstí v dubnu.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod zdenek » pát 13 bře, 2020 12:33 pm

Tak nařízení vlády jsou celkem jasná a my jako pořadatelé určitě nebudeme nic porušovat ani riskovat. Kromě toho nás stejně majitelé sálů dovnitř nepustí. Až budou omezení zrušena, tak se akce začnou opět pořádat. Avšak podle vývoje ve světě se obávám, že jsme teprve na začátku a zřejmě na konci dubna budou zákazy dále trvat. Ale to je můj osobní názor a budeme se muset nechat překvapit.
zdenek
 
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18 dub, 2013 9:30 am

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » sob 14 bře, 2020 2:21 pm

"...podle vývoje ve světě se obávám, že jsme teprve na začátku a zřejmě na konci dubna budou zákazy dále trvat."

První vlna pomine podle druhu a účinnosti vládních opatření za dva až tři měsíce, jestli se to vrátí jako v roce 1918, tak druhá se přežene někdy koncem léta a/nebo na podzim. Ta už možná nebude tak intenzivní, protože řada lidí, kteří teď ani nemají příznaky, bude ještě imunní, na druhé straně ale virus může za tu dobu podstatně zmutovat a pak bychom začínali znovu od začátku... Informací je málo a získávají se za pochodu, takže těžko něco předpovídat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Petr S. » sob 14 bře, 2020 9:30 pm

Přidám jednu pesimistickou - řekněte doma manželce , za kolik jste své modely ( atd. , atd. , atd. ) skutečně nakoupili , aby to mohla dobře prodat . Má to jistá rizika - že Vás zabije dřív než koronavirus . :lol:
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod prcek » sob 14 bře, 2020 10:06 pm

Petr S. píše:Přidám jednu pesimistickou - řekněte doma manželce , za kolik jste své modely ( atd. , atd. , atd. ) skutečně nakoupili , aby to mohla dobře prodat . Má to jistá rizika - že Vás zabije dřív než koronavirus . :lol:


Zjistil jsem, ze tohle plati snad pro vsechny (prevazne panske) hracky - napr. modely a vybaveni k nim, jizdni kola, auta, motorky, zbrane, noze - vzdycky ma chlap nocni mury z toho, ze se s nim neco stane a zena to proda za tolik, kolik ji rekl, ze to salo.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » sob 14 bře, 2020 10:31 pm

prcek píše:
Petr S. píše:Přidám jednu pesimistickou - řekněte doma manželce , za kolik jste své modely ( atd. , atd. , atd. ) skutečně nakoupili , aby to mohla dobře prodat . Má to jistá rizika - že Vás zabije dřív než koronavirus . :lol:


Zjistil jsem, ze tohle plati snad pro vsechny (prevazne panske) hracky - napr. modely a vybaveni k nim, jizdni kola, auta, motorky, zbrane, noze - vzdycky ma chlap nocni mury z toho, ze se s nim neco stane a zena to proda za tolik, kolik ji rekl, ze to salo.


No, já noční můry nemám a moje žena je asi bílá vrána, protože se mě neptá - ale já jí taky ne... Máme dohodu, kdo co platí a jak řešit rezervy, přičemž o nákladech a stavu rezerv máme přehled oba, a na to, za co kdo z nás utrácí zbytek, se jeden druhého neptáme. Fakt je, že žijeme skromně, láci bydlení ve zdejší pralesní oblasti nám můžou všichni měšťáci závidět a jsouce oba důchodci, děti ani vnoučata nepodporujeme a na Kanáry ani do Thajska nejezdíme, takže toho zas tak málo nezbývá.

Statistika současné pandemie je jasná: Lidi do 60 let věku a lidi bez chronických nemocí můžou být v klidu, u nich bude úmrtnost v desetinách %, i když se vlády v jejich zemích vykašlou úplně na všechno. A pokud jde o nás ostatní, tak obecně platí, že jsme stejně z opravdu dlouhodobého hlediska všichni mrtví už teď, takže vposledku skutečně záleží jen na přístupu každého soudruha, jestli a jak si každý soudruh své poslední věci (ne)řeší ještě za svého života. (Totéž samozřejmě přiměřeně platí i pro soudružky.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod vorisekml » ned 15 bře, 2020 11:51 am

Základem je být připraven..........
IMG_20200227_122253.jpg
IMG_20200227_122253.jpg (77.18 KiB) Zobrazeno 6116 krát


hodila by se tak dvouměsíční karanténa, než to zpracuji.....
IMG_20200315_120953.jpg
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod TTmili » pon 16 bře, 2020 7:25 am

Je to spíš na pobavení, ale trochu si myslím, že vorisekml uhodil hřebíček na hlavičku. Mě by taky karanténa jedině prospěla, věcí na dodělávání je spousta, času ale málo, tak proč ne. A myslím si, že by to bylo pro nejednoho z nás velmi plodné období :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Franky » stř 18 bře, 2020 1:54 pm

Zůstaňte pozitivní i při tvorbě... jako já :)
Přílohy
IMG_1623_10ěčx798.jpg
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 314
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » stř 18 bře, 2020 2:03 pm

Franky píše:Zůstaňte pozitivní i při tvorbě... jako já :)


Jé, to je krása... :) Kdybys byl ochoten vyrobit mi v eNku asi 20 - 30 opršelých a omšelých náhrobních kamenů pro zrušený židovský hřbitov, okamžitě bych si je u tebe objednal. Kdyby se ti do toho chtělo a kdybys potřeboval jako vzor nějaké fotky, pošli prosím SZ.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod BohousP » stř 18 bře, 2020 2:39 pm

Dej si do krabičky dvě hrsti suchého písku a pár takovýchto nových náhrobků. Po půlhodince třesení to bude akorát. Použití mixeru není nejvhodnější.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Arduino, LED a DCC

Příspěvekod zdeno » pát 10 črc, 2020 8:23 pm

OT:
tak to DMA by se hodilo aj mne, zrovna ted bojujem s grafickym displejem s ST7735s (80x160, 3inch), kde se posilaji pres SPI dva byte na kazdy pixel, teda RGB 565.
Vykreslovani bod po bodu pomoci programu je silene pomale, aj ve strojaku !!!
Vykresleni grafiky jednoho displeje trva 1/4 vteriny a to je fakt strasne pomale na tak maly display.
Nejvice casu zabere rezie, teda zmena barvy, lokace a najdeni, co a jak se ma vykreslovat.
---
Uvazujem nad tim, zapisovat do RAM a potom to presunout v bloku na display.
Je tam totiz priprava na DMA, teda pokud se posilaji dvojice byte v rade za sebou, tak se same zaradi, kam patri a nejsou az tak potrebne obsluzne rutiny.
Jen se musi splnit dost prisne podminky tvaru zapisu.
---
Ale to je uz pro opravdu znale a zkusene, to nejsou babovicky z pisku :D
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Arduino, LED a DCC

Příspěvekod zdeno » sob 11 črc, 2020 6:56 am

vvitty píše:slusny zelezo funguje tak ze DMA zapisuje primo do bufferu SPI odkud jdou data ven HW,

zatim studujem pouziti FRAM FM25V02 (http://www.farnell.com/datasheets/1805298.pdf), kde bych zapisoval data pro display a potom je primo poslal na display pomoci SPI.
Problem je v tom, ze to musi casovat procesor a nejde to udelat jako ciste DMA.
Pozna nekdo nejaku fintu, jak posilat data z FRAM primo na display, abych to nemusel hlidat procesorem ??
Oba obvody pouzivaji stejnou sbernici SPI.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3010
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků