Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » ned 29 říj, 2023 4:12 pm

Další cenový úlet v Modelbazaru:
https://modelbazar.cz/osobni-vuz-bda-csd/1128218
Někteří už fakt nevědí, co by si řekli. A prý pevná cena. To jsem zvědav, jestli mu to někdo dá... :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod rawen » ned 29 říj, 2023 4:54 pm

Ten někde mám a nelíbí se mi. Už vím, co s ním :D :lol:

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Martin70 » ned 29 říj, 2023 5:36 pm

rawen píše:Ten někde mám a nelíbí se mi. Už vím, co s ním :D :lol:
Radek
Měl jsi napsat, že je Tvůj nejoblíbenější. Takto dostaneš asi jen tak půlku ceny :D ... :lol:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod look23 » ned 29 říj, 2023 9:19 pm

Poslední dobou se objevují na Aukru brejlovci TT od Kuehna T478.3187 - červený se žlutým úzkým pruhem.
Nevíte, co to je za epidemii?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » pon 30 říj, 2023 7:24 pm

Na aukru už zase jede dražební hysterie. Celozelené tilligovské ypsilony ČD: AB vydražen za 3001 Kč, BDs za 3300 Kč. Prodávající si zřejmě chrochtá blahem. :mrgreen:

Edit: Zelená bangle v analogu od stejného prodejce vydražena za krásných 8900 Kč. Blahopřejeme! :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mvck » úte 31 říj, 2023 6:09 am

hank píše:Na aukru už zase jede dražební hysterie. Celozelené tilligovské ypsilony ČD: AB vydražen za 3001 Kč, BDs za 3300 Kč. Prodávající si zřejmě chrochtá blahem. :mrgreen:

Edit: Zelená bangle v analogu od stejného prodejce vydražena za krásných 8900 Kč. Blahopřejeme! :mrgreen:


Tak ono je to celkem jednoduché, stačí kupovat to, co je v současné produkci, obzvláště z DS model, pak to nechat pár let ležet doma a následně to prodat za 2-3násobek. Otázka, co na to finančák, zda prodávající platí daň ze zisku. :D
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Dusan » úte 31 říj, 2023 8:06 am

mvck píše:
hank píše:Na aukru už zase jede dražební hysterie. Celozelené tilligovské ypsilony ČD: AB vydražen za 3001 Kč, BDs za 3300 Kč. Prodávající si zřejmě chrochtá blahem. :mrgreen:

Edit: Zelená bangle v analogu od stejného prodejce vydražena za krásných 8900 Kč. Blahopřejeme! :mrgreen:


Tak ono je to celkem jednoduché, stačí kupovat to, co je v současné produkci, obzvláště z DS model, pak to nechat pár let ležet doma a následně to prodat za 2-3násobek. Otázka, co na to finančák, zda prodávající platí daň ze zisku. :D

A proč tě to zajímá, pracuješ tam snad ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » úte 31 říj, 2023 8:17 am

mvck píše:Otázka, co na to finančák...


Řekl bych, že s berňákem si 99% opakovaně prodávajících na Aukru i jinde neláme hlavu, a to přesto, že že roční limit příležitostných příjmů, do kterého se nemusí nic přiznávat, je 30 000 Kč. A ještě pro úplnost: OSVČ až do loňska nemusely přiznávat nic při ročním příjmu do 15 000 Kč, letos (tj. počínaje daňovým přiznáním za rok 2023) se to zvedlo na 50 000. Obecně platí, že při prodeji vlastního movitého majetku se až na výjimky daň z příjmu neplatí, nicméně přesné definice je dobré si nastudovat právě kvůli těm výjimkám. Dobrý tahák je třeba tady: https://www.uol.cz/wp-content/uploads/2 ... FO_web.pdf.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Stanin » úte 31 říj, 2023 1:26 pm

hank píše:Další cenový úlet v Modelbazaru:
https://modelbazar.cz/osobni-vuz-bda-csd/1128218
Někteří už fakt nevědí, co by si řekli. A prý pevná cena. To jsem zvědav, jestli mu to někdo dá... :roll:

Píše, že je přeznačený. Umím si představit, že za to přeznačení někomu zaplatil a tak to zvýšilo cenu. Plus tam pár stovek možná přihodil.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Radek Strnad » úte 31 říj, 2023 2:09 pm

Mohl si ten vůz přeznačit sám, což znamená navrhnout a nechat vyrobit obtisky nebo vůz někam poslat a nechat potisknout. Také to samozřejmě zaplatit. Stejně jako ten vůz, ten musel také někde koupit. Následně rozebrat vagón, nastříkat, nanést obtisky, zase nastříkat(barvy laky ředidla samozřejmě také zaplatit)a celé to zase bez ztráty kytičky sestavit. Odhaduji minimálně 4 hodiny práce a starostí hromada. Ani jako bych to na kšeft nedělal!!!!! Kdyby to prodával na Aukru, tak mu ještě strhnou 10% provizi. Za mně: Ani náhodou!!!!! Komu se cena zdá vysoká, nechť mrkne k Němcům, za kolik se tam prodávají obdobné modely.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel 152 » úte 31 říj, 2023 4:16 pm

Přeznačoval jsem, DR na ČSD. Obtisk 80,- Rozebrat do mrtě, okýnka němka či číňanka přilepila, naštěstí něčím neleptavým táhlo se to a nešlo ze skříně odškrabat, základ Prima, vrch zelená Art. Obtisk s nervy, pak lak. Kompletace a při všem nervy a´t se něco nepoškodí, i střecha měla jiný odstín.
A to neřešeno jestli je ten vůz příslušný obtisku nebo je to verze jen DR. Odstín žluté je jiný a struktura písma vypovídá, že tiskárna má menší rozlišení.
DR vůz stál 700,- řešil jsem co s ním. Ty 4 hodiny u mně asi sedí.
Jak to je v porovnání s originálem je na fotce, jestli se mi povede přiložit.
Nepodařilo, musím to nastudovat.
Tak jen takhle pro vyvolené.
https://photos.app.goo.gl/MiUbme4uTVFP333t7

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod StandaR » stř 01 lis, 2023 8:08 am

Ony ty inzeráty jsou často oboustranný problém :roll: Když prodáváte, tak se každý druhý snaží špekulovat a snižovat cenu až na absurdní čísla
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » stř 01 lis, 2023 8:55 am

Abe Simpson píše:Ony ty inzeráty jsou často oboustranný problém :roll: Když prodáváte, tak se každý druhý snaží špekulovat a snižovat cenu až na absurdní čísla


Při všech výhradách, které lze ve zdejších podmínkách mít ke dražbám (sám ty výhrady mívám taky): Dražba od koruny je v Česku zřejmě jediný způsob, jak se dostat k reálné tržní ceně použitého modelu. X-krát se mi stalo, že když jsem vyhlásil cenu "kup teď" nebo jsem nasadil rozumnou vyvolávací cenu, pes po tom neštěkl, zatímco při dražbě téhož předmětu od koruny jsem dosáhl cen i o desítky procent vyšších než jsem sám čekal - a než byla původní "nenulová" vyvolávací cena, o kterou nikdo nejevil zájem.

N-kaři mají v Německu šikovnou databázi, ze které se dají vyčíst i ceny modelů z druhé ruky realizované na eBay. Databáze k datu obsahuje už více než 57 000 položek. Vývoj prodejních cen některých modelů tam lze zpětně vysledovat i za 20 let. Pro kontrolu cen na eBay i u prodejců - protože sledují i ceny položek nově uváděných na trh - je to užitečná pomůcka.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mvck » stř 01 lis, 2023 3:39 pm

Když jsme u těch přemrštěných cen, je libo Bastard za 12 táců? :mrgreen:
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-11-01 163911.jpg
mvck
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 02 zář, 2017 7:21 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Ivan » stř 01 lis, 2023 4:15 pm

mvck píše:Když jsme u těch přemrštěných cen, je libo Bastard za 12 táců? :mrgreen:


Není taky přestříkaný?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků