Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mizl » pát 19 bře, 2021 7:25 am

Svět už se dávno zbláznil. Třeba to je způsobeno likvidační politikou České vlády. A bude hůř. Máme se na co těšit.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » pát 19 bře, 2021 9:29 am

To je taky dobrý, loni na jaře na Aukru pod 2 tis.,na podzim už 3 tis.a teď..... :roll: https://aukro.cz/jidelni-vuz-wr-ex-wr4u ... 6985383023
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod JendaTT » pát 19 bře, 2021 10:15 am

Nevím, nějak mi to přijde, že lidi nevědí nudou co dělat a co s penězi, které neutratili za něco jiného. Tak si prostě "hrají" na aukru a klidně přihazují na nesmyslné částky. Leckdy se vydraží věc mnohem dráž, než za kolik ji lze aktuálně koupit...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Colonel32 » pát 19 bře, 2021 12:45 pm

Jsem původně zvažoval, že bych se tady zkusil zeptat v inzerci, jestli by někdo neměl navíc ty DS limitované služebáky, ale když vidím jak se to chová na aukru, tak asi spíš zkusím počkat pár let než je někdo znova vyrobí.
Colonel32
 
Příspěvky: 865
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Ivan » pát 19 bře, 2021 3:31 pm

https://aukro.cz/parni-lokomotiva-537-0 ... 6985382807
Limitka páry DS 537.504
Aktuálně za lidových 17200 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PetrTT » pát 19 bře, 2021 5:01 pm

https://aukro.cz/parni-lokomotiva-537-0 ... 6985382807
Limitka páry DS 537.504
Aktuálně za lidových 17200 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a všimněte si,že skoro všechny aukce od tohoto prodejce

https://aukro.cz/uzivatel/gigado/nabidky

šponuje nahoru stále stejný přihazující m...7(2)
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Donatelli » pát 19 bře, 2021 6:15 pm

Pravděpodobně se jedná a nějakého vykuka. Na všechny aukce ( kromě jedné ) mu přihazuje člověk se stejným zakrytým nickem m...7 ( 2 ) s dvěma uskutečněnými aukcemi. V hodně aukcí je jeho příhoz nejvyšší. Takže se pravděpodobně pan prodejce s někým domluvil, aby mu zvedl ceny..... Takže bych úplně netvrdil, že se lidi zbláznili a přihazují nesmyslně ( sice na některých aukcích je příhoz i přes toho jeho domluveného....
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Gulda » pát 19 bře, 2021 7:19 pm

...nebo kovid napadá v okolí Liberce i mozek...
guli
Gulda
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 21 zář, 2008 11:54 am
Bydliště: Bučovice

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » sob 20 bře, 2021 9:31 am

Mohlo by se taky jednat o spekulanta, co po ukončení aukce napíše majiteli že se uklikl a nabídne reálnou cenu nebo ,že odstupuje z aukce.Nedávno jsem si psal na FB Bazar TT s pánem, kterému někdo vydražil 555.0 v digi přes deset tis. A pak mu napsal, že se spletl a že za tu cenu to nechce. Nakonec se domluvili na ceně něco přes 7 tis. Prodejce nakonec souhlasil ,asi aby se nemusel dohadovat s Aukrem na vrácení provize a znovu vystavovat.Takových je tam taky čím dál víc.
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod JendaTT » sob 20 bře, 2021 10:10 am

Takže šmejdovská klasika... Chci něco vyhrát, ale nechci za to dát hodně peněz. Takže to přešvihnu a pak prodejce zkusím ukecat na nižší cenu...

A o domluvě s kámošem o nahazování a zkoušení, která kavka se chytne na vyšší cenu, už jsem psal...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PetrTT » ned 21 bře, 2021 7:43 am

Ivan píše:https://aukro.cz/parni-lokomotiva-537-0504-csd-analog-kuehn-31917-limitka-ds-6985382807
Limitka páry DS 537.504
Aktuálně za lidových 17200 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


no to se ale dějí věci na tom aukru.....Přihazující m...7(2) zrušil přihazování a najednou je cena úplně jiná... :lol:

https://aukro.cz/parni-lokomotiva-537-0 ... re-history
PetrTT
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 13 říj, 2007 10:19 am
Bydliště: Police nad Metují

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » ned 21 bře, 2021 8:10 am

No účel to splnilo, dojem že je to prodejné za částku přes deset tis. už byl vytvořen a kafky přihazují. Aktuálně je už zase10 100. Piraně ucítily krev a voda začala vařit :D
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 21 bře, 2021 10:55 am

Opačný extrém je tohle:
"Prodám nejetý set vagonů Tillig 01628. Cenu nabídněte. Jsou v originálních baleních. Na trapácké nabídky typu: dám 1000,nebo 1300 včetně poštovného zapomeňte. Každý poctivý modelář ví kolik stály a za kolik se dají prodat. Tak překupníci se proberte!"

(Z Modelbazaru.)

Mě vždycky berou všichni čerti, když někde vidím inzerát, kde prodávající píše "cenu nabídněte". Odjakživa cenu navrhuje prodávající. Patří to nejen ke slušnému chování obchodníků, trhovců a jiných zoufalců a dobrodruhů snažících se živit prodejem, ale je to i podmínka, aby vůbec obchod jako takový fungoval. Trapácké nejsou nabídky typu, jaký ten prodávající uvádí, ale jeho chování. Představte si firemní dodavatelskou nabídku, kde bude vynechaná cena... Na to bych nejspíš reagoval objednávkou například tohoto znění: "Na základě Vaší nabídky, za kterou Vám tímto srdečně děkujeme, u Vás objednáváme 10 t hnědého uhlí ořech I Ledvice, prodejní cena 1 Kč. "

Vždycky jsem měl za to, že formulace "cenu nabídněte" je projevem neznalosti prodávajícího, který fakt nemá představu o tom, jak se na tom trhu točí kolečka. No ale tenhle to dotáhl k dokonalosti. Jestliže "Každý poctivý modelář ví kolik stály a za kolik se dají prodat.", tak dotyčný prodávající to neví? Nemluvě o tom, že já to třeba nevím taky a to se za poctivého považuju; formulace typu "každý poctivý modelář ví...", místo "modelář" si dosaďte jakoukoli profesi, národnost, víru nebo jinou nálepku, jsou velice oblíbeným argumentačním faulem typu kvalifikující jazyk (v politice ho úspěšně zpopularizoval jistý dnes už téměř zapomenutý prof. ing. dr. V. Klaus, dr. h.c. atd., kdysi také božím dopuštěním dočasný nájemník Pražského hradu) a mají za cíl vyvolat podvědomý postoj, že kdo neví, není poctivý...

Ergo: Když nevím, hodím to na Aukro a nasadím vyvolávací cenu 1 Kč. Však ono se to ukáže samo, jaká cena je průchodná. A jestli mi tu aukci někdo zmaří idiotským přihazováním, tak ji vyhlásím znovu a dotyčného do ní nepustím; to na Aukru nastavit jde.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PepinTt » ned 21 bře, 2021 12:17 pm

To hank plně souhlas, pokud si z toho chce udělat aukci, měl to alespoň napsat a i tak uvést minimální cenu,pokud ne je adekvátní cena i 1 KČ. Navíc tam ,kde nejsou viditelné ,,přihozy" hrozí nebezpečí, že pokud nedosáhne nabídka určité výše, tak prodejce prostě neprodá, nebo díky neprůhlednosti nabídek prodejce začne šroubovat cenu navrch stylem, mám nabídku tolik a tolik,když dáte víc, je to vaše. Takže většinou je šmelinář právě takový prodejce. Takové inzeráty je lepší ignorovat, stejně to skončí většinou jen nasráním. :oops:
Já modelařím jen pro radost,dokonalé modely by měli dělat ti co se tím živí
PepinTt
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 28 říj, 2017 8:58 pm
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Jirka Černý » ned 21 bře, 2021 2:00 pm

Tento nešvar jsem naplno zaznamenal před lety když jsem hledal ke koupi barák. Inzeráty kde byla uvedena v kolonce cena informace v realitní kanceláři jsem rovnou přeskakoval, pokud někdo není schopen napsat alespoň cenu k jednání není o čem se bavit. U modelů je to obvzlasť hloupé protože opravdu netuším ceny limitek, spec edicí atd. a nebo spíš na kolik si je kdo cení. Jinak samozřejmě cena může být extrémně rozdílná, někdo uvidí v nabídce lokomotivu co se mu bez dalších souvislosti prostě jen líbí, ale pro někoho to bude poslední kamínek co mu chybí v mozaice. Ale existuje situace kdy bych "cenu nabídněte" toleroval a to v případě jak říká kamarád co dělá starožitnosti, něco jsem našel na půdě, nevím co to je ale vypadá to zajímavě, je mi líto to vyhodit a zároveň to nechci doma.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků