Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod mlha » sob 29 zář, 2018 5:25 pm

A je takový problém si na tuto desku krabičku dodělat Honzo? I ta svěrka se dá koupit. A kupodivu komplet vyjde laciněj jak zababovský LN box. Děláme si je sami z našich desek
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » sob 29 zář, 2018 6:12 pm

OK, takže se asi už nikdy nedozvím, jestli jsem se chytil do vlastní pastičky a prohrál proto, že používám hlavu a nebo zapojuji konektory podle předpisu a ne hala-bala. Nevadí, spánek mi to nepokazí.

A v mezičase tu máme další úžasné a užitečná nařízení a zákazy.

Takže pokud se bavíme o stavbě do boku modulu, tak se jedná o boční montáž. Už TADY jsem napsal, že rozbočovač je pro boční montáž vhodný. Má pro ní úhlové úchyty (na obrázku ty kovové věci v rozích vpravo). Takže se do boku modulu udělá díra cca 85x20 mm, rozbočovač se prostrčí a přišroubuje se na něj vylaserované (frézované, vystřižené z plechu...) čelo.

Protože vím, že na setkání chodí i neandrtálci, kteří jsou schopni v polovině jízdy odpojit centrálu a vyzkoušet si připojení jiné, tak mají všichni, kdo používají tyto rozbočovače zakázáno o nich mluvit.

Co se týká obracejících a neobracecích kabelů, tam také vím, že nadpoloviční většina kabelů, které se používají na setkáních, tak je obracejících. A je to každému jedno.
(pro vysvětlení jak se pozná obracející a neobracející kabel přikládám obrázek)
Obrázek

A pro pobavení všech ostatních připomenu TENTO post, kde někdo doporučuje používání "univerzálního" rozbočovače UP5. Ten se také dává do krabičky a svorkuje na bok modulu? Nemá náhodou stejnou montáž jako ten můj? Jediné čím se liší je, že používá plošňák mnohem velkoryseji, takže se jim na stejnou šířku vejdou jen dva konektory zepředu a dva zezadu. Já tam dostal tři.

A pro úplnost fotka při pohledu z boku (bez čela).
Přílohy
DSC_0112_.jpg
DSC_0112_.jpg (248.51 KiB) Zobrazeno 5278 krát
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » sob 29 zář, 2018 6:41 pm

fulda píše:Takže se do boku modulu udělá díra cca 85x20 mm, rozbočovač se prostrčí a přišroubuje se na něj vylaserované (frézované, vystřižené z plechu...) čelo.

vsak klasika, udelat to slozite umi kazdy "inzenyr", ale vymyslet to jednoduse, je kumst.
To je ta tvoje jednoduchost ? No pobavili jsme se. ;-)
---
Proto jsou ty LN Boxy na svorky, protoze nevime dopredu, kde budou umisteny. Taky pravidlo, roky dokazane a akceptovane vsemi modulisty. Nemusis se ho drzet, ale potom budes za exota.
Kazdy layout je jiny a proto se to neda zabudovat natvrdo. Dokonce ani ve stanicich se to neda a je lepsi, kdyz tam radsi neni nic, nez aby se musely zaslepovat nezapojene.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod HonzaM » sob 29 zář, 2018 7:26 pm

fulda píše:
Co se týká obracejících a neobracecích kabelů, tam také vím, že nadpoloviční většina kabelů, které se používají na setkáních, tak je obracejících. A je to každému jedno.
.

Nevím na jaká setkání se Ti kdy podařilo dostat, ale takovéhle tvrzení bys musel doložit. Kabely na setkání naší sekce jsou kontrolovány a obracející se tam nenajde ani jeden. Ty jsi snad někdy na nějakém sekání kabely kontroloval?
A pokud vím, psal jsi že jsi použil desku 100 x 100 mm a teď píšeš o desce s šířkou 85 mm.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 29 zář, 2018 7:31 pm, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod Pavel-HP » sob 29 zář, 2018 7:30 pm

Zdeno:

Nazdar "inženýre", nemáš náhodou "červenej" piplom? To jsou teda věci.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » sob 29 zář, 2018 7:43 pm

HonzaM píše:
fulda píše:Co se týká obracejících a neobracecích kabelů, tam také vím, že nadpoloviční většina kabelů, které se používají na setkáních, tak je obracejících. A je to každému jedno.
.

Nevím na jaká setkání se Ti kdy podařilo dostat, ale takovéhle tvrzení bys musel doložit. Kabely na setkání naší sekce jsou kontrolovány a obracející se tam nenajde ani jeden. Ty jsi snad někdy na nějakém sekání kabely kontroloval?

Definuj NAŠÍ?
Já jsem prosím kontroloval kabely, které m zapůjčila ÚPLNĚ CIZÍ sekce dost důsledně, zejména proto, že já jezdím na XpressNetu a jeho hlavní nedostatek je, že na obracejících kabelech nefunguje.

Ale jinak se mi zdá tato debata dost o ničem. Jsou tu dva diskutující, kteří se snaží dokázat, že dělám všechno špatné a pokoušejí se k tomu použít něco, co mne zajímá jen okrajově a zajímá mne to zejména proto, že mne zajímají lidé, kteří o dělají a ne úplně samotná podstata dělání. Takže s dovolením zůstanu u svých vztahů s lidmi a to i v případě, že zababov, fremo a všichni ostatní zakážou používat jakékoli zařízení které obsahuje písmeno F.

HonzaM píše:A pokud vím, psal jsi že jsi použil desku 100 x 100 mm a teď píšeš o desce s šířkou 85 mm.
A tohle víš odkud? Protože to víš špatně, já jsem napsal, že byla akce na plošňáky s velikostí do 10x10cm, ale nenapsal jsem, že jsem tu plochu využil do posledního milimetru. Nevyvozuj závěry tam, kde nemáš informace. Ba co víc, šířku modulárního konektoru 6P6C by jsi mohl znát a podle fotky se třemi vedle sebe by jsi mohl být schopen si rozměr odvodit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » ned 30 zář, 2018 6:03 am

Je ponekud smesne, ze tu nekdo pise o nesmyslnych a blbych pravidlech a
pritom sam musi davat pozor na nejvetsi hovadinu a to prekrizeni kabelu,
ktere by mu "mozna" znicilo ovladac.
---
Takze souhlasim, nejblbejsi a nejnesmyslnejsi pravidlo maji prave Lenz (a klony) sbernice, ja ani nevim, kolik jich je a jak se ted jmenuji.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod belgarat » ned 30 zář, 2018 7:02 am

Nejnesmyslnejsi jsou zneuznani samouci. Bez teoretickeho zakladu a nadhledu ani nedokazi pochopit proc se jejich popisum "jednoduchch" resenim a zaverum jini usmivaji a tak se jen vztekaji ... ale samozrejme studium je naprd, vzdyt to jde i jednoduse a taky to funguje, beztak se ve skole jen drista a tluce hubou.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod BohousP » ned 30 zář, 2018 7:09 am

zdeno píše:...musi davat pozor na nejvetsi hovadinu a to prekrizeni kabelu,
...

Zdeno, podle tvé zde napsané logiky by dnes nefungovaly žádné průmyslové sběrnice ani internet :mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod zdeno » ned 30 zář, 2018 7:43 am

BohousP píše:
zdeno píše:...musi davat pozor na nejvetsi hovadinu a to prekrizeni kabelu,

Zdeno, podle tvé zde napsané logiky by dnes nefungovaly žádné průmyslové sběrnice ani internet :mrgreen:

a to jako souvisi s tematem prekrizeni na sbernici Lenz a jeho klonu a jeho nefunkcnosti pri prekrizeni ?
Naposledy upravil zdeno dne ned 30 zář, 2018 7:47 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3012
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod belgarat » ned 30 zář, 2018 7:47 am

BohousP píše:Zdeno, podle tvé zde napsané logiky by dnes nefungovaly žádné průmyslové sběrnice ani internet :mrgreen:


S tim Internetem (resp 100BaseT ?) pomalu :-D i mne kdysi ucili ze jsou krizene a prime kabely a nemohou se michat ... a postupem casu maji vsechny zarizeni MDI(X) a zacalo to byt jedno
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2370
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod UncleFardy » ned 30 zář, 2018 8:18 am

Vstoupím do diskuse technickou poznámkou, aniž bych věci rozuměl a přikláněl se na jakoukoliv stranu: Stavíme nádraží a stavíme traťové moduly. K problému zde řešenému se právě dostáváme. Na setkáních se prakticky ukazuje něco v tom smyslu, že nelze předem odhadnout, na které straně jakých traťových modulů LN box bude. Zapuštěný by se nám líbil víc, ale kam ho zapustit? Budeme mít zatím 12 traťových modulů a jednu stanici. Máme pocit, že zapuštěný by mohl být ve stanici, ale bude sloužit POUZE a VÝHRADNÉ osobě, která stanici obsluhuje a případně si na ní dělá staniční posun lokomotivou, která je ke staničnímu posunu určena a stanici na širou trat neopouští, krom tedy toho posunu. Nicméně ani my jsme se nedokázali shodnout, jestli stanici budeme obsluhovat z vnitřní nebo vnější strany - je oblouková a její konce svírají pravý úhel. Já říkal, že přece zevnitř, kolega říkal, že přece zvnějšku. Schválně zde nebudu uvádět proč ty různé "přece", ale takové výstupy naše debata zatím má. No a na těch dvanáct traťových modulů jsme si říkali, že by mohl stačit jeden LN box, pokud si na nich budeme jezdit sami. Takže nám z toho vychází jeden zapuštěný LN box, ale kam tedy s ním, a tři "klasické" krabičkové LN boxy k umístění jeden na každém konci nádraží a jeden na nějaký traťový modul. Umísťovat se budou podle toho, na jaké straně bude určena "trasa" strojvedoucích a jak budou traťové moduly vzájemně sestaveny. Tolik naše praktické poznatky, tedy poznatky lidí, kterým LN boxy budou sloužit, nikoliv tedy lidí, kteří je budou (ty LN boxy) stavět, a praktické úkoly, jimž čelíme a které bude třeba brzy vyřešit.
UncleFardy
 
Příspěvky: 488
Registrován: čtv 24 zář, 2015 4:47 pm

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » ned 30 zář, 2018 8:45 am

zdeno píše:Je ponekud smesne, ze tu nekdo pise o nesmyslnych a blbych pravidlech a
pritom sam musi davat pozor na nejvetsi hovadinu a to prekrizeni kabelu,
ktere by mu "mozna" znicilo ovladac.
---
Takze souhlasim, nejblbejsi a nejnesmyslnejsi pravidlo maji prave Lenz (a klony) sbernice, ja ani nevim, kolik jich je a jak se ted jmenuji.

Je to pravda, při zničení ovladače to pochopitelně bouchne, zapálí záclony a uškvaří uživatele na zemi a následně i v pekle.

Zdeno, to že budeš vykřikovat, že je XpressNet nejhorší, to jsem čekal, ale trochu jsem doufal, že alespoň ty máš dost rozumu, aby ti došlo, že se tím nic nepoškodí, prostě to jen nefunguje. Většina uživatelů XpressNetu si vyzkoušela použít telefonní kabel koupený v nějakém obi, který je s pravděpodobností rovnající se jistotě obracející. A jako náhodou nikomu z nich nic neshořelo. Copak jsi si nevšiml, že XpressNet je nejprodávanější pro domácí kolejiště? A to si myslíš, že kdyby to hořelo, že by si výrobci nechali vracet reklamace?
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod sidlo » ned 30 zář, 2018 9:05 am

Brejla píše:On je vrcholně šťastný, že mu fungují některé nesmysly na LocoNetu

S tím hodnocením bych byl velmi opatrný. To, že něčemu nerozumím, ještě neznamená že se jedná o nesmysl. To pouze znamená, že pro moji úroveň poznání to mě osobně žádný smysl nedává. A v tom je velký rozdíl.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plky a zas plky

Příspěvekod fulda » ned 30 zář, 2018 9:06 am

UncleFardy píše:na které straně jakých traťových modulů LN box bude.


To je právě t logika: pokud tě jeden zapuštěný stojí 50,- až 100,- Kč, tak je prostě dáš na obě strany, protože je ti to jedno.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4878
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků