Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzle ?

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod boy.rough » úte 11 lis, 2014 4:26 pm

Michale,
děkuji za odkaz. Už kdysi sem někdo tento odkaz dával. Nějak sem poztrácel různé odkazy, takže děkuji.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod Bezmozek » stř 12 lis, 2014 8:07 am

mizl píše:.. Hrací kolejišťátko mi totiž vychází na cca 6x17 cm a 8x15 cm.

Cooo?? Sem s tím, budou to jen dvojkolí, nebo celý vagony?
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod fulda » stř 12 lis, 2014 9:25 am

Si myslím, že tablet obalenej zespodu statickou trávou a kolejiště se bude jen promítat na LCD :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod TonyHazard » pon 17 lis, 2014 2:29 pm

mizl píše:Trochu oživím toto hezké a velmi zajímavé téma. Možná už jste zaregistrovali malou aplikaci na posun, možná né. Pro informaci těm, kdo aplikaci nezaregistroval přikládám link: http://games.mi9.com/play_railroad-shunting-puzzle/cs. Osobně jsem tuto hru dohrál /21 levelů/ asi tak za hoďku a půl. Docela makačka na mozek, než si uvědomíte jak na to.
Michal

Zde je jich více než 21. http://www.herni.cz/hra-railroad_shunting_puzzle_2-hrej
S vnukem vláčkodráha Tomáš/Tomica,stavby http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 953.0.html
Uživatelský avatar
TonyHazard
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12 kvě, 2014 3:12 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod rawen » pon 17 lis, 2014 5:43 pm

Akorát mi vadí ty jejich cílové metry pro zlatou medaili - to jsou snad teoreticky vypočtené hodnoty a nesmím se ukliknout ani o kousíček. :D

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod mizl » pon 17 lis, 2014 10:33 pm

Ahoj,

myslím, že čas trochu uzrál pro rozpoutání malé diskuze tohoto zajímavého tématu. Kdysi jsme tu spolu řešili a dohadovali se o pravidlech pro pořádání soutěží. Já jsem zpracoval podrobný dokument o 11ti stranách. Nejedná se o pravidla, ale o doporučení. Tím nejsou pravidla striktně dané a svazující. Dokument je koncipován jako doporučené pokyny, jak by celá soutěž mohla probíhat a vypadat. V dokumentu lze například najít 4 základní layouty pro představu řešení rozložení vlečky, způsob řešení rozpojovačů, způsoby losování úkolů, způsob bodování nebo prostá příhláška hráče do soutěže, či jednoduchá karta vagónů.

Vzhledem k tomu, že nevládnu dokonalou češtinou, tak jsem dal dokument na jazykovou a slohovou korekturu a závěrečné hodnocení člověku, který o probírané problematice nic neví. Sám jsem zvědav, jestli mu bude vše srozumitelné a jasné. Až dokument projede tímto malým zátěžovým testem, tak Vám jej dám k posouzení. Předem se těším na vaše reakce a podměty.

Jsem zvědav, kdo se chytne a vyrobí první herní layout a povede se v naší malé české kotlině rozjet tuto krásnou, zajímavou, mozek procvičující soutěž.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod Bezmozek » úte 18 lis, 2014 7:03 am

mizl píše:....mozek procvičující soutěž.

Narážku na svůj nick jako přehlídnu a spíš by mě zajímal ten tvůj elaborát.
Každopádně by byla škoda, kdyby někdo ty doporučení bral jako závaznou normu.
Stejně dopadlo slovíčkaření v tématu domácí modulovka/minimoduly a z původně plodnýho tématu se stala hádka nad terminologií.
Myslím, že stejně jako u domácích modulů v týhle kategorii bude každej layout primárně svébytné kolejiště a svazovat to nějakou normou bude víc ke škodě jak k užitku.
Myslím, že bez ohledu na měřítko, rozměry, layout, stačí když bude dodržena délka kolejí od námezníku po šturc, popř. délka úseku kde může být odstaven vagon/y.
U inglenooku 5-3-3- je 40tis kombinací a "podvádět" se bude těžko, jediný co bych snad nějak uzákonil by bylo hodnocení, ale popravdě dělat to na čas, to nebude takový to hezký popojíždění krokem a loko bude lítat jak splašená koza a počítat tahy, proč ne, ale já nechci bejt sudí :lol:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod mizl » úte 18 lis, 2014 2:19 pm

Bezmozek píše:Narážku na svůj nick jako přehlídnu a spíš by mě zajímal ten tvůj elaborát.

Nebuď tak vztahovačný :)

Bezmozek píše:... ale popravdě dělat to na čas, to nebude takový to hezký popojíždění krokem a loko bude lítat jak splašená koza ...

V tom případě se může stanovit nejvyšší povolená rychlost, aby lokotky nelítali. Jelikož jsem to pojal jako v reálu. A v reálu lokotky taky nelítají. Čas na layoutu není stritkně dán. Pouze běží. To znamená že stejný úkol může být splněn za 5 minut, nebo i za 10. V případě že vozy, nebo lokotka vykolejí, tak se čas nezastaví a počítá se jako trestný čas. Čas se zastaví až v situaci, kdy je úkol zdárně dokončen, nebo pokud hráč hru na layoutu sám nevzdá. V takovém případě se na konci soutěže zapíše do karty hráče nejdelší dosažený čas téhož layoutu. Myslím že takové řešení je v elku férové.

Bezmozek píše:a počítat tahy, proč ne, ale já nechci bejt sudí :lol:

nějaké hodnocení nejlepšího být musí. Před nějakým časem jsme se snažili diskutovat o nějakých pravidlech a tím položit základní kámen. Ovšem diskuze byla hodně nejasná. Proto jsem od té doby zkusil zpracovat doporučení s možnými postupy a návody jak by vše mohlo fungovat.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod SettO » úte 18 lis, 2014 7:55 pm

Ahoj Michale,
těším se na Tvůj elaborát. Na kdy to asi vidíš - jestli můžeš přiblížit,naznačit a jakou bude mít formu? Vedle Milanovy knihy by to bylo pěkné čtení - zkoušení na vánoční čas.
Zdravím.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod polarniliska » úte 18 lis, 2014 8:23 pm

Ahoj,
taky jsem hrozně zvědavý na ten elaborát :-) doufám,že bude brzy.Určitě to bude super počtení a budu se mít čím zabívat při dlouhých zimních večerech :-D
Uživatelský avatar
polarniliska
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12 lis, 2013 9:57 pm
Bydliště: Kraslice

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod mizl » úte 18 lis, 2014 8:27 pm

SettO píše:Ahoj Michale,
těším se na Tvůj elaborát. Na kdy to asi vidíš - jestli můžeš přiblížit,naznačit a jakou bude mít formu? Vedle Milanovy knihy by to bylo pěkné čtení - zkoušení na vánoční čas.
Zdravím.


Nechci nikoho zklamat, ale nemůžu se rovnat spisovatelskému umu Milanova a jeho týmu. Pro mne je bližší spíše úřední tištěná mluva, než-li knihařská. Nečekej nic co by jsi již nevěděl, nebo nepročetl na netu. Jak říkám, po zveřejnění čekám kritiku a diskuzi pro případné doladění.

Předběžně nechci nic slybovat, ale myslím, že do vánoc by se dalo stihnout. Pokud nenastanou komplikace. Človíček kterému jsem dal dokument přečíst je docela rychlík.

Michal

Ps: aby jste neřekli, tak dám malý náhled ze skrýnu Wordu zmenšený na 25%

Screen Word.jpg
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod polarniliska » úte 18 lis, 2014 8:39 pm

I takhle vypadá ten náhled zajímavě. Moje zvědavost se stupnuje :-D
Uživatelský avatar
polarniliska
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12 lis, 2013 9:57 pm
Bydliště: Kraslice

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod rawen » stř 19 lis, 2014 6:09 am

Uz jsem to chtel napsat drive, ale neuvazoval jsi o komercnim vyuziti??? Dobry napad, projekt na kickstarter a je z tebe mlady milionar. :)
Nejde o (v Cechach nepopularni) bohatnuti na kamaradech, ale o zuroceni sve vlastni prace, jeji rozsireni do sveta a v neposledni mire odezvu, zda mela vubec smysl.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod Bezmozek » stř 19 lis, 2014 8:53 am

Hezky pěkně, jen koukám na to mechanický rozpojování, to bude fungovat jen když bude ovládání blízko koleje, jinak se krok tlačítka spotřebuje na průhyb toho ramene, asi by bylo lepší použít přepákování třeba z ramen serv a táhlo v bowdenu, pak se ovládání dá svést na kraj panelu. Už to mám vymyšlený, v případě zájmu načrtnu
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Je v ČR soutěž v logické železniční hře Posunovací puzzl

Příspěvekod boy.rough » stř 19 lis, 2014 1:10 pm

Ahoj,
malinký OT :D .
Již dlouho jsem myšlenkou posunovacího layoutu nahlodáván. Asi je to dáno tím, že nemám dostatek místa na kolejiště.
Momentálně dělám malé kolejiště, ale jak říkám, mám to stále v hlavě. A protože používám (stále :D ) U - profil,
tak se mi zamlouvá takováhle složitost:
http://boyrough.rajce.idnes.cz/posunova ... e-0028.jpg
Podle katalogu jsem našel rozměry všech komponentů a vychází mi délka 125 cm (to není zas tak moc).
Vím, vypadá to hrozně, ale šíbovačka by to mohla býti zajímavá.
O.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků