Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod daba12 » pon 30 lis, 2020 8:05 pm

Já si zrovna nedávno zakládal na Aukru účet a ověřování už nedělají posíláním dopisu, ale strhnutím malé částky z účtu nebo karty.
Dan
Z21, epocha VI, TT
daba12
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04 říj, 2018 1:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 02 pro, 2020 8:22 am

Co to znamená, když je v textu inzerátu uvedeno "sběratelský model"? Je to model z nějaké sbírky, se kterým se moc nebo vůbec nejezdilo? Nebo je to model, u kterého se už při výrobě počítá s tím, že bude stát ve vitríně a že je určen víc ke koukání než k ježdění?

Edit: Ona je možná ještě důležitější otázka, jestli stejný pojem znamená totéž na Aukru a na eBay... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Barbucha » stř 02 pro, 2020 9:14 am

hank píše:Co to znamená, když je v textu inzerátu uvedeno "sběratelský model"? Je to model z nějaké sbírky, se kterým se moc nebo vůbec nejezdilo? Nebo je to model, u kterého se už při výrobě počítá s tím, že bude stát ve vitríně a že je určen víc ke koukání než k ježdění?

Předpokládal bych cosi z vitríny. Jinak by to byl nepojízdný model. Lepší je, se zeptat. Pokud prodejce neodpoví, jdu od toho pryč.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MirekTT » stř 02 pro, 2020 10:48 am

Nó bacha na pojmy sběratelský, nebo vitrýnový. Před časem tam byl moc hezkej sergej za málo. Ale při důkladném studiu fotek a dešifrování neurčitků v textu vyplynulo, že je to těžítko. Nadpis to mělo vitrýnový model. Přičemž právně je dojem, respektive dobrá víra u popisu, který težítko nevylučuje, nevymahatelný.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod czhunter » stř 02 pro, 2020 11:57 am

hank píše:Co to znamená, když je v textu inzerátu uvedeno "sběratelský model"? Je to model z nějaké sbírky, se kterým se moc nebo vůbec nejezdilo? Nebo je to model, u kterého se už při výrobě počítá s tím, že bude stát ve vitríně a že je určen víc ke koukání než k ježdění?

Edit: Ona je možná ještě důležitější otázka, jestli stejný pojem znamená totéž na Aukru a na eBay... :?

Já bych si myslel, že je to model vyrobený v limitované edici, možná určený pro sběratele (tzn. že ani nebyl v běžné prodejní síti) - něco jako třeba ty Tillig Club (nebo jak se to jmenuje) modely atp.
Ale taky bych věděl, že to může znamenat i cokoliv jiného nebo vůbec nic, jako všechno co je v Aurko popiscích.

Edit: pojízdný by mohl být i nemusel - podle toho, za jakým účel byl vyroben
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Barbucha » stř 02 pro, 2020 12:39 pm

MirekTT píše:Nó bacha na pojmy sběratelský, nebo vitrýnový. Před časem tam byl moc hezkej sergej za málo. Ale při důkladném studiu fotek a dešifrování neurčitků v textu vyplynulo, že je to těžítko. Nadpis to mělo vitrýnový model. Přičemž právně je dojem, respektive dobrá víra u popisu, který težítko nevylučuje, nevymahatelný.

Na druhou stranu je potom záhadou, co to dělá v sekci modelová železnice, když je to bytový doplněk.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jafobe » stř 02 pro, 2020 4:40 pm

hank píše:Co to znamená, když je v textu inzerátu uvedeno "sběratelský model"? Je to model z nějaké sbírky, se kterým se moc nebo vůbec nejezdilo? Nebo je to model, u kterého se už při výrobě počítá s tím, že bude stát ve vitríně a že je určen víc ke koukání než k ježdění?

Edit: Ona je možná ještě důležitější otázka, jestli stejný pojem znamená totéž na Aukru a na eBay... :?


Osobně mám pocit, že to je častěji jen obchodní strategie. A že ani na jednom portálu to nebude znamenat totéž u všech prodejců, že spíše bude záležet na každém dotyčném jedinci.

Někdo může za zběratelský model nazvat i to co si on sám kupoval a sbíral třeba doma do vytrínky, byť je to BTTB.
Někdo jiný to může tvrdit o limitovaných edicích, které jsou také spíše sběratelskou záležitostí, i když dnes to bývá i o tom aby se objevili vozy či lokomotivy s jinými čísly, aby nevypadalo blbě když máme soupravu stejných vozů a navíc se stejnými čísly.
No a ti více podvodní to budou používat ke klamání zájemců, ne každý ví vše a má přehled o všem co se kdy kde vyrobilo. A rozhodně za víc se dá prodat něco sběratelského, protože už jen kvůli pojmu "sběratelský" většina lidí předpokládá že to bude něco vyjímečnější než mají ti ostatní, i když to je třeba jen BTTB s obtiskem navíc, nebo jen v krabičce jiného výrobce... aneb psychologie prodeje, podobně jako slevy ze zvýšené ceny, takže možná dražší než obvykle, jen na slevy slyší čím dál víc lidí a pokud ceny nesledují průběžně, tak mají občas smůlu...

Takže pokud nevím co to je za model, asi bych spíš zjistil víc o tom co prodává atd, pak učinil dotaz na prodejce, a podle toho co začne vykládat bych usoudil co tím měl na mysli. :wink:
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Ruda72 » stř 02 pro, 2020 7:28 pm

https://aukro.cz/lp-csd-trebonske-pivovary-6978874249

tu cenu moc nechápu. Stejný typ vagonu na aukru nebo jinde je tak za 200 Kč, obtisky do 100 Kč, barvy pár haléřů. Co dodat, že
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Barbucha » čtv 03 pro, 2020 9:35 am

Ruda72 píše:https://aukro.cz/lp-csd-trebonske-pivovary-6978874249

tu cenu moc nechápu. Stejný typ vagonu na aukru nebo jinde je tak za 200 Kč, obtisky do 100 Kč, barvy pár haléřů. Co dodat, že

Před lety jsem koupil takový balík vozidel v H0, abych začal s nějakým vozovým parkem. Asi třetinu jsem použil, zbytek jsem zase rozprodal. Bylo v tom asi 10 pivovarských vozů. Jen ty vozy jsem prodal za cenu, kterou jsem investoval do toho balíku. Už tehdy jsem moc nechápal (asi před 12 lety), jak může někdo dát za vagonek 600 Kč, když nemá ani škatulku. Při dnešní inflaci je ta cena podobná.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod RSC » čtv 03 pro, 2020 6:38 pm

Tohoto brejlovce jsem si nechtěl ani koupit, stejně jsem koupil každého, čekal jsem na jiné mutace... Skoro přemýšlím zda aukro nepodpořit. :shock: Najbrt 1 dopadl podobně, modrý bleskový také.
Přílohy
aukro.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Vladimír_B » pon 07 pro, 2020 5:31 pm

https://aukro.cz/lokomotiva-h0-rudy-dab ... 6978935691 a je to odlitek, žádný pan Zahrádka...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 13 pro, 2020 7:18 pm

Tohle je taky srandovní: Někdo teď na aukru úspěšně vydražil 3 lampičky od Dominika po 192 Kč/ks, tj. zhruba o 20% dráž, než se dají sehnat v e-shopu. A sehnat se dají, t.č. třeba u RK model za 159 Kč/ks.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6117
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod milostt » pon 14 pro, 2020 7:23 am

Hanku v TT u RK Model ty lampičky za 159 ,- kč není Dominik ale JM Detail , od Dominiak mají pouze za 189 ,- T6W drážní lampu
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod JendaTT » pon 14 pro, 2020 11:51 am

Nejen lampičky od Dominika, ale i dražba lampiček JM Detail - to samé, za cenu vyšší, než za kolik se dají koupit v eshopech... taky to nechápu :D
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod pekl024 » pon 21 pro, 2020 6:05 pm

Co myslíte, jaká cena je ještě "normální" ?
https://aukro.cz/tt-hektor-csd-t435-011 ... 6979918179
Děkuji všem co půjdou s přihazováním proti mě :lol: :lol: :lol: :lol:

Díky Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků