Zajímavost na AUKRU ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod mlha » čtv 03 srp, 2017 9:50 am

já jsem včera aktualizoval přes sms a bez problémů....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 03 srp, 2017 11:31 am

Nakonec jsem snahy o prošťouchnutí toho "aukrošpuntu" vzdal a vytvořil jsem si zcela novou identitu.

Nevím, jestli sem někdo od nich občas zabloudí, ale jednu zásadní výhradu mám: Nový systém je mnohem línější a jeho odezva mnohem pomalejší než předtím. Ve finále aukcí, kdy jde často o vteřiny, to zřejmě bude velký problém. Jednou jsem jednu aukci, na které mi dost záleželo, prohrál o 3 vteřiny, tak jsem pak nějaké věci vydražil jen proto, abych si vyzkoušel, kolik času potřebuju na poslední příhoz před ukončením aukce. Před změnou systému mi na to stačilo 7 vteřin. Teď na příhoz (připojuju se ze stejného PC a přes stejnou síť) spotřebuju zatím zhruba 20 vteřin. Jestli ta momentální lenost nového systému není způsobena aktuální a dočasnou tlačenicí zvědavců na novém aukru, tak se úspěšné vydražení v aukci stane věcí náhody a to se mi teda hrubě nelíbí. Změny ve kšeftě se mají dělat tak, aby v zásadních věci šly zákazníkům vstříc nebo aby v nich aspoň vyvolaly takový pocit. Tady mi to tak zatím nepřipadá. :evil:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 03 srp, 2017 1:22 pm

Tohle je taky zajímavý.

Modely železnice TT

Kolejivo na modely TT (62)
Lokomotivy na modely TT (83)
Ostatní na modely TT (524)
Vozy na modely TT (336)

To je nějaký strojový překlad nebo co si o tom myslet.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod amirinda » čtv 03 srp, 2017 2:15 pm

já si myslím, že se snažili to co nejrychleji znova rozjet a teprve budou chytat mouchy...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 03 srp, 2017 2:30 pm

amirinda píše:já si myslím, že se snažili to co nejrychleji znova rozjet a teprve budou chytat mouchy...


...což je obvyklý a oblíbený zlozvyk od Balkánu přes Čechistán až po Rusko. (Nesídlí náhodou mateřská firma Aukra v Polsku???) V normální evropské dceřinné firmě by místní vedení s takovými ajťáky už dávno vyběhlo a kdyby ne, vedení zahraniční centrály by velice rychle vyběhlo s tím místním vedením. A nenechali by spustit systém dřív, než by si byli zcela jistí, že bude funkční. :evil:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod look23 » čtv 03 srp, 2017 2:48 pm

hank píše:
amirinda píše:já si myslím, že se snažili to co nejrychleji znova rozjet a teprve budou chytat mouchy...


...což je obvyklý a oblíbený zlozvyk od Balkánu přes Čechistán až po Rusko. (Nesídlí náhodou mateřská firma Aukra v Polsku???) V normální evropské dceřinné firmě by místní vedení s takovými ajťáky už dávno vyběhlo a kdyby ne, vedení zahraniční centrály by velice rychle vyběhlo s tím místním vedením. A nenechali by spustit systém dřív, než by si byli zcela jistí, že bude funkční. :evil:


Ve spoustě projektech je to podle tohoto obrázku.
http://julian101.com/wp-content/uploads/2011/02/image.png
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod petrh » čtv 03 srp, 2017 3:09 pm

Allegro aukro prodalo a novy majitel musel opustit stary system a vse si vzit s sebou a pokud mozno nic neztratit. Nicmene odezva je dana jadrem prohlizece nez cely tu tunu javascriptu zprocesi.... a kdo umi cist v or se o firme docte vice zajimavosti...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 03 srp, 2017 3:53 pm

petrh píše:Allegro aukro prodalo a novy majitel musel opustit stary system a vse si vzit s sebou a pokud mozno nic neztratit. Nicmene odezva je dana jadrem prohlizece nez cely tu tunu javascriptu zprocesi.... a kdo umi cist v or se o firme docte vice zajimavosti...


A proč, by to mělo zákazníky zajímat.
PS. na mobilu taky žádná sláva. Z plně fungujícího, na nějaký "nepodarok".
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 03 srp, 2017 4:10 pm

Pavel-HP píše:A proč by to mělo zákazníky zajímat.


Což ostatně platí v každém kšeftě a který prodávající považující se za profíka to nehodlá pochopit, ať jde radši od toho.

(Disclaimer: Ze své - teď už uzavřené - pracovní kariéry jsem se víc než 2/3, skoro 25 let, živil prodejem a souvisejícími obchodními činnostmi.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod petrh » čtv 03 srp, 2017 5:54 pm

Me treba na jablku sviha celkem slusne. Je fakt, ze nemam common instalaci. Z pracovniho hlediska, kdy takoveto systemi moji lidi delaj a v dost velikem je to trend doby... obecny. Zakaznik rve ze chce kde jakou ficurupiciru a tak provozovatel dela vse co umi fuckbuk apod a jde to na ukor vseho. To je i alza, heureka a dalsi. Cim vic si olebs bude vymyslet a fuck a dalsi mu to nabidnou tak to ti ostatni budou dohanet...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 03 srp, 2017 6:19 pm

Já jsem se sakrováním změnil heslo pomocí sms. Vyzkoušel jsem přihlášení i příhoz, ale nepřišel mi mail.
Při pokusech o změnu jsem se dostal k bodu, kde je vyžadován oskenování občanského průkazu. Je to legální, neměl by se tím zabývat úřad pro ochranu os. údajů? Nějaké kydy, že to nezneužijou a ihned smažou, tomu neuvěří ani v tom Polsku.
Tak se jim na to asi vyse..m.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod hank » čtv 03 srp, 2017 6:40 pm

Pavel 152 píše:Já jsem se sakrováním změnil heslo pomocí sms. Vyzkoušel jsem přihlášení i příhoz, ale nepřišel mi mail.
Při pokusech o změnu jsem se dostal k bodu, kde je vyžadován oskenování občanského průkazu. Je to legální, neměl by se tím zabývat úřad pro ochranu os. údajů? Nějaké kydy, že to nezneužijou a ihned smažou, tomu neuvěří ani v tom Polsku.
Tak se jim na to asi vyse..m.
Pavel


Oskenovaná občanka není platný doklad. Např. pro vyčórování účtu nebo podvodné sjednání úvěru je nepoužitelná.

Kdybych měl přemýšlet, kolikrát a ve kterých zemích jsem nechal kopie svého pasu, asi bych se nedopočítal. Snad všechny mimoevropské země, které od nás vyžadují vstupní víza, chtějí k žádosti o vízum přiložit kopii platného pasu. Většinou si ho kopírují i v hotelech.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod petrh » čtv 03 srp, 2017 6:55 pm

Pozor: aukro jiz nepstri do pl holhingu. Cz pobocku koupil management a investori. Ja osobne profesne to beru jako uspech rozdeleni. No problem sms auth, no problem email change, no problem telefon change. Jedine, co clovek hleda v novem ui stare fce.
Edit: ios 10.3, chrome mobile, win10, 8gram, chrome
Naposledy upravil petrh dne čtv 03 srp, 2017 7:04 pm, celkově upraveno 1
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod PaMi » čtv 03 srp, 2017 7:02 pm

Přihlášení, změna hesla přes email - úplně bez problémů.
WEB běhá jak víno.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Zajímavost na AUKRU ?

Příspěvekod Martin70 » čtv 03 srp, 2017 8:39 pm

hank píše:Nakonec jsem snahy o prošťouchnutí toho "aukrošpuntu" vzdal a vytvořil jsem si zcela novou identitu.

Nevím, jestli sem někdo od nich občas zabloudí, ale jednu zásadní výhradu mám: Nový systém je mnohem línější a jeho odezva mnohem pomalejší než předtím. Ve finále aukcí, kdy jde často o vteřiny, to zřejmě bude velký problém. Jednou jsem jednu aukci, na které mi dost záleželo, prohrál o 3 vteřiny, tak jsem pak nějaké věci vydražil jen proto, abych si vyzkoušel, kolik času potřebuju na poslední příhoz před ukončením aukce. Před změnou systému mi na to stačilo 7 vteřin. Teď na příhoz (připojuju se ze stejného PC a přes stejnou síť) spotřebuju zatím zhruba 20 vteřin. Jestli ta momentální lenost nového systému není způsobena aktuální a dočasnou tlačenicí zvědavců na novém aukru, tak se úspěšné vydražení v aukci stane věcí náhody a to se mi teda hrubě nelíbí. Změny ve kšeftě se mají dělat tak, aby v zásadních věci šly zákazníkům vstříc nebo aby v nich aspoň vyvolaly takový pocit. Tady mi to tak zatím nepřipadá. :evil:

Zdravím, já mám staré PC a zastaralé Win XP, takže neposoudím adekvátně rychlost odezvy na nynější příhoz na Aukru. Pokud by to bylo 7 sekund jak píšete, tak by to bylo opravdu špatné a nepoužitelné. Jednou jsem dumal kdo má "takzvaně poslední slovo". Tedy pokud zadám nějakou svou maximální částku za dražený předmět třeba dejme tomu dva dny před koncem aukce, zda mě může někdo přehodit dejme tomu když přihodí 1sekundu před koncem dané aukce. Zda stihne server přihodit a má tedy jak jsem psal poslední slovo. Pokud by to bylo jak píše uživatel Hank a doba by byla 7 vteřim čekání, tak to nemůže vyšší dřívejší příhoz vyhrát. Nepletu se? Výhodu by měl prodejce, prodal by za vyšší příhoz a taky Aukro, protože se asi platí poplatek z vydražené částky.(netuším to přesně, zatím jsem nic neprodával). :D
P.S. Jo a pokud vím, tak se právě od poláků trhli a sídlí ve Zlíně, tedy pokud je to směrodatné. Správci mohou pracovat odkudkoliv. :) Taky bych uvítal, pokud by tito lidé mající na starost danou sekci opravovali tedy přesouvali "modely a pod." kam patří, aby nebyli v lokomotivách vagony atd. + třeba podrobnější členění sekcí : osobní - nákladní - parní - diesel - elektrika... No to už asi chci v 21. století moc že ano? :lol:
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků