Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 12 srp, 2013 7:15 pm

nedalo mě to tady se hádejte nadávejte na všechno co se komu nelíbí pokud to někomu vadí tak to smažte :wink: :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod StrndaTrains » pon 12 srp, 2013 7:50 pm

Chtělo by to založit samostatnou sekci v obsahu fóra s názvem Vyřizování účtů (spamování fóra)... Kde by byli podsekce např.: něčí (asi všichni si domyslíme čí....) debilní plky atd....
Nechci se tu hádat, ale nedalo mi to... :roll: :roll:
ep. V.-VI. ČD
DIGITÁL sestava ROCO

Moldavská trať [135] je ta nejhezčí!
StrndaTrains
 
Příspěvky: 114
Registrován: ned 21 črc, 2013 6:53 pm
Bydliště: Mnichovice, Středočeský Kraj

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » pon 12 srp, 2013 8:11 pm

Tady můžete do sytosti plkat. :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 7:34 am

Plky plky, pojďme s vlky, dříve než nás sežerou a tuhle možnost seberou... Vlčí smečka to je síla která slabé podemýlá - ten kdo chce být na výši, mezi snoby pospíší. Máme dneska možnost hravou, vybrat si tu cestu pravou - a tak hurá do lepšího času, který jen Vlkům přidá v pasu... A ty co Vlkům nevěří, statistika prověří. Ta však celkem nuda je, leč má cenné údaje - Vlci se z ní potěší, ti chytří však jí neřeší...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » úte 13 srp, 2013 7:36 am

A-ha, tohle rozhodně není vlákno pro mne.
Mimochodem - zasledovali jste tiskovouzprávu o nedostatku zaměstnanců u DB? Třeba TADY.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 7:43 am

To Fulda - tak tahle zpráva je taky zajímavá - http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/1217275 - ty záběry z těch letounků by mohly být zajímavý. Jeden kamarád má RC model vrtulníku s kamerou a filmoval si Posázavský Pacifik při nostalgický jízdě - když vrtulník prolítnul kouřem a podél mašiny byli z toho super záběry. Měl teda ale přitom co dělat aby mu mašina ten vrtulník neodfoukla stranou. Raděj ale neřeším co na to říkal fíra - pokud si teda toho vrtulníku všiml
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 8:03 am

Upřímně,mě tyhle půtky dost vadí.Máme dost svých starostí a zde chceme číst spíše pozitivní zprávy,jako že parní lokomotiva 477.0 v modelové velikosti N/1:160 od fa FLEISCHMANN konečně vyjela na naše koleje.Koho zajíma špinavá politika?Ta jen dokázala rozbít rodiny,přátele,ale i tyhle diskusní fóra.Pak se nedivme,že řada špičkových modelářů,kteří nám mohou hodně nabídnout ze svých zkušeností postupně a znechuceni odcházejí.Prošel jsem si seznam našich nicků a žasl jsem kolik jich přestalo zde přispívat.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 13 srp, 2013 8:14 am

když už zdražují bych uvítal v TT i naše poštovní vozy čsd ,ale to je plk plků.. :lol:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 8:41 am

Namátkou jsem projel všechny komunity.Komunita TT suverénně vede v uzamčených tématech.Proč?Ostatní komunity jsou v pohodě.
Když radekkrupka psal v tématu "Quo Vadis,diskuse modely.biz",20.2.2012,netušil,že opět bude toto téma aktuální a jak Radek je opět blízko pravdě.To si fakt chceme zničit naše železniční diskusní fórum?To už je mezi námi tolik nenávisti,zášti a závisti :?: Já pevně věřím,že né.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 9:21 am

milan ferdián píše:Upřímně,mě tyhle půtky dost vadí.Máme dost svých starostí a zde chceme číst spíše pozitivní zprávy,jako že parní lokomotiva 477.0 v modelové velikosti N/1:160 od fa FLEISCHMANN konečně vyjela na naše koleje.Koho zajíma špinavá politika?Ta jen dokázala rozbít rodiny,přátele,ale i tyhle diskusní fóra.Pak se nedivme,že řada špičkových modelářů,kteří nám mohou hodně nabídnout ze svých zkušeností postupně a znechuceni odcházejí.Prošel jsem si seznam našich nicků a žasl jsem kolik jich přestalo zde přispívat.


To že nepřispívají ještě neznamená že forum nečtou... A bohužel to v jakém žijeme světě se zákonitě odráží i tady. I při běžném setkání někde na zahradě nebo model výstavě většina hovorů nakonec sklouzne k debatě o politice a kritice společenských a obchodních trendů obecně... Bohužel nevím o nikom koho by to v čem jsme nuceni žít nes...lo! Věcí v obchodech přibývá, jejich průměrné kvality ubývá, volného času ubývá bohužel také a dtto i disponibilních financí... To v čem žijeme nás nutí bud k naprosté rezignaci nebo se stáváme méně tolerantními... Stejný trend je všude kolem nás - je to vidět hlavně v mezilidských vztazích, častějšímu vzniku konfliktních situací. K modelařině samotné - máme tu modely jejichž kvalita v porovnání s dobou ještě před pár lety poklesla (ne všech, leč je to bohužel zdá se obecný trend v podobě honby za maximalizací zisku za každou cenu). Na druhou stranu tu máme materiály o kterých se nám před lety ani nesnilo - foliáže, elektroniku, jednoduché pc programy, kvalitní modelářskou chemii - se kterými je radost pracovat a jsou na použití tak jednoduché, že mnohdy není třeba ani ve foru o nich moc diskutovat. Jsou i další modelářské weby s informacemi a času málo... Pokud čteš a přispíváš na forum po několik let, zjistíš, že 90% všeho o vláčkařině už bylo tady napsáno a probráno.

Zbývá tedy
a) "politika a kritika poměrů" - neboli plky at už se týkají politiky a poměrů ve světě nebo diskuzí nad cenovou a obchodní politikou firem jejichž produkty kupujeme, ono to svádí "mezi svými si ulevit a postěžovat"...
b) diskuze nad věcmi novými - recenze, návody jak použít nové materiály co se objeví v prodeji nebo které někdo z účastníků fora vymyslí (namátkou Mnitka, Fulda, Jacek, Ty a jiní co mne bohužel v tuto chvíli nenapadají...)
c) pomoc těm co v milionu (?) příspěvků na tomto foru neumějí nebo nechtějí dohledat to téma které reší problematiku co je zajímá
d) diskuze nad domácími projekty, pochlubení se svým dílkem, termíny akcí - to tady je bohužel v porovnání třeba s Modelforem podle mého názoru málo zastoupeno... Proč tomu tak je může být tím, že se nemáme čím chlubit, že se za svůj výtvor stydíme, nebo že jsem třeba líný to sem dát, že se bojím kritiky, že nechci upozornit případné zloděje na své majetkové poměry, nebo že se žádná akce nekoná (nebo je jich tak málo?) nebo prostě z jiného důvodu - je to ale škoda...
e) v kontextu bodu c) pak odpovědi na otázky které se tady dosud neřešily - třeba "kdy bude Nkový Papoušek od Fleischmanna?!"
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » úte 13 srp, 2013 10:12 am

Petr Zatrepalek píše:Bohužel nevím o nikom koho by to v čem jsme nuceni žít nes...lo!

Já.


Jak mi napsal jeden zdejší kolega do SZ - tady se nesmí napsat, že člověk nežije pod hranicí bídy.
Dokonce prý i tam "venku", když řeknete, že nežerete jenom chleba se solí, tak jste málem na pranýři. Říct "mám se dobře, svět je fajn" je zřejmě trestné, je to zločin. A Ministerstvlo lásky už se postará, abyste to říkat nemohli.


PS: myslím, že existence takových fór: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... &p=9650973 musí někoho úplně vyvrátit z konceptu :lol:
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 10:16 am

czhunter píše:
Petr Zatrepalek píše:Bohužel nevím o nikom koho by to v čem jsme nuceni žít nes...lo!

Já.


Jak mi napsal jeden zdejší kolega do SZ - tady se nesmí napsat, že člověk nežije pod hranicí bídy.
Dokonce prý i tam "venku", když řeknete, že nežerete jenom chleba se solí, tak jste málem na pranýři. Říct "mám se dobře, svět je fajn" je zřejmě trestné, je to zločin. A Ministerstvlo lásky už se postará, abyste to říkat nemohli.


PS: myslím, že existence takových fór: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... &p=9650973 musí někoho úplně vyvrátit z konceptu :lol:


Tady nejde o to,že se tobě dobře daří.Jestli se ti dobře daří,budiž ti přáno,ale nemůžeš brát v potaz fakt,ža automaticky to platí na všechny.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 srp, 2013 10:26 am

Tak to máte kliku... Pokud mohu mluvit za sebe, to že mi pár vychcánků ukradlo několik tisíc a jiný šmejdi mi dluží několik desítek tisíc za odvedenou práci ještě neznamená, že se nemám taky dobře - můžu si za to přece sám, že :roll: ... Leč dívat se na to, jak jde tahle republika do p...le, každý šmejd má navrch a i když se snažíte jednat slušně tak jste jiným za vola nebo toho zneužijí, mne po pravdě už dlouho nutí k uvažování, jestli někde jinde není pro mou rodinu lepší místo k dožití...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod milan ferdián » úte 13 srp, 2013 10:26 am

kolega czhunter ad

A proč by nemohl kolega zde napsat,že se mu žije špatně a je pod hranici bídy?Všechno v životě je irevelantní.Ty si fakt myslíš,že zde jsme na tomto fóru super milionáři?Víš kolik lidí mi napsalo a popsalo své životní trable.A já si je neustále vážím a neodsoudil jsem je za to,v jaké teď se v životní situaci ocitli.
A z druhé strany,zde mám spoustu přátel,kteří mě naopak pomáhají,když mi je ouvej.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod czhunter » úte 13 srp, 2013 10:42 am

Milane, napsat to klidně může, ale proč se veřejně lynčují lidé, kteří si dovolí napsat, že se jim nežije špatně? Že je svět (objektivně) lepší než kdysi?
Když se bude o každém, kdo nežije pod hranicí bídy, psát akorát "ten měl štěstí", "ten si nakradl", "ten je šmejdskej manažerskej vocas", tak tu nikdy lépe nebude.


milan ferdián píše:Všechno v životě je irevelantní.

Vše je bezvýznamné? To je ovšem docela silný nihilistický výrok v tomto filozofickém koutku :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Další

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: PetrL a 5 návštevníků