Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod paveltt » stř 27 čer, 2018 1:18 pm

V limitované sérii vyrobil Tillig v roce 2002 pod katalogovým číslem 01374.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MiG » stř 27 čer, 2018 1:25 pm

paveltt píše:V limitované sérii vyrobil Tillig v roce 2002 pod katalogovým číslem 01374.

To abych poslal do Letovic omluvu.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Trainmaniak » stř 27 čer, 2018 1:28 pm

Tak jest.

076.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Tomas Lebeda » stř 27 čer, 2018 2:03 pm

V tom případě se omlouvám i já.
Tak hluboko v minulosti jsem nehledal.
Tomas Lebeda
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte 24 led, 2017 12:41 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Trainmaniak » stř 27 čer, 2018 2:08 pm

Nemění to nic na faktu, že jsou to vozy ex BTTB z forem ze 70. let.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jafobe » ned 22 črc, 2018 11:35 am

Možná by se to dalo zařadit jinam, ale nevím nic o tom kdo to vytváří a nerad bych mu tím bral chuť z tvoření ... přeci jen ne každý to umí zpracovat do posledního nýtu, a ne každý má stejné nároky na kvalitu zpracování ...
Aneb jak se dělají některé modely které se občas objeví na aukru ...
Asi takto ... :)
https://www.youtube.com/watch?v=B56YmRJL1UE
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 22 črc, 2018 11:58 am

Každému není shůry dáno a kupovat to nikdo nemusí...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod sidlo » ned 22 črc, 2018 2:28 pm

Když jsem dělal svůj první model ještě na střední škole, tak vypadal nějak takto. Takže za mě dobrý.
Nikde není psáno, že to dělá za účelem prodeje.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod jafobe » ned 22 črc, 2018 3:00 pm

Neříkám že to dělá za účelem prodeje, jen mířím na to že modely podobné kvality se i tady občas z aukra řeší. Vím že každý jsme nějak začínali, že každý máme jiné vlohy pro jemnou motoriku ... ani nevím jestli to je někdo mladší, nebo naopak starší, nebo jinak indisponován, jen s chutí stavět modely které se běžně neprodávají, minimálně ne za takovou cenu za jakou si ho takto může vytvořit.
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 26 črc, 2018 2:24 pm

Schválně nakoukněte na Aukro, který "prodejce" tam momentálně nejvíc plevelí sekci modelů v eNku. Nejde snad ani tak o lichvářské ceny (viz třeba tuto parničku https://aukro.cz/lokomotiva-pro-zelezni ... 6931009357 s chybějící spojnicí, aniž by její poškození bylo uvedeno v popisu - pochopitelně se najdou lidi, kteří se na ty fotky nepodívají nebo to z nich zkrátka nepoznají); zkuste si přečíst, jakým zupáckým způsobem uděluje pokyny potenciálním zákazníkům. Nejvíc mě vytočilo tohle: "Bohužel neodpovídám a nejsem schopen odpovídat na dotazy jednotlivě..." Koneckonců i ten nick hovoří za vše. Docela by mě zajímalo, kolik zákazníků si při nákupu nechá od anonyma takhle arogantně velet a skutečně něco nakoupí.

Bohužel přibývá případů, kdy někdo umře a potomci, nevědouce, co všechno po zemřelém doma zůstalo, svěří vyklizení zděděné nemovitosti před jejím prodejem "profesionálům". Ti si občas přivlastní různé věci, jejichž hodnotu dědicové neznají a považují je za bezcenné haraburdí, případně o nich ani nemusejí vědět; a majitelé/šéfíci těch vyklízecích živností se je pak snaží prodat na různých burzách nebo v bazarech. Podobně se do prodeje mohou dostat např. části různých konkursních podstat nebo předměty z exekucí.

Na Aukru prodávají i poctiví obchodníci, kteří mají kamenné obchody a/nebo standardní e-shopy, dokonce i tady v Čechistánu. (Je fakt, že bych je spočítal na prstech jedné ruky; v cizině "normální" obchodníci prodávají přes eBay
mnohem víc.) Nicméně když se objeví inzeráty výše zmíněného typu, asi je lepší obejít je velkým obloukem...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod MiG » čtv 26 črc, 2018 2:50 pm

No jo, ale na rozdíl od jiných tam má velký ostrý fotky skoro ze všech stran a ne jednu rozmazanou blešku bez popisu (s popisem viz foto).
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Brejla » pát 27 črc, 2018 6:26 am

Já u tohoto prodejce vidím u všech jeho nabídek pouze 1 fotku v nic moc kvalitě (prohlížel jsem pouze H0) a velice arogantní obchodní podmínky. Jak mu jdou kšefty je patrné v kolonce kolik lidí přihazuje - prakticky u všech nabídek nikdo.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod vvitty » pát 27 črc, 2018 6:56 am

Na Aukru od doby kdy to polaci prodali sel prodej v modelarstvi do kytek celkem hromadne.
A to si jeste opticky vylepsuji stav tim ze pri aukci vice predmetu ktera se automaticky znovuvystavuje (typicky pripad prodejcu novych veci) se pri znovuvystaveni prestala mazat informace o minulych prodejich. Takze u aukce ktera automaticky byla obnovena v cervnu sviti info o tom ze X osob uz koupilo (treba v unoru....).
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hummus » pát 27 črc, 2018 7:22 am

Brejla píše:Já u tohoto prodejce vidím u všech jeho nabídek pouze 1 fotku v nic moc kvalitě (prohlížel jsem pouze H0) a velice arogantní obchodní podmínky. Jak mu jdou kšefty je patrné v kolonce kolik lidí přihazuje - prakticky u všech nabídek nikdo.

Tak teda nevím, ale fotky tam má v celkem slušném rozlišení (viz. třeba https://f.aukro.cz/images/sk6931478506/8502c228-7e7a-4bcd-91b2-b82b790c85cc) to se s mnoha jinými aukcemi kde jsou rozmazané fotky z mobilu srovnávat nedá. Jednu fotku má u vagónů a více fotek pak u lokomotiv.

Jeho obchodní podmínky jsou sice dost podivné (a možná i arogantní), ale je to jeho věc. Nicméně jak píšeš se to dost podepisuje na prodejnosti a ceně za kterou modely nakonec prodá.

Já jsem od něj koupil velice pěkné Umbauwageny za ceny kolem 200,- kč za kus (na E-bay bych je pod 500,- nesehnal a ještě bych si navíc připlatil na poštovném) a pak pár vozů "Donnerbüchse" kolem stovky na vyzkoušení patiny.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 27 črc, 2018 9:48 am

Také jsem si dělal zálusk na některé věci tohoto prodejce, ale ten arogantní komentář mne definitivně odradil.
Dle celkově nabízeného sortimentu to odhaduji na nějakého bazaristu napojeného právě na již zmíněné likvidátory pozůstalostí.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků